AIO-k, Boro tankok kibeszélő

Sziasztok.
Érdekelne hogy ti hogyan viszonyultok ezekhez a készülékekhez. Mostanában elég nagy hype-ot kaptak, de sokkal populárisabb az USA-ban, meg az angolok között mint a környékén. Érdekes mivel náluk az újraépíthető kazánoknál populárisabb a podok, porlasztós kitek, na meg az eldobhatók.
Bár boro kazánok közt is van porlasztós azthiszem, de többségben rta-k.
Illetve aio mod nagy része az utolsó csavarig testreszabható.

Eddig talán a steamcrave aio készüléke tetszett a legjobban, illetve dl-ként a stubby tank kapacitásia is szimpatikus volt. Mtl-re meg az ether boro is bejövös.
De még nem hajtottam vásárlásra fejem, mert nem tudom miből tudna többet adni mint egy mod+rta kombó. Na meg eszméletlen drágák is.

Nektek mi a tapasztalataitok róluk? Nektek melyik készülékek váltak be?
Miért jobb ez mint egy sima kit?

1 kedvelés

Nem jobb vagy rosszabb…más! A kompaktsága nyerő (kevésbé sérülékeny), viszont egyelőre indokolatlanul drága.

2 kedvelés

Nekem nem tetszik, ennyit tudok mondani. :sweat_smile:

1 kedvelés

Nekem van ami tetszik. Volt is hasonlo aio. Dotmod es pulse.

1 kedvelés

Van egy klón BB-ém és jó pár rba…Nem jobb nem rosszabb mint mod+rta.

1 kedvelés

Ezek alapján akkor mégnagyobb tulzásnak érzem az rba-k árát…

1 kedvelés

Hát igen vetekszik egy jó rta árával.És azért a kezed mindig leveses lesz ha töltöd a BB-ét.

1 kedvelés

A legnagyobb probléma amit nem szeretek ha cserélni akarod másik rba-ra akkor ha van is másik tartály rba kombod a kivett tartályban a folyadék nem marad bent az előbb utóbb ki folyik mert nincs rögzítve a tartályban az rba ha nincs a modban.

1 kedvelés

Anniy BB, ahány rba, ez lesz a megoldás. :grin:

1 kedvelés

Igen erre jöttem rá én is itt el is engedtem.

1 kedvelés

Nem szeretnék szőrszálhalogató lenni, de itt jönnek a “szak” szavak :slight_smile:
Ha már mint ha egy RTAt nézünk:
Kívülről amiben benne van a valami :slight_smile: az maga a boro(boroszilikát ez volt az elsőknek meg
lehet hogy most is a “gyáriknak” a tartály ajtajának az anyaga) tank, vagy tartály.
Ez egy szabvány méret, alak. Ezért is mondhatjuk pl. hogy valami boro kompatibilis (a dotaio az pont nem)

Ebbe jön bele ha porlasztós azt Bridge- nek hívjuk,
vagy újraépíthető azt pedig RBA-nak ( Rebuildable Bridge Atomizer)

Nekem van PODom, RTAm,RDAm, és RBAm is.
Mindegyiknek meg van a helye, és meg is fér egymás mellett :slight_smile:
Ha gondolkodsz ebben is a vagy-vagy nem jó megközelítés(vagy akkor neked kell dönteni)gondolkodj is-is ben inkább :slight_smile:

Ezt Vasárnap írtam le azóta sok minden nem változott:
Egy High-End RBA ára vetekedik High-End RTA árával, Sőt…
viszont cserébe kapsz egy hasonló ízt, Vape élményt.

(ez egy Mobb Mini)

De ugyan ez igaz az elektronikára is.
Ha pl. Dicodesal szerlt BB-ét veszel építesz, akkor hasonló dolgokat kapsz mint egy Danitól,
viszont ha kinait, akkor meg azt kapod.

Amiért az USAban jobban szeretik az az hogy olyan szinten szabod magadra ahogy csak szeretnéd,
persze ennek ára van :slight_smile:

Ezzel szerintem annak érdemes foglalkozni akinek a “gyári” dolgok nem jönnek be,
van elképzelése , egy ici-pici kézügyessége , meg “rálocsolni” való pénze :slight_smile:
De az miatt ne mert spórolni akarsz rajta :slight_smile:

Ez egy viszonylag jó össze foglaló igaz csak a Billet Boxról:

És hadd emeljem ki az utolsó bekezdést:

“Igaz, a testre szabásnak van bizonyos költsége, ami megduplázhatja, sőt néha háromszorosára is növelheti egy Billet Box értékét. Ez a testre szabási lehetőség azonban lehetővé teszi, hogy egyedi beállításokon és ízlése szerint szórakozzon. A Billet Box tulajdonosokat, akárcsak a Harley-Davidson tulajdonosokat, mindenekelőtt az egyedi doboz öröme motiválja. Az egyetlen korlát a költségek mellett a kreativitásod. Szóval érezd jól magad és légy kreatív.”

Nem kioktatás lett volna, inkább úgy tekints rá mint egy olyan vaper társ gondolatmenete,
aki ezt már végig élte :slight_smile:

Tisztelettel

11 kedvelés

Köszönöm a felvilágosítást :hugs:
Azért gondoltam hogy rta, mert még valamelyik weboldalon még 1 így volt hirdetve​:smiley:

2 kedvelés

Még egyszer elnézésed kérem ha megbántottalak ,
de nem kioktatásnak szántam :slight_smile:

Csak helyre szerettem volna tenni a fogalmakat.

Viszont ez most tényleg az a “szakág”, amit még viszonylag kevesen gyakorolunk így-úgy,
Én azt mondom ha van kedved próbáld ki nyugodtan, de 2 úton lehetne:

1., Veszel egy “olcsóbb” gyárit még ha műanyag is. Ha nem tetszik kis bukóval kiszállsz belőle,
ha tetszik akkor tudsz kis bukóval upgradelni.

2., Amit többen is csináltunk, veszel egy klón Billet Boxot, és veszel klón RBA(ka)t. (így sem olcsó)

Te viszont ne legyél olyan hülye mint én hogy veszel egy “gyári” High-End RBAt, mert így utólag (meg most is)nagyon örülök neki, viszont ha nem jött volna be, nem nagyon tudnék belőle normális áron kiszállni mert nem nagyon van másod piaca itthon. (mást nem, lett volna 60K Ft-ért egy kulcstartóm, egyszer élünk :slight_smile: )
Mentségemre legyen mondva, azért elég mélyen körbe jártam előtte az adott RBA-t, de azért az ördög nem alszik :slight_smile:

Tisztelettel

10 kedvelés

Nem bántottál meg!
Mindig jó ha új dolgokat tanulok meg!

Most a dani + kayfun szett a fő projekt, de ha elfogy a podokba a porlasztó, lehet lecserélem őket egy aio-ra… akkor már arra se kell figyelnem hogy mennyire kokszos leves mehet bele.
De valószínűleg a steamcrave szettje lesz az. Eddig az tetszik a legjobban. Fémház, és még nem is arany árban van. Illetve az ether-t is sokan dicsérik… majd meglátjuk.

2 kedvelés

Tauren Boro Tank & Boro Mod

És egy videó miként is néz ki :slight_smile:

3 kedvelés