Tank újratöltés

Sziasztok! Előre leszögezem, ez egy nagyon amatőr kérdés lesz, ezért bocsi. :sweat_smile:
Menségemre szóljon, ilyennel még nem nagyon találkoztam.
Szóval, a gépem egy Geekvape M100/Mini 2.
Geekvape zeus Nano 2 tank.
Geekvape aegis B coil.
Eddig úgy szoktam, hogy amikor a liquid szintje lemegy a porlasztón lévő ovális kivágáshoz, ahol a vatta kilátszik, és annak a feléhez ér, akkor újratöltöm.
(Azt tudom, hogy idő kell, amíg a vattába felszívódik az “új” liqid.)
Na, most az a “probléma” hogy mióta újratöltöttem, egy gyümölcsös liquid után egy desszert ízt, keverednek az ízek. Már azóta majdnem elfogyott a desszertes liquid is, és még mindig érződik az előzőnek a hűsítése is, és az íze is nyomokban. Nemtudom hogy, a tankban keveredett a két liquid vagy a vattában van még az előzőből?

Illetve, mikor kell újratölteni a tankot? Lehet azt csinálom rosszul.

Szia!

Szerintem nem csinálsz semmit rosszul. Ez egy ilyen szakma, ha ízváltás van poriváltás is van. Annak idején amikor még porlasztóztam ezért kezdtem tankokat venni, hogy ne kelljen állandóan drága porikat cserélgetni. Mindennek megvolt a maga íze, azt töltöttem rá. Ha nagyon úgy van, akkor annyit tehetsz, hogy meleg vizzel átmosod a porit, megvárod amíg kiszárad és akkor teszel bele más ízt. De ez sem biztosíték semmire :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Ha csak porlasztós tankban gondolkodsz akkor a másik megoldás, hogy fixen használt ízenként veszel külön tankot.

2 kedvelés

Erre (is) jó az ultrahangos, vagy át lehet mosni alkohollal is. Sokkal jobb, csak drága…

2 kedvelés

Értem, köszönöm a válaszokat!