Liquid tárolása

Sziasztok. Gondolom már le rágott téma, de egyik helyről ezt hallani, másikról azt .:person_facepalming::person_shrugging::person_shrugging:.
Tehát a következő a kérdésem.
A be kevert nik.
alap levet , amibe még nincs aroma . Hűtőbe kell tenni ? Aztán amit be kevertem aromàval , azt is ? És tartható ott nyugodtan?
És ha tiszta VG be kevert aromát akarok keverni, növeljük az előírt % át ?
Válaszokat előre is köszönöm szépen.

3 kedvelés

Szia!

Én az alapanyagokat hűtőben tárolom. Ha már bekevertem aromástul mindenestül, akkor meg a fiókban. Amíg elfogy addig kibrja minden különösebb nélkül. De pl aroma, alaplé stb, aminek mondjuk bekeverem a felét és lehet, hogy fél évig nem nyúlok hozzá, az megy hűtőbe.

8 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm, én is így csinálom akkor.

3 kedvelés

Szívesen.
Annyi, hogy a nikotin miatt érdemes tényleg fiókban tartani, hogy fényvédett helyen legyen. Esetleg ha longfill és van doboza, akkor abba tartani.

8 kedvelés

Én nem keverem be, pg, vg és booster a spájzban, amennyi kell azt bekeverem és a kész cuccot a tádám…spájzba rakom. :grin:

Tiszta vgbe több aroma kell, de lehet túl sűrű lesz, ez függ az aroma mennyiségétől és nictől, hogy ezek mennyi pgt tartalmaznak. Meg milyen setupba megy, mennyire tudja a sűrű cuccot a vatta színni.

8 kedvelés

Igen de nálatok a spájzban olyan hideg van, hogy még a kutyát sem ott tároljátok :sweat_smile:

5 kedvelés

Olyan hideg van, hogy már a ruszkik is ott vannak. :rofl:

5 kedvelés

…most még röhögsz. :wink:
image

3 kedvelés

Szia!
Aromákat, longfilleket és a már bekevert dolgokat a szekrényben (jó sötétben), az alapot pedig a hűtőben tárolom.
Tiszta VG esetén bizony növelni kell a %-os arányt, néhány gyártó fel is szokta tüntetni az általuk megfelelőnek vélt mennyiséget. :blush:

2 kedvelés

Jó de mivan akkor ha veszek egy készen be kevert nikotinos e liquid ett akkor aszt a fiokba kell tarcsam? Ugy értve nem baj ha meleg van a házban?nálunk a normális levegö 23-28c közöt van.van amikor 30-31c is van a házban ez nem baj?

2 kedvelés

Szia!
Az a lènyeg,hogy közvetlen napfènytől óvni kell,erre jó hely akár a fiókban tárolás is.A magasabb nyári hőmèrsèklet nem árt neki.
Vagy, ha van hely a hűtőszekrènyben oda is beteheted.

3 kedvelés

Akkor már én is kérdezek: pár éve van egy 36-os egyensúly alaplevem a fagyasztóban. Szerintetek felengedve még használható? Hűtőben tárolt Vg meddig jó? :thinking:

3 kedvelés

Ha fagyasztóban volt, szerintem esélyes, hogy hibátlan. Minimális nic gyengülést tippelek. Persze a próba rád vár :grin:

5 kedvelés

A hűtőben tárolt vg-vel kapcsolatban,az rèmlik,hogy mennyi ideje tárolod ott?
Nèhány hete rendeltem,az enyèm 2026-ig jó,kèt èvig biztossan felhasználható.

3 kedvelés

Köszönöm! Egy éve kb. :thinking:

4 kedvelés