Ajánlások gyüjtése szavazáshoz

Sziasztok Vaperina Tagok! :slight_smile:

Képzeljétek, azt találtuk ki, hooogy… :smiley:

Csinálunk egy szavazást az általunk, és általatok legjobbnak vélt vape eszközökről. Itt arra tudnátok majd szavazni amelyik eszközt megelégedéssel használtátok. Ami azért fontos, mert ez segítségül szolgál majd a kezdőknek, és a vásárlás előtt állóknak. Nekünk van egy ideiglenes listánk, de kevésnek fog bizonyulni, mivel nem próbáltunk ki annyi mindent, mint Ti összesen. :blush:

A Ti segítségetek azért kell, mert olyan listát szeretnénk összeállítani, amiben olyanok vannak amit már biztosan használtatok. :slight_smile:

Kb. úgy képzeljétek el ezt, hogy Ti ez alá a téma alá írtok olyan eszközöket, amiket ugye mint írtam is megelégedéssel használtatok. Természetesen hagyjuk egy ideig itt érlelődni, és gyűlni a felsorolásokat. Majd amiket összeírtatok, kiegészítjük az általunk már használt eszközökkel. Ezt a listát kategorizáljuk, és szavazást indítunk. :heart_eyes:

Ahol majd arra tudtok szavazni (a sajátjaitokon kívül), amit szívesen ajánlanátok egy kezdőnek, vagy vásárlás előtt állónak. De van még egy csavar. :smiley:

A szavazás jó sokáig kinn lesz, ami azért kell, hogy jó sok szavazat érkezzen. A jó sok szavazatból pedig összetevődik majd a “Vaperina tagok által ajánlott eszközök” elnevezésű ranglista! Ami a Ti nevetekhez lesz majd köthető. :heart_eyes:

7 kedvelés

Sziasztok Vaperina tagok!
Leírom én is az általam használat és szerintem megbízható eszközöket! 95%-ban Mtl felhasználó vagyok, így a modokat és kazánokat is ennek tudatában választom! Majd egy éve hajtok 2db GeekVape Aegis Solot cserélhető 18650 akku,anyagminőség, méret,használhatóság, súly-5* ill. Ehpro 101 és 101 pro. Ezek is tökéletes élményt nyújtanak otthoni ill. alkalmi használatra. Megfordult nálam rengeteg mod főleg az első hónapokban miután analógról átálltam mire rájöttem hogy Mtl felhasználóként bőven elég az 1akksis mod! Ráadásul kamionosként azis fontos számomra hogy bírja a strapát/ leesik, elborul,felborul,stb…+ Ár-Érték arány sem utolsó szempont/ Ha abban a fent említett 5%-ban DL-re adom a lelkem bőven kiszolgálják az igényeimet ezek a modok! És még egy strapabíró mod a Vandy Vape Jackaroo bár annak az akkuhasználatával nem voltam teljesen megelégedve! Az 5-st azis megérdemli de csillag nélkül! Kazánok terén is rengeteget használok ill.kipróbáltam! 2db minőségibb kazánom van viszont a többi is számomra megfelelő minőségű! Fő szempontjaim:könnyű építés, strapabíró, nagyobb kapacitás, íz-gőz mennyiség, és ne jöjjön a leves nemvárt helyekről ill. egy fokkal szebb legyen az ördögnél! Nagyon szkeptikus vagyok, de be kell látnom az eredeti Dvarw MTL/RTA az tökéletes! Vele egy szinten említem a Vapeflay Brunhilde MTL/RDTA Ár-Érték arány egy más kérdés! Ezen kívűl ajánlott kategória az Innokin Ares l-ll.,Vandy Vape Berserker V2 MTL/RTA, Kayfun Lite ezt rakom az utolsó helyre kis kapacitás, nem a legkönnyebb megépíteni-viszont mutatós és jó ízű kazán! Ezeknél a kazánoknál teljesültek a feltételeim! A fent említett 5% Dl használatom egy Dvarw DL/RTA testesíti meg! Remélem pár vaper társnak segítséget jelentenek a Vaperina tagok által bemutatott és értékelt kazánok! És analógról úgy át tudnak állni,hogy nem dobnak ki rengeteg tanulópénzt ill. tényleg élményként élik meg a gőzölést! Meggyőződésem ha én az átállásomkor egy hasonló segítséget kaptam volna rengeteg időt és pénzt megtakaríthattam volna! Jó Gőzöket Mindenkinek!

5 kedvelés

Csiribú-csiribá… Mennyé az oldalra fel oda a… :point_up:

5 kedvelés

Az az igazság, hogy bár napok óta többször is végiggondoltam, nem tudnék egy modot sem ajánlani ami a kezemben volt. A pipáim rétegcuccok, nem valóak tömegeknek, csalódnának bennük, az egyetlen most is működőképes boxmodom meg már nem kapható, és custom firmware van rajta, csak azért jó.
Kiteket meg sosem éreztem jogosnak.
De ha tankokról kellene ugyanez, inkább tudnék ajánlani cuccokat.

1 kedvelés

Nem csak modok lesznek a szavazásban :slightly_smiling_face: Várhatóan ~14 kategóriában lesz szavazás indítva. Szóval jöhetnek a tankok is :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Modok, tankok. Eszközökről van szó, tehát jöhet 1-2-3 akkus mod, 21700as mod, POD, csőmod, RTA, RDTA, RDA, RSA, és DL, MTL. Ez egy széles körű szavazás lesz. :slightly_smiling_face: Reméljük sokan lesznek partnerek benne! :blush:

4 kedvelés

Köszönöm. Lehet róla szó. Glaz Mini nálam benne lenne az antilistában. :grinning:

Még várok, hogy írjanak olyanról ami pozitív élményt hozott, aztán utánna szerintem mehet az is. :blush: Csak írjanak minél többen. Addig nem lehet ezt a szavazást sem elkezdeni.

2 kedvelés

Nos ajánlott kategória számomra az rdtak mivel kezdőkét nagyon béna voltam az rta építésben így folyton vagy dryhit vagy folyás lett a vége és akkor valahol megláttam egy rdta-t huh mondom csak bele kell lógatni a vattát és működik és valóban. Szeretném leszögezni, hogy számomra érdekes hogy míg Mtl vonalon nagyon jól működő és precíz szerkezetek születtek Rdta részen ez nem igazán mondható el Dl vonalon (sajnos nagyon melegszenek számomra élvezhetetlen mind) de akkor jöjjön a lényeg. Szerintem bátran ajánlható Vapefly Galaxies Rdta, Ultroner Gather rdta, Cthulu Mulan rdta. Ezeknek a tankoknak mind kiválló íz viaszadásuk és szinte képtelenség elrontani! Nah jöhet a Dl expressz mivel korábban írtam, hogy az én utam az Rdta lett így ebben a szegmensben dl felhasználásra inkább nem ajánlok semmit de van itt még egy kis érdekesség OMG CDA ez a noname tank egy Dl atom robbanás nagyon jó íz, duál tekerés ellenére sem melegszik. Nekem jelenleg a kedvenc dl tankom

5 kedvelés

Ajánlom:
Tankból:
Vapefly Brunhilde RDTA,
Steam Crave Glaz v2 (gyakorlott vattásoknak)

Készülékből:
Smok Mag Grip
Vaporesso Gen

4 kedvelés

Ezaz! :heart_eyes: Tessék csak írni, tankot, modot! :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Vapefly Brunhilde MTL RTA
GeekVape Ammit MTL RTA
Innokin Ares (…Ares2) MTL RTA

Steam Crave Aromamizer Supreme V2 RDTA

SXmini SL Class
Lost Vape Paranormal DNA250C

4 kedvelés

Modbol ajánlom a Wismec Luxotic NC250 modot, nagyon egyszerű és 21700as aksikkal működik. Volt állítós, nincs felesleges beállítás. Szép, strapabíró, hosszú akksi idő. :grin:

Tankból a kezdőknek nagyon szívesen ajánlom a dvarw klonokat, halál egyszerű a tekeresuk.

Ha valami mást próbálnának ki, akkor pedig a Dead Rabbit RTA ami sose folyik, könnyű építeni, az íz pedig elfogadható.

3 kedvelés

Voopoo drag széria.
Nekem nagyon hasznos volt az a funkció kezdőként, hogy automatikusan állítja be a megfelelő W-ot. Ezen kívül erős ház bírja az ejtést, egyszerű kezelni de elég extrás a chipje.

Vaporesso gen mod.
Pulse mód nagyon sokat dob az élményen. Jó nagy mod, nagyon sok lehetőséggel.

Zeus x
Még mindig az egyik kedvenc tankom. Kicsit bonyolult de tökéletesen füstöl.

Smoant cuccok pedig nagyon olcsók ahoz képest amilyen minőségűek, csak ajánlani tudom

3 kedvelés

Gőzöl, nem füstöl :wink:

1 kedvelés

Most így gondolkodtam, hogy bár szinte minden haladóbb embernek van itthon Dwarvja, ha klón ha nem. Sokan szeretik, használják, de itt fentebb mintha erősen alulreprezentált lenne. Egyszer leírtam egy azóta megszűnt csoportban semlegesen, hogy én miért ajánlom/nem ajánlom, mert még ha nem is a kedvencem, sok előnye van egy kezdő számára.

Most a K és E verzióra nem érvényesek ezek, mert már nem gyártott, kis szériás és ritka, nehezen beszerezhető, és elhagytak egy lényegesebb részt, de ezt majd alább kifejtem. A DL és az MTL amire kitérek, mert a 16 és a legújabb FL amit egyrészt nem ismerek, másrészt nem ebből van milliószámra mindenhol, és az előző kettő a méretkülönbségen kívül szinte megegyezik.

Előnyei között van az egyszerűsége, mert a tényleg annyira letisztult, hogy már emiatt is szép lehet. Teljesen szétszedhető, emiatt könnyen tisztítható. Kisebb megszokás után nagyon könnyen tekerhető és vattázható, tényleg percek alatt meglehet.
Abszolút takarékos, ahhoz képest, hogy jó gőzöket ad, nem fogyaszt olyan sokat még a DL verzió sem. Ízre sem rossz, köszönhetően a jól elvezetett levegőzésnek, és az erre megformált AFC-knek.
Gyakorlatilag nem lehet túltölteni, mert legfeljebb kifolyik a lé a driptip irányába.
Tényleg bármiből lehet tölteni, történt már meg, hogy közvetlen a negyedliteres alapléspalackból töltöttem, aminek nagyobb a nyaka mint az üdítősöké.
Tetemes mennyiségű lé fér beléjük, a DL verzió 7 milije majdnem annyi mint egy squonker palackja. Tényleg annyi fér beléjük amit mondanak.
Úgy is át lehet vattázni, tekerni, hogy a lé még ugyanaz, mivel külön egységként is kezelhető, félrerakható.
Leeséskor kevésbé törik a palást, mert nem üveg (nem az FL-ről van szó ugye).
Ha nem az eredetiről van szó, akkor nevetségesen olcsón hozzá lehet jutni, persze változó a minőség, de még a leggyengébbek is jól használhatók ideig-óráig, és ezt a bonyolultabb tankok klónjairól nem feltétlen lehet elmondani.
Viccesmód bár nálunk az egyik legnépszerűbb, de Dél-Afrikában is kb. ekkora a kultusza.
Egykor nagyon menő divatos tank volt, tényleg szinte mindenkinek van.

Azért van hátránya, nem is kevés.
Annyira túl volt hype-olva, hogy idővel szinte megutálták, és kommersznek tartják.
Az eredeti bitangdrága, és korábban a csomagolása is ugyanannyira puritán volt mint a klónjainak, mára végre ez megváltozott.
Bár a klónokhoz mindent adnak, az eredetihez még az AFC-ket is külön kell beszerezni, masszív áron, darabját annyiért, amiért komplett klónt is kapni.
Igaz, hogy nagyon erős, alapos és átgondolt tervezés eredménye, sok munkával sikerült elérni, hogy egyszerűségében mégis a legtöbbet nyújtsa, annyira le lett egyszerűsítve, hogy egy átlagos CNC-s, vagy egy jobb esztergályos bármikor lemásolja, elkészíti, pont emiatt klónozta boldog-boldogtalan.
Semmilyen logika nincs amögött, hogy egy prémium tankra PC palástot rakjanak, és ez már akkor is elavult és értelmetlen volt, amikor megtervezték. Nem csak azért mert a citrusos, kólás, mentolos palástok szétmarják, megrepesztik, hanem mert bizonyos nikotinok is megteszik, és amúgy is a matt palást sem illik sokmindenhez. Az ultem palást bár kiküszöböli ezt, annak a színe sem illik mindenhez, másrészt nem fogod megállapítani milyen liquid van benne, mivel a színárnyalatokat elrontja, bár ez a pont nem lényeges, de észrevettem. Eléggé drága még az üvegekhez mérten is.
A fém palástnak ugyan vannak előnyei, viszont nem látni mennyi van benne, ami lehet zavaró, ha valaki nem veszi észre ha kiürült, nem TC modja van, a dryhit itt sem kellemes, bár tényleg mindent kibír, még a leesést is.
Elavult a töltési módja, szét kell szedni a tankot, ezt nehezen lehet két kézzel, vagy akár menetközben, bár megszokható, és amúgy is keveset fogyaszt, de egy átlag mai tanknál felülről, szétszedés nélküli töltéshez terveznek, mert ez kényelmesebb.
Nem tartom logikusnak az ennél a méretnél már szinte kör alakú, nem stabil imbusz használatát, mellékesen van nem egy profi műszerészcsavarhúzóm, de emiatt kellett még beszereznem olyat ami ehhez is jó, mert a nagy kezem miatt a hozzá adott picike imbusz nem használható, egyébként valamiért a torx jobban meg is fogja, pláne ekkora méretben. Tudom, más tankban is van sajnos.
A nem állítható levegőzésnek az egyetlen hangoztatott pozitívuma, hogy soha nem állítódik el mondjuk zsebben. Visszagondolva, nekem egyiknek sem állítódott el soha, egy ismerősöm panaszkodott erre egy mesh tanknál, egy pár milis teflonszallaggal megodottuk.
Viszont zavaró, hogy nem lehet állítani télen, amikor kint a fullszabadban szűkösebb levegőzés kéne, melegebb helyeken meg tágabb.
Elég nehéz, vagy akár lehetetlen kicserélni az AFC-ket úgy hogy nem akarunk vattát/tekerést cserélni.
Ez a dolog azért is rendkívül furcsa, mert az E és a K verzió ezt a levegőállítás dolgot annyira profin vitelezte ki, hogy azóta is kevés gyártónak sikerült közel ugyanígy megoldani, és már csak emiatt sem lett volna népszerűbb a klón, mivel bonyolultabb lett volna lemásolni, és ez árban is meg kivitelezésben is látszott volna. Rendben utóbbi nem olyan fontos.
Viszonylag könnyen el tud fordulni a kazánrész palástja, emiatt megfolyhat, bár azért ez ritka.
A kazánpalást kéményteteje első pár alkalommal szinte biztos elfelejtődik, ilyenkor az összes, amúgy is tetemes mennyiségű liquid a kezünkön, modon, és alatta landol. Bár az eredetinél erre vannak erős figyelmeztetések.
Nincs semmilyen alátét a csavar és a coil között, így ráhúzva mindenképp megtekeredik egy kicsit, elhúva az akár tökéletesre megtekert tekercset is. Ugyanemiatt a vastagabb huzalok nem, vagy nagyon nehezen mennek bele.
Baromikönnyen széttekerhető a tankrész véletlenül is, akár töltéskor, mivel alig különül el a szép sima tank alul és felül, bár ez sem fordult még sokszor elő, de létezik.
Nem állítható az 510 pin.
Pár ember szerint a DL-re ráférhetett volna már a 810 driptip (szerintem hülyeség).
Valójában nem sok különbség van a Kyfun stílusú tankok és eközött, bár ez nem feltétlen hátrány.
Azért mert anno túlhype-olták, és mert kismillió klón van belőle, már nemhogy nem menő, de sokszor inkább lenézett, kissé azért indokolatlanul.

Ettől függetlenül ajánlom, pláne ha szavazás lenne, nem maradhatna ki, legfeljebb ezesetben külön jeleztetném a klón és az eredeti címkével.

Nálam van egy DL fullklón, és egy részben eredeti MTL, (lassanként az alkatrészeket cserélgetve többnyire eredeti lett). Eleinte a DL-t szerettem, majd rájöttem, hogy annyira nem jó DL tank mint amit egy ilyen stílustól elvárok. Jelenleg beállt tekerést tanító tanknak kezdőknek, bár egy kezdő sem jött el a vape talijaimra, így a polcon áll. Ebben mindenféle tekercs volt már, alien clapton is.
Az MTL tank a pipám éke, ultemmel illik is a barna fa mintához, és nagyon hozzá való, mert 22 milis, és komolyan szép rajta. így egységessé téve. Kiszedve az összes AFC-t microcoillal pedig félDL-es, pont ahogy szeretem.

Ettől függetlenül nem ez a kedvenc tankom, hanem a hozzám sok év után ismét visszatérő első verziós Bellus. Szintén 22 milis, tényleg DL, dualcoil, de nem ajánlanám szívesen, mert macerás, jól bevattázni úgy hogy ne folyjon meg nagyon nehéz, és jelentős mennyiségű levet zabál fel.

Porlasztós tankból csak olyan tank kedvenc ami itthon nem kapható, bele porlasztó sem, és annyira nem jó, csak a kidolgozása tetszik.

Amiket valamiért sok tankgyártó elfelejt alkalmazni, hogy ne a palást lógjon ki, hanem a tankon legyen egy kis perem, így védve a palástot eldőléskor. A kémény a driptip alatt legyen lefelé kúpos, hogy a kondenz ne megálljon a peremnél, hanem visszafolyjon a coilra, és bár a kedvenc bélám emiatt a kéményrésznél spirálos, az nem túl hatékony, ellentétben a kúppal (protanknál volt ilyen). Furcsa, hogy ezek szinte soha nem jellemzőek egyszerre egy tanknál.

Szerencsére visszajött a szerelhetőséget megkönnyítő nem csúszós redőzötteb rész, és az is, hogy a paláston kívül van a palásvédő merevítés, ami lásd Brünhilde még szép is lehet, és nem is kérdés, hogy ezt az évet a hölgy fogja megnyerni a best tank 2020 versenyeken.

Viszont én még nem találkoztam jó Smok tankkal, ami utoljára volt nálam egy három coilos RBA fejjel, azt büntetni kellene. El nem tudom képzelni egy ilyet hogy találhatott ki valaki, amikor alulról kell rögzíteni az egyiket, úgy, hogy esély sincs standre helyezni, és kell hozzá legalább négy kéz. A porlasztó és/vagy az RBA fej ezekbe meg sokszor annyi mint egy komplett tank ára.
Mostanában a modjaik lettek a jobbak, bár ha tönkremennek, javíthatatlanok lesznek.

Szokásos „rövid” leírásom, elnézést érte.

8 kedvelés

Napokon belül elindul a szavazás, az itt felsorolt ajanlások alapján! :blush: Abból a szavazásból pedig megalkotjuk a saját ranglistánkat! :smiling_face_with_three_hearts: A Vaperina által ajánlott eszközöket! Ami a Tiétek lesz, a Ti nevetekhez lesz köthető! Írjátok le bátran! Ki mit ajánlana egy vásárlás előtt álló Vapernek? :blush: Kezdő, haladó, profi cuccok egyaránt jöhetnek!
MTL, DL, RTA, RDTA, RDA, RSA, modok, sqounkerek, mindegy hány akkus! Írjátok csak! :heart:

3 kedvelés

Sziasztok.
Én Asmodus fun vagyok:)
Modból egy Asmodus Ultroner EOS2 a best,nagyon jó akksikezelés,kényelmes fogása van.
Tankból pedig:
Asmodus Zesthia single coil,nagyon jó íz visszaadás
és egy Asmodus Voluna 2 dual coil .

2 kedvelés

Hali!
Számomra érdekes de a legjobb tank amit a kezdetektől használok az egy ijust S, nagyon jó az ízleadása és a gőz se elhanyagolható mennyiségű, ez után sorban az Aromamizer plusz majd a wismec theorem, tudom nem nagy cucc egyik se de nekem megis ezek jöttek be a legjobban, pedig próbáltam már vagy 30 tankot.
MOD-ok közzül is hasonló az ízlésem, az első helyen az Asmodus Colossal áll, majd az Ephro Cold Steel, és meglepő módon a ThinkVape Thor Pro jött be nekem a legjobban a két akksisok vonalán, persze csak az Asmodus Minikin v2 után.

Köszi hogy végig birtad olvasni!:grin:

3 kedvelés