DIY - longfill es SnV bekeveres

Sziasztok,
most mar par hete miota hasznalom a vape-et, nem gyujtottam ra, szoval boldogsag :blush:
El is kezdtem szamolgatni a keverest, a longfilleket, meg aromakat gyujtom, es keverem oket otthon.

Legtobbszor egy SnV vagy longfill egy 60ml-es flakonban jon, es a legtobbszor 100% PG.
Ha ehhez csak VG-t keverek (legyen benne nikotin vagy sem) akkor kijon egy 70/30-as arany. Megis, sokszor latom kommentekben, ertekelesekben, hogy sokan ezeket 70/30-as alaplevel ontik fel, ami a szamitasaim alapjan durvan VG47/53 aranyban lesznek a vegso 60ml-es uvegben.
Ha 50/50-es alaplevel ontjuk fel, akkor pedig durvan VG33/66 arany jon ki.

Ez alapjan akkor nagyjabol minden longfillt sima VG-vel vagy legalabbis joval tobb VG-vel kene feltolteni, hogy 50/50 es 70/30 kozott maradjak.
Koncentratumok mas teszta, azt most egyelore nem is szamolgattam ki.

Jol ertelmezem a helyzetet? Tehat ha peldaul szeretnem a 70/30 aranyt tartani, egy longfillnel ahol az alap az 100% PG akkor sima VG-t teszek bele (vagy VG alaphoz kevert VG nikotint keverve) csak?

Szamolasaim a jegyzetelos appombol (ahol az egyszeruseg kedveert es atlagolva 20 ml PG alapot adtam meg)

60 ML - VG70/30
33% aroma
20 PG
66% alap
100 - 40 VG

60 ML - VG47/53
33% aroma
20 PG
66% alap
70/30 - 28VG/12PG

60 ML - VG33/66
33% aroma
20 PG
66% alap
50/50 - 20VG/20PG

2 kedvelés

Szia
https://diy.vaperina.cc/liquid-keverde/

Talán ez többet segít majd neked sokkaan ezzel számoljuk ki :slight_smile:

2 kedvelés

Koszi szepen, hasznalok mar egy ilyen kalkulatort, bar a legtobbszor sima szazalekszamitast csinalok :joy: De egyebkent nagyon jo ez a felulet, elismeresem a keszitonek!
Engem valahogy az is erdekel, hogy tenyleg az aromas oldalakon levo review-k neha furak ezzel a 70/30-as alappal valo felontessel, hiszen akkor valami nagyon fura arany jon ki a vegen.

Egyebkent gondolom az a legjobb ha van elore bekeverve egy alaplevem nikotinnal, es azt ontom a longfillbe vagy koncentratumhoz. De akkor meg, ha van egy 100% VG alaplevem, mondjuk 3mg-os erosseggel, de keverek a nikotinos VG es az aroma melle egy kis PG-t, akkor veszit a nikotin erossegebol, ezt jol gondolom, igaz?

1 kedvelés

Kész alapléből egyszerűen nem lehet kihozni az előre megálmodott arányt, csak úgy, hogy van külön PG-d, VG-d és boostered. Aztán még akkor is vannak olyan csodák, mint például a dinner lady longfilljei, amik 33%-osak, azaz ha full vg-s 10mg-os alappal töltöd fel a vége 66%-os VG lesz, 6.7%-os nikotinnal, hiába 70% VG és 10mg nikotin volt a cél.

A legkisebb elcsalás nyilván az aroma koncentrátummal lesz, de én már pont ezért csak úgy keverek, hogy minden egyes alanynál kiszámolom mi kell a célhoz és csak annyi PG-t, VG-t és booster öntök hozzá.

1 kedvelés

Na igen, bennem ugyanez fogalmazodott meg, hogy csak kulon PG es VG van otthon, es minden egyes palacknal kulon szamolgatom ki. Csak jofele nikotin booster meg a dohanyboltokban nincs, csak az a Selfie markaju, ami azt hiszen talan 70/30-as a 18mg kiszerelesben (bar sehol nincs errol rajta info, csak sejtem, mivel a tobbi shortfill amit gyartanak, mind 70/30-as) es draga is.

1 kedvelés

Hát, nem is ott vesszük. :grin:

2 kedvelés

Igen, igen elore kellett volna gondolkodnom amikor berendeltem par liquidet, es a csomagba betenni par boostert, de most csak nem fogok 50 darab boostert rendelni valahonnan, azt tuti lekapcsoljak a hataron :sweat_smile:

1 kedvelés

Biztos hogy nem…én legutóbb ebből rendeltem 4 darabot, azaz összesen 40 darab booster jött magában. Mível EU, határ sincs…

Ez 1 nap alatt nálad van (innen is vettem már sokszor):

2 kedvelés

és 30eur-os vásárlás felett a calumette ingyen szállítja!..ez sem mindegy​:wink:

2 kedvelés

Koszi, a liquidhall az amelyik horvat? En eddig a kumulusrol rendeltem az ilyesmit, de az egy het mire megjon. Liquid hall-t megprobalom koszi.
Es akkor egy tipp, erdemes a szamolas miatt gondolom vagy 100% VG vagy 100% PG kiszerelesut venni. Es talan inkabb a VG mert akkor az aranyokat is konnyebb tartani 100% PG alapu aromaknal

2 kedvelés

Igen, horvát, calumette is kb 5 nap, meg a lepetit is, szóval, ha gyorsba kell ők a megoldás. Én legutóbb valamiért 70pg-set rendeltem, jó be is copattam magamat vele. :rofl:

De igen, ha sok longfillt használsz, akkor inkább vg többletes legyen…

lh-ról ha délelőtt megrendeled, akkor aznap feladják és másnap hozza a futár, legalább is régen így ment.

2 kedvelés

+1 a Liquidhall mellett, én mindig innen rendelem a nikotint.
A longfillek megfelelő arányú és pontos keverése azért nem mindig egyszerű feladat.
Én abszolút idióta módon 1/3 booster és 2/3 só egyvelegével keverem ki a 9 mg/ml tartalmazó kész lötyit.
Így a 60 ml-es palackban közel lehet tartani az 50/50-es arányt - nekem ez a jó -, valamint a boosternek köszönhetően a TH is picit nagyobb, a só pedig a gyorsabb felszívódását segíti elő.
Ha csak sót használsz longfill-ben, ilyen relative magas nikotintartalom mellett, sajnos kicsit PG többletes lesz a liquided, lévén a só 50/50 PG-VG arányú és a nikotintartom az EU szabályozását betartva 20 mg/ml töménységű. Nyilvánvalóan a base, ami még kell a nikotin mellé, az tiszta VG.
A fenti számítás 20 ml aromatartalom mellett értendő.
Jó kis matek, én szeretem. :slight_smile:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.