Porlasztó watt beállítás

Sziasztok!
Most jövök le az analógról, és szeretnék kérdezni valamit.
Vettem egy Geekvape L200 kit-et (vagyis kettőt, páromnak is megtetszett és így együtt jövünk le az analógról), vettem még hozzá külön porlasztót is a gyárilag hozzáadotton kívül.
Adott egy Z2 KA1 0.2Ω COIL, az ajánlott watt beállítás 70-80W között van.
De viszont nem úgy adja vissza az ízt (70-en, meg még afelett), leginkább lehet érezni a vatta égett ízét olyankor slukkonként, és 61.5-63W között a legfinomabb.
Nyilván, bajnak nem baj ha alacsonyabb watton kell szívjam, nem fáj érte a szívem, csak érdeklődni szeretnék, hogy ez miért is lehet, hogy az ajánlott watt nem megfelelő?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat és segítséget!
(Lötyi amivel volt tesztelve : Fresh Vape Co. - Honolulu Heights shortfill, de mással is ezt csinálja)

Hőmérséklet, levegő, liquid…sok a változó porlasztónál is. Ha neked így finom akkor mindegy mit írtak ra :blush:
Üdv a köreinkben, finom gőzöket :kissing_heart:

3 kedvelés

Hőmérsékletet neharagudj, nem tudom hol is tudnám állítani :sweat_smile:
Levegőzést is próbálgatom még hogy lenne a legjobb, nincs éppen teljesen nyitva, egy kis rész zárva marad perpillanat
Liquid 70/30, de akkor rendben, megnyugodtam hogy ha így a jó, akkor felesleges ahhoz kötni magam!
Köszi szépen, nagyon élvezem és már most imádom! :smiley:

2 kedvelés

Hőmérsékletre a kintit írtam, nem tudod állítani :sweat_smile:
Az hogy mi az ajánlott…kinek mi :laughing:

1 kedvelés

Hirtelen arra a TC dologra gondoltam hogy mondtad hőmérséklet :smiley:
Na ez most jó volt :smiley:

Szia, én is ezt használom évek óta, nekem max akkor van égett vatta, ha nagyon rég használom. Mielőtt berakod a porlasztót, a kis lyukjait be szoktad likvidezni? Sőt egy minimálisat a közepébe is szoktam kenni. Másik kérdés vársz e vele egy pár percet feltöltés után, hogy megszívja magát?

3 kedvelés

Lehet rosszul értelmezhetően írtam bocsi
Égett vatta íze van csak, ha magas watton szívom, egyébként meg nincs semmi baja a vattának
Nem szoktam ott belötyizni, de mindig várok vele pár percet friss porlasztócsere után

2 kedvelés

Sajna az a porlasztó valószínű kuka lesz, mert megégett a vatta, én 70W-on szoktam szívni, a nagyon extra édeseket szoktam 65-n, hogy tovább bírja a porlasztó. Majd ha cseréled próbáld ki, hogy odacseppentgetsz a kis lyukakra és kb egy 5 percet várj mielőtt szívod. Ne nagy slukkal kezdj, 2-3 ilyen épp hogy lenyomod és megszívod. Nekem eddig így sose égett be a porlasztó.

2 kedvelés

Nincs semmi gond 63 watton jelenleg sem, ugyanezzel a porlasztóval, szóval nem hiszem hogy már most kicserélném, ugyanolyan finom mint azelőtt hogy kipróbáltam volna magasabb watton
De köszi a tippet, mindenképp kipróbálom majd úgy friss porlasztónál! :slight_smile:

2 kedvelés

Nincs mit :blush: én eddig max 75wig próbáltam. Addig bírnia kéne. Viszont olvastam már többször is, hogy sokan belefutottak ebből a típusból gyári rossz porlasztóba is. Nekem meg mem sikerült olyat kifognim. De az is lehet baja. Jó gőzölést :blush:

3 kedvelés

Semmi gond, van bőven most szerencsére, esetleg majd cserélem ha úgy lenne, lesz miből válogatni :smiley:
Köszi szépen mindent, neked is jó gőzölést! :slight_smile:

2 kedvelés

Szia @MdK9 üdv köztünk! :hugs:

Szerintem az is gond lehet, hogy nincs nyitva teljesen a levegőző, ezért nem hűl rendesen. Ezért is van az, hogy nem tudod kimaxolni a wattot, mert ahhoz már kevés a levegő. A másik pedig, hogy a porlasztóban a vatta kissé sprődre sikeredett. Ebben az esetben szoktam javasolni, hogy egy vékony tűvel bökj bele párat, hogy jobb legyen a léellátás, mivel a liquid is hűtőközeg. Viszont utóbbit csak akkor kéne, ha teljesen kinyitott levegővel is égett íz lesz 70+ watton. Akkor tuti a vattával nem stimmel valami.

3 kedvelés

Rendben, köszönöm szépen a segítséget!!:blush:

2 kedvelés