Akkumlátor töltő

Én sem igazán értek hozzá, de azt szinte naponta tapasztalom, hogy az élesztő funkciós akkutöltők van, hogy 24 óra alatt sem képesek feltölteni a 18650-es, elvileg 3000 mAh-s akksikat. Gyakran úgy érzem, hogy elfogy az életem, ezért kiveszem őket és feltöltöm 1-1,5 óra alatt a Geekvape l200-zal.

Ez erre a töltőre nem igaz, ez tapasztalat gyorsabb mint a vc4 töltőim…

2 kedvelés

Kedvencek temetője megvan? :thinking:

2 kedvelés

Igy már tiszta… :joy:

Melyik töltőd a gyorsabb? Azért kérdem, mert beszerzek egyet.

Nekem kb 12 óra alatt tölti csutkára a 3000-es akksikat, ha mind a 4 slotot használom. Ilyenkor csak 0.5 amperral tölt.

2 kedvelés

Lapozz fel…

4x1 Amperal is tölt az SL.

2 kedvelés

Nekem csak kettes van, így kettő töltődik. Sajnos megingott a bizalmam benne, mert a kíméletes töltésük ellenére a négy db. akksim 3 hónap alatt az eredeti 3000 mAh-ból már csak 1700-1900 mAh-ot tud. (Addig csak a kíméletessel és élesztőssel töltöttem őket.) Mostanra oda jutottam, hogy ezeknek már mindegy.) Valójában egyetlen modhoz, amibe két akksi megy egyszerre, elvileg legalább 3 pár akksit kellene használnom. Ez valahol nem normális, mert az általam alkalmazott 12,5 W teljesítményen és napi 8, max 10 ml lötty mellett ez extrémnek tűnik.

és az nem lehet,hogy a modod nyírta ki?

De, lehetséges. Sajnos ezt nem tudom megállapítani. Ezért jött, hogy veszek a héten egy másik modot és néhány új akksit.

csak ne ugyanazt a márkáju modot… :blush:

Ezt már eldöntöttem, Geek nem lesz.

Nerkem fél évesek az lg hg2 akksik, még bírják a 3000-et. Nálam a sonyk voltak ilyenek, de azok sosem tudtak csak papíron 3000-es, volt ami sosem ment 2000 fölé.

3 kedvelés

A kedvencek temetője igen találó példa. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:Visszajön, de már valahogy ‘nem olyan’, mint régen. És a technológia jellegéből adódóan az a meggyötört membrán nem akkor fog áthúzni, mikor le van merítve a cella. Töltés végén, mikor jó sok a delej, szép nagy tüzijátékot csinálva.

Nekem kettő IMR, a másik kettő HG2. A HG2 kicsit jobban bírja, bár valamivel öregebb.

Rendben…Köszi szépen! Nem élesztünk…

Pont megérkezik Kínából mire a mostani elkezd füstölni :smiling_imp: :slight_smile:

Az új korában is sz@r lehetett. 2+éves samsung 25R-ek simán hoztak 2100-2200mAh-t (újonan 2500mAh)
A Li-ion a töltési-kisütési feszültségekre érzékeny egyébként

3 kedvelés

Gondolod, hogy Samsungot vegyek következőknek?