Aegis mini2 helyes használata

Sziasztok :slight_smile:
Kb 4 napja vettem egy aegis mini2-t.
2 porlasztót adtak hozzá. Egy 0,2; és egy 0,6 ohm-ost. Na most. Mindegyikhez van egy ajánlott w tartomány. Odáig eljutottam,hogy sikerült (valahogy) beállítanom a kívánt tartományba, de!
A 0,2 ohm -osnál(50-58w) kifújáskor nagyon köhögök, az ízek sem igazán finomak sőt!!! Pedig Dounat king shortfilleket rendeltem. Sima nikotin shottal.
A 0,6 ohm-osnál (15-25w) pedig nem köhögök, de telhesen ízetlen a füst. Mit csinálok rosszul?
Kezdő vapes vagyok. Igazábol beállítani sem tudom ,hogyan kell. Videót sem találtam a beállításáról. A hozzá csatolt kézikönyv, pedig egy vicc.
Köszönöm szépen. Bármilyen jótanácsot, segítséget örömmel fogadok.
Üdv.

Szia, üdv itt :slight_smile:

Feltételezem a liquid és a nikotinmennyiség ugyanaz a két porlasztó esetében. A 0.2 ohmos jelentősen több gőzt (nem füstöt) fejleszt, mint a 0.6 ohmos. Ezért is kell neki több watt, valamint több levegő is az optimális működéséhez, ezáltal jelentősen több nikotint is juttat be egy puff alkalmával.
Az egyébkent nem szentírás hogy 50-58W tartományban használd, lefelé nyugodtan eltérhetsz.
A 0.6-ossal viszont felfele nem biztos hogy át kellene lépned a 25W-ot, nagymértékben lerövidítheted vele a porlasztó élettartamát, valamint égett íz is jelentkezhet.

Sajnos nem minden tank tudja a különféle ízeket jól kihozni. Nem ismerem az említett készüléket, meg a liquidet sem, de a nevéből feltételezem, desszert íz. Lehet az a tank gyümölcsös ízeket tud jobban hozni.

Esetleg ha van lehetőséged, próbálj rá más jellegű ízre.

Addig is sok tanácsot nem tudok adni, ha a 0.2-es köhögtet, használd a 0.6-ost. Játsz a levegőnyílással, a szívás intenzitásával (gyengébben, épp csak beleengedve a szádba (ehhez azért kisebb W-ot állíts), vagy épp erősebben), valahogy csak lehet több ízt kicsikarni belőle.

Ha sehogyse lesz jó, lehet ez nem a Te tankod.

3 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm!!! :slight_smile:
Megpróbálom amiket írtal.
További szép estét!

3 kedvelés

Szívesen :slight_smile:
Aztán biztos befut majd egy másik m100 tulaj, aki többet tud hozzátenni a dologhoz.
Szép estét

3 kedvelés