Mi az a RBA, RDA, RTA, RTDA?

Én csak kettő féle tankot ismerek: Porlasztóst, tekercselőst. De itt a kínálatban van ez a sok rövidítés-kavalkád, amit nem értek. Nekem kellene még egy olyan, mint a Siren2, max ötezerért. Viszont valakihez hozzávágnám a porlasztós Innokin Zenithet ingyen. Én is úgy kaptam, de nem sikerült újjáépíteni. 1,6 ohmos porik léteznek hozzá és 0,4 ohmosak. Nálam mindkettő égett ízt adott 1 nap után. Ötösével rendelni belőlük, 5,5-6,5 ezerért én drágállom. Amit én tekerek magamnak, olykor még 3 hétig is bírja csere nélkül. De ebbe a porlasztóba nem sikerült tekernem, mert a vatta valamiért nem jó bele, valami itatós papír -szerű hülyeség volt benne, ami nem tudom, micsoda. Vattával vagy folyik, vagy nem ad gőzt. A Sirennek meg tördelem a csavaros közepét, és forrasztgatom, mert valami nagyon gyenge spiáter ötvözetből van. Biztos klón szegényke. Azért szeretnék mellé még egyet, mert ez az egy szem használható tankom van.

12 kedvelés

Kedves Ferenc!

Itt találsz választ a címben feltett kérdésre:

A “gyortalpaló” cikkeket végig olvasva rengeteg kétejed eloszlik majd.

10 kedvelés

Elolvastam. Már sokadszorra. Hülye legyek, ha értem az RBA és az RTA közötti különbséget. Az RDA akkor kóstoló. Miért? Kicsi? Felsorolva van, de úgy elmagyarázva, hogy a kezdő, vagy a paraszt is megérthesse, szerintem nincs. Mindegyiket én tekerem, azt ott a képeken is látom. De miben különböznek? Ha látok a hirdetések között egy RTA-t nyugodtan megvehetem RBA helyett? Mert én nem látom a különbséget. Mindegyik felújítható.

8 kedvelés

Szia Ferenc :slightly_smiling_face:

Ezeket a szavakat linkesítettük, így ha rákattintasz pl az RBA vagy RTA stb szavakra akkor odaugrik a magyarázathoz. Ezek a szavak kifejezések kékkel ki vannak emelve a szövegben.

11 kedvelés

Én amikor kezdtem kb. három hónapja pont ez volt az első cikk amire rátaláltam itt a Vaperinán:

Ha marad még kérdés, majd a veteránok segítenek. :wink:

Üdvözlettel:
Egy szintén kezdő!

8 kedvelés

Az RBA leírása nem egyértelmű, nekem az rba az a rebuildable-t jelenti, ami lehet RTA, RDA vagy RDTA, a lényeg, hogy nem porlasztó van benne, hanem épített tekerés. Kvázi egy összefoglaló elnevezés a kézzel épített tankokra.

6 kedvelés

Akkor szerintem RBA tank kell nekem. (bogár) Az RTA az összefoglaló neve mindnek (rovar). Ezek szerint még létezik valami, amit még nem ismerek (százlábúak, pókok) Mert én csak a bogarakat ismerem. A D betűsnek nincsen tartálya, azt kerüljem, mert valami csepegtetős, kóstoló. Az RTDA meg csak azért lett kitalálva, hogy hülyítsenek.

5 kedvelés

Köszönöm, javítottam. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szia Ferenc. :slightly_smiling_face:

Az RBA az nem tank, az csupán a felújítható porlasztók angol nevének rövidítése. Neked RTA kell, a Siren is RTA. :slightly_smiling_face: Az a felújítható tankok összefoglaló neve.

4 kedvelés

Köszönöm. Akkor nézelődök a hirdetések között. Mert ha már megértettem, mi is kellene?

5 kedvelés

RTA MTL kell.

5 kedvelés

Egy tipp ,ha tudsz valakit aki rendel franciáktól ,társulj be hozzá a rendelésbe és vegyél egy ZQ trio-t.Sokunk használja megelégedéssel ,itt találsz róla egy Kinga által irt bővebb cikket is.Nem tudom,hogy mennyi az euro-forint árfolyam ,de szerintem egy zsír újat kapsz kb 7 ezer körül .Nem sajnálták belőle az anyagot,kb kétszer olyan nehéz mint egy dvarw,még nagyflex-szel ,kalapáccsal is nagy munka lenne tönkretenni​:ok_hand:

7 kedvelés

Én is úgy jutottam hozzá, hogy betársultam. :slightly_smiling_face: De sajnos több mint 7ezer az ára. 23%-os offal volt nekem 8ezer párszáz…

5 kedvelés

Most nézem ,tényleg jópár dolog árát felhúzták ,ez is drágább lett ,de nem vészes,főleg hogy nem clone.Nameg ebben tényleg van anyag.Nem akarok senkinek a pénztárcájában kotorászni ,de kb 4 doboz cigi…De aliról,kb kétezerrel olcsóbban ott a dvarw clone,na annak is elpusztíthatatlan a deckje,3-4 hét várakozásért cserébe .

7 kedvelés

Sziasztok! A Kumulusvape-n most akciós…brutál áron: 13,96 Euro azaz 5095 HUF (365 Ft-al számolva), erre jön ugye a cirka 5 Euro szállítási díj. Pont ma rendeltem onnan mást, ha előbb olvasom felajánlottam volna bárkinek a társulást. Belépő kód meg BIENVENUE - erre 5 Euro kedvezményt adnak. Hátha még valakit érdekel. Iderakom a linket is: https://www.kumulusvape.fr/atomiseurs-reconstructibles/12077-trio-rta-zq-vapor.html
Mindhárom gyönyörű színben elérhető:no_smoking:Only vaping!
Ja és itt rendeltem magamnak: termék képe SS430 GeekVape

  • Vastagság: 26GA (0,40 mm) Mennyiség: 1pc 1,95 € cca 60% kedvezményes áron (csak 26ga-s)
8 kedvelés

Mekkora király vagy ,már veszem is​:laughing:

2 kedvelés

Én leveleztem ezügyben a LPV-el és nem felhúzták az árát, hanem akik Magyarországról rendelnek, azoknak automatikusan a 27% ÁFA-t számolja a rendszer az eddigi 20% helyett. Csatlakoztak ehhez az OSS rendszerhez. :face_vomiting:

:no_smoking:Only vaping!

6 kedvelés

Ja értem ,itt meg 23% az adó nálunk,akkor ezért .Ezen az oldalon lehet angolra állítani ,vagy Google translator?

3 kedvelés

Emlékeim szerint Google, de tökéletes angolul és magyarul is. Van az oldalon egyébként egy csomó jó akció. Szerencsére amit kerestem, azok is jobb áron vannak, mint az átlag web boltok, még van ami a csájna árral is vetekszik…Ha én nézem az LPV-n, akkor a TRIO 25,19 Euro. :no_smoking:Only vaping!

8 kedvelés

Ez szuper! :heart_eyes: Köszönjük az infót!

4 kedvelés