Akciós Hardver Ajánló! (csakis új termékek)

Másik fórumon láttam egy ilyen ajánlást…ennyiért egy ultrahangos tisztító nem pénz. Ez a hsz utólag szerkesztve lett​:point_up:…az előzményét átnézheted, hogy értsd a következő kommenteket!
Xiaomi MIJIA Ultrasonic Cleaning Machine USB Rechargeable High Frequency Vibration Wash Cleaner Jewelry Glasses Braces Cleaner - AliExpress 6

6 kedvelés

Szerinted jó lehet komplett tank tisztításra? Milyen folyadékot kell tenni a készülékbe? Festéket nem szedi le?

3 kedvelés

Ezek a kicsik nem olyan erősek,mint a “LIDL”-ös standard méretű, 10 k-ért. De bőven jók tank tisztításra. ?mondjuk a nagyobbikba belefér 7 tank komplette szétszedve, ebbe meg 3). Sima meleg csapvízzel használtam, bele egy cseppecske mosogatószer.
Festéket nem szedi, maximum olyankor, ha már magától is leesne. :grin:

5 kedvelés

Lehet, hogy rendelek egyet. Melyik lenne jobb választás a fenti kettő közül?

3 kedvelés

Ha mindenképpen elegek ezek a picikék, akkor a felső. Az 6W maximum teljesítménnyel megy.
Az alsó 2.7W :thinking:
De a “bolti” 10 ezres, jóval univerzálisabb szerintem, beleférnek nagyobb cuccok, és gyorsabb, teljesítménye is 20-30-40 Watt.

5 kedvelés

A watt-ot nem is néztem, de ha a felső erősebb és olcsóbb akkor az a nyerő annak aki csak tankokat akar tisztítani…és nem pl egy fazékkészletet vagy 10kg aranyat :rofl:

6 kedvelés

Aranyat patakokban mossák, láttam kiskoromban a tévében :grin:

6 kedvelés

Nem!! Már több hónapja használom!!

4 kedvelés

@Zsolt68 @Zoli76 @Paska Rendeltem is egyet! Tankot tisztítani jó lesz remélem! :grin:

Csak azt nem értem miért Xiaomi?


Amúgy ilyent nem is lehetett választani csak elemeset vagy ilyen usb-st:

6 kedvelés

Mindenképp írd meg a tapasztalataidat majd :+1:ilyen kicsikével még nem volt dolgom…

6 kedvelés

Ali kiszállítás amúgy piszkosul felgyorsult…vasárnap reggel rendeltem 4 tételt a choice-os kínálatból és holnap kihozza az expressone. Aznap este még rendeltem 4 tételt és az is már átjött a vámon. A mocsok MP-t szerencsére kezdi az összes jobb shop elkerülni

6 kedvelés

Szerintem a Temu miatt, kénytelenek voltak reagálni, mivel az egyik legnagyobb konkurenciájuk expressz szállítást kínál

5 kedvelés

Szerintem kár volt, ez a tipikus “túl szép, hogy igaz legyen” kategória. Hát majd meglátod, leteszteled, ha megérkezik, de ha ugyanazt kapod mint a lentebbi videóban (mivel ugye tömegével ontják kínai barátaink a sz*rt, csak más-más márkanevet raknak rá), akkor kapni fogsz egy vibramotoros tartályt :smiley: aminek semmi köze az ultrahangos tisztításhoz.

Jó teszt pl. az alufólia, ha lyukasra szaggatja, akkor hatékony és tényleg “ultrahangos”.

Ja, és ezzel nem azt mondom, hogy minden Kínából rendelt dolog sz*r, mivel én is elég gyakran rendelek Ali-n (és már lassan minden használati cuccunk közvetve vagy közvetlenül kínai :slight_smile: ), csak ezért szerintem kár volt pénzt kiadni.
Nekem van egy, 220V-os, 50W (ráírva…), 13e pénz volt, az se izmos de célnak megfelel, rta-k, biszbaszok vagy ékszerek mosása. Ahogy előttem is írták, én inkább szétnéztem volna, mert 15-25e körül már lehet normálisat kapni (pl. Árukeresőn is lehet böngészni), akár akciót is ki lehet fogni (pl. Lidl, Aldi akár).

4 kedvelés

Több ilyen termék rewiev-it elolvastam alin a hsz-ed után…tény, hogy van aki említ ilyet, de lényegesen többen írják, hogy jól tisztít :thinking:
Hát. akkor ez tényleg a gyakorlatban derül ki. Mindenesetre én a ph csoportban egy régi vaper ajánlása után osztottam meg itt…a lenti link a ph csoportba visz.


Elektromos cigaretta :underage: - IT café Hozzászólások (itcafe.hu)

4 kedvelés

Egy ideje én már fenntartásokkal kezelem az Ali review-kat, kiindulásnak jó de nem veszem tutira. Inkább rákeresek gugliban, youtube-on is, úgymond “függetlenebb” review-kért. Ha van konkrét márkája-típusa, úgy nyilván könnyebb arról az adott termékről ilyet találni, anélkül pedig esetleg egy hasonló termékét olvasom, nézem meg. De lehet csak az üldözési mániám erősödött az évek alatt :smiley:
Igazából a fentebb linkelt videóra is így találtam, mert nekem is megakadt a szemem már régebben a 2e Ft-os tisztító kütyün, és gyanús volt, hogyan lehet ennyiért árulni “ultrahangos” tisztítót. Hát a srác berendelte és szét is szedte :slight_smile:

Ami viszont most esett le, ahogy újra megnéztem a képet a rendelésedről, hogy egy szó nincs ultrahangról (ultrasonic), csak “sonic cleaning” és “multi functional cleaning”. Ezek szerint nem átverés hogy óccó kici ultrahangost árulnak ennyiért, mert nem arról van szó.
És ne értsd félre a kommentjeim, attól az még lehet jó, ha csak az rta alkatrészeket kell leöblíteni a liquid-től és nincs kedve valakinek ezzel szöszmötölni. Csak szerintem egy vibramotor hatása hideg/kézmeleg vízben kb. annyi lehet, mintha forró vízbe áztatnám alkatrészeket 5-10 percre és megmozgatnám néhányszor, én ennyiért nem vennék ilyen kütyüt.
Valójában az ultrahangos se csodaszer mindenre, ahogy olvasgattam róla, ereje inkább egy enyhe vagy közepes súroláshoz hasonlít (mármint a belépő árú, kicsi ékszertisztítóké). De épp ezért vettem meg, mert kicsivel csak több, mint egy sima öblítés/áztatás és nemcsak rta mosásra jó, hanem kis biszbaszokhoz, ékszerekhez is. Ja, és arról nem is beszélve, hogy pl. egy rta kémény belsejét, kis apró légjáratokat szinte lehetetlen hagyományos módon súrolni, mert nem lehet normálisan hozzáférni.

Egy szó mint száz, ha megkaptad és kipróbáltad, ne felejts tapasztalatokat megosztani. Ha tényleg beválik, másnak is jó alternatíva lehet, ha nem szeretne 10-20ezret áldozni ultrahangosra. Bár én akkor is az ultrahangost javaslom, ha valaki ilyenen gondolkodna :smiley:

3 kedvelés

Jaj, bocs, most nézem, hogy @Helomi78 rendelési képeit néztem és arról írtam előbb, nem az általad linkeltekről :smiley:

3 kedvelés

Te se érts félre, én nem vettem mert nincs rá szükségem. Amíg aromás liquidet használtam addig is folyóvíz alatt öblítettem…2éve viszont aromamentesen vépelek, így pláne nem létkérdés számomra. Csak gondoltam másnak hátha jól jön ennyiért. Az AIO rba amit most használok egyszerű mint a fa ék, könnyen hozzáférhető minden része…ha a lerakódás (ha van) eltüntetése a cél. Viszont egy biztos, ultrahangos tisztítás nélkül is van vaper élet.
2k tényleg semmi (kb egy hazai pk ára), aki igényli az alaposabb átöblítést akár csak vibrációval is annak megérhet ennyit.
Az eredeti kiírásomat pedig szerkesztettem​:point_up:…jó, hogy tisztázva lett a szitu. (ultrasonic használat nélkül is :grin:)

7 kedvelés

Ment már több is a levesbe! :grin: Meg füsté vált sok sok ezer pénz 25 év alatt! Amúgy az Alis és hasonló review-okat én is kételkedve olvasom! Letesztelem aztán ha nem válik be, jó lesz a gyerekeknek játszani! :rofl:

7 kedvelés

A tankok belső levegőrendszerének átmosásához mindenképpen jobb lesz, mint a sima “lögybölés” :wink:

6 kedvelés

Egyetértek, ultrahangos nélkül is van vaper élet, mert én is csak nemrég rendeltem ilyet, talán a kütyübuzulásom (és részben kíváncsiság) miatt is. Azonban kényelmi extrának se nevezném, inkább úgy mondanám hogy kicsit emel a munka minőségén. Ha hasonlítani kellene, talán a (ruha)szárítógépet hoznám példaként, anélkül is simán meg lehet lenni, de azért hoz extrákat az életbe, pl. nem párásodik sz*rrá a lakás télen, ruhák, törülköző sokkal puhább utána stb.

Kommentjeiben csupán azt próbáltam hangsúlyozni, hogy aki ultrahangosra vágyik, ne hagyja magát kici kínai barátaink által átverni, mert kap egy vibramotoros tartály (amiről azt hiszi ultrahangos), aztán lehúzza minden fórumon, hogy az “ultrahangos sz*rt se ér, nem is tisztít úgy ahogy youtube-on láttam…”.
De túl is ragoztuk már a témát :smiley:

4 kedvelés