Keverés, kavarás - Aszem megzavarodtam :D

Sziasztok.

Eddig én ez alapján kevertem a leveseim.
https://diy.vaperina.cc/liquid-vegyito/

Most viszont ránéztem erre:
https://diy.vaperina.cc/liquid-keverde/

Megkavart hogy más értékek jönnek ki :smiley:

Példa: Most rendelném a Journey - El Presidente longfillt. 120-as flaska, 24ml PG aroma. - Pipa

A vegyítő alapján így kalkuláltam magamnak:

  • 24 ml 100% PG
  • 50 ml 20mg/ml 30PG / 70 VG booster
  • 46 ml 100% VG
    = 120 ml 32,5 PG - 67,5 VG / 8.33 mg/ml

Keverde: Beállítottam, hogy 30 PG / 70 VG szeretnék
Aroma: 20% ra jelöltem az elvileg 24 ml mint amennyi van a 120-as flaskában

  • 48 ml 20mg/ml 30PG / 70 VG booster
  • 36 ml 100% VG
  • 12 ml 100% PG
    = 120 ml 30 PG - 70 VG / 8 mg/ml

Na most én nem szoktam PG adagolni keveréskor hanem általában a longfill-t felöntöm VG - vel és a boostert olyan arányban rakom hogy jó legyen ilyen 25-75 vagy 20-80 körülire - DL vonal alatt.

Most ugye MTL lenne de ott is tartanám a 30/70 -et tehát inkább VG irányba.

Mind két keverés jó? Vagy a vegyítő nem erre a célra van és vakon kevertem eddig? :smiley: Mert értékben kb ugyan az jön ki sűrűség és nikotin erősségileg is.

Plusz kérdés: Nikotin booster vagy Nikotin Shot? Melyik jobb ízben vagy hatásban? Shotot nem próbáltam még amiatt kérdezem érdemes-e próbálkozni vele :smiley: És ott másképp kell-e adagolni a mennyíséget ha 20mg/ml - 10ml kiszerelésben veszem amiben elvileg ( 2% nikotin van )

Köszönöm.

Nyugodtan hülyézzetek le :smiley:

Szia. Mindkettő pontos, csak a vegyitőbe nem %-os arányban kell megadni, hanem milliliterben, ezért lehet picit eltérő, de egyébként mindkettő pontos, csak egyik másképp számol mint a másik, de az eredmények jók. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szia.

Köszönöm. :slight_smile: Szupergyors válasz ismét. :slight_smile:

3 kedvelés

Elnézést, ez felett elsiklottam. :confused:

Ugyanaz a kettő. Max a nikotinerősség lehet változó. Van 18mg meg 20mg. De úgy gondolom különbség nincs, hogy booster vagy shot. Ki hogy nevezi. :woman_shrugging::slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Akkor maradok a booster név mellett. :smiley:

Köszönöm.

3 kedvelés

(Vagy ha számít a költséghatékonyság, megveszed aromamesterről a 100mg/ml-es nikotint, és nem kell zacskószámra a boosterekkel bajlódni)

Hát, most adtam le egy nagyobb rendelést… 30k… és ez 420ml lesz majd 4 longfill… ebből kb 8-10e volt a booster… ha ezt nézem jó drága…

csak nem vettem rá magam hogy megbízzak ebben a nikotinban és a floravitás PG , VG alapokban :smiley: pedig sokat spórolnék az tuti fix :smiley: plusz itt kb mindenki azt használ és ajánlj is. :smiley: De bot vagyok… félek az újtól :smiley:

5 kedvelés

Ne félj tőle,évek óta ezt a kombót használom amit írtál és semmi gond nincsen vele.

2 kedvelés

Szűz is volt mindenki is :man_shrugging::joy:

3 kedvelés

De rég volt már az :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Lehet adok neki egy esélyt kövi rendeléskor. Az olyan Március végén esedékes vagy Április eleje addig kitart a mostani :smiley:

Befűzöm öcsémet is és akkor felesbe mehet.

Aztán meglepődsz majd milyen egyszerű 2-3 folyadékot összeönteni :slightly_smiling_face: Amellett, hogy jóval olcsóbb is

4 kedvelés

Mindenféle segítség megtalálható a VAPE DIY menüpont alatt.

3 kedvelés

A mostani keveréshez azt használom. De még csak most kezdtem el hogy külön külön adagolom az összetevőket. Régebben vettem kész 100ml alapot ami nikotinos volt, bumm bele 10ml aroma , kever , ráz aztán szív :smiley:

Persze akkor nem tudtam hogy úgy egy fos és nem jó se az íze se az erőssége se semmi… :smiley:

2 kedvelés

100ml
3 +3 ml
6 +6 ml
9 +9 ml
12 +12 ml

Ez valid hogy ha 100ml 6-os cuccot akarok akkor 6ml elég belőle? :smiley: Ehhez boosterből 3 db kellene…

1 kedvelés

Ne félj tőle.Holnap nekem is jön rendelésem.Eddig én is készen vettem,de így olcsóbb.Sokkal.Fagyóban még eláll,amit nem használsz fel azonnal.

Mindet fagyózni kell? PG , VG , Nik?

Ha nem fagyózom akkor meddig van el?

csak a nic-ket…amúgy is fényvédett helyen jobb tárolni

2 kedvelés

Értem. Okés , köszönöm.

Ja és ha a szavidőn túl is spájzolnál akkor jobb a pg alapú nic. Az évekre előre vett nik-et én alufóliába tekerve tárolom a fagyasztóban…ez a max amit tehetünk érte.