A Vépelés megjelenése filmekben, sorozatokban

Jóideje figyelem a filmekben, sorozatokban, hogy elő-elő kerülnek a vape eszközök is.
Gondolom más is fogyaszt ilyesféle médiát, én túl sokat is, ettől függetlenül, vagy pont ezért, gyorsan el tudom felejteni melyikben tűntek fel, általában sci-fikre, vagy jövőben játszódó filmekre jellemző.

Most így hirtelen kettőt tudok felidézni;

A Humans című sorozat első pár részében az egyik főszereplő és pár mellékszereplő is vapelt, bár később már sajnos dohányoztak, nem tudom az okát.

A Picardban –ami szerintem a legjobb sorozat az évben– szintén valami vape szerű dolog tűnik fel, bár négy évszázaddal később elvileg nem létezik dohányzás, nem liquidet rak bele, de nem is dohányt.

Kakukktojás, de az Orville sorozatban az egyik faj nem ismerte a cigarettát, viszont nagyon erősen nikotinfüggőségre hajlamosak, töménytelen mennyiségben replikálták a cigit maguknak. Itt nem vapeléssel szoktatták le őket, pedig azt vártam volna.

Sok itt a de, ennek ellenére öröm ha látni. :slight_smile:
Gyűjtsük össze hol látható még. Ha látom, vagy visszamenőleg eszembejut, én is lejegyzem ide.

3 kedvelés

A kenderfutár című HBO sorozatban úgy tudom feltűnik, sosem néztem csak barátnőm egyszer felhívott nagy hévvel, hogy abban a soriban az van.

Van egy film, aminek nem jut eszembe a címe de az ecigije alapján (helyadatok) kapnak el egy bűnözőt.

Bár nem film, én inkább zenét hallgatok, mint filmet nézek, Limb Bizkit - Ready To Go című klipjében mutatnak egy egot. :slightly_smiling_face: Nem mai klip, ne tessék meglepődni. :blush:

Szerintem is van még, csak nem jutnak eszembe. :thinking:

5 kedvelés

Az eufória c. sorozatban is vapelnek, ami azért furcsa nekem, mert elvileg egy tinisorozat.

2 kedvelés

Dirty grandpa, house of cards.

3 kedvelés

12519234_1495774384063889_1306135407_n

6 kedvelés

Tényleg megjelenik klippekben is, végülis idefér. Volt egy általam véletlen látott (nem a stílusom) zenekaré, amiben egy csomó Harley Quinn táncol, és abban is vapelnek.

Meg igen, Johhny Depp filmeken kívül is, a többi ilyen híresebb, nem vaper társdalom szoros része emberek is, de felidézni őket sem tudom. Bár meglepő dolog látni, de nekünk természetes, mégha öröm is.

A tinik vapelése egy másik történet. Kicsit off: Én személyesen jobban örülök ha ők nem cigiznek, mivel jóval kevesebbet árt. A teljes tiltás szerű hozzáállás ami most itthon és Kaliforniába van sosem ért célt, erre ezrével van történelmi példa. Lásd, mikor nem volt kapható dohány, kapadohányt termesztettek, akár fiatalok is, és nem a reklámok miatt gyújtanak rá az emberek fiatalkorban. A vapelés kevésbé káros mint a budapesti levegő önmagában.

A „Nagyfater elszabadul”-ban is vapelnek.

6 kedvelés

Az egy jó film, a Nagyfater elszabadul. :grinning:

3 kedvelés

Nem biztos hogy így van, de a Humans című sorozatban valószínűleg közrejátszott az akkoriban járványként terjedő Juul nevű ecigi, aminek a megállítására nagy hangsúlyt fektetett amerika, mert a fiatal korúak kb 80%-a erre szokott rá, úgy hogy az analóg cigit soha nem próbálták volna ki.

3 kedvelés

A Humans nem amerikai sorozat és nem Juul-t használtak benne hanem gagyi vape-pent, egyszerűbb boxmodot, azonkívül nem tini film.
Jahm, és a Juul para előtt fejezték be pár évvel.

3 kedvelés

Most jött szembe faszbukon. :smiley:
Netflix alkotás (bakker nemrég mondtam le), Fontos vagy nekem a címe, azoknak akik szeretik a feketehumort. :relaxed: Már alig várom. :crazy_face:

Jut eszembe, ez csak az előzetes. Nem tudom mikor lesz. :neutral_face:

8 kedvelés

@denver az Eufória c. filmben az e-cigi volt a leggyenggébb játékszer, amit függőség csökkentésére használnak. Mint sorozatot amúgy nagyon ajánlom, mert nagyon jó, de az is tény, hogy durva.

A tinik ecigi használatát én sem támogatom, de jobb, mint ha rendes cigit vagy egyéb dohannyal kevert terméket használnánk.

Több sorozat van a fejemben, csak a címük nem jut eszembe. :frowning:

3 kedvelés

Gomorra című sorozatban Salvatore Conte használ e-cigit

3 kedvelés

:uk: Urge
:hungary: Pokoli Paradicsom

Pierce Brosnan e-cigizik


:uk: Heist
:hungary: A 657-es járat

Robert De Niro e-cigizik

6 kedvelés

Stand 2020 a professzor vépel benne. Posztapokaliptikus sorozat, alig pár túlélő van már a földön, de az egyik ecigit használ. :slight_smile:

3 kedvelés

Kártyavár - House of Cards

7 kedvelés
6 kedvelés
5 kedvelés

És ha Leonak is jó…és megannyi celeb is ezt tolja,miért nem lehet ennek egy sokkal kevésbé ördögűzős kultuszt megteremteni…hazai színészeink közül esetleg valaki aki felvállalná? Mert ahogy elnézem még a fű meg a “kóla” is népszerűbb és könyebben felvállalják,mint a vape-t. Az meg,hogy nő használja??? Egyenesen szentségtörés…nektek mondták már,hogy egyenesen undorító a sok gőz,főleg, ha az orrotokon jön ki? A cigiért sose szóltak…ki érti ezt…

7 kedvelés

Eddig ByAlex és Fejes Tomi volt az aki “felvállalta”. Pontosabban nem titkon használta, néhány fotón fel is lelhető Fejes Revenger szettje. :slightly_smiling_face:

Nekem azt mondták, ez “férfisport”. Ettől függetlenül megengedte a delikvens, hogy több tízezreket hagyjak ott a vapeboltjában alkalmanként az első évben. Már azért is szóltak, hogy csak egy 18ezres szettel kezdtem. :joy: Jöttek az okosok, hogy Ők bezzeg 200ezret költöttek az első körben. :joy: Csak annyit mondtam, “Ugye nem gondolod, hogy ezt elhiszem?” :joy: Azóta utálnak… :woman_shrugging: Még jó, hogy amúgy egyiket sem ismertem, ezért nem mozgatott a dolog. :slightly_smiling_face: Többek között emiatt az atrocitás miatt is nyitottam anno a kizárólag Nőknek szóló “Vaperinák” csoportot. És nem hiába van Női neve az oldalnak. :blush:

Amúgy látszott rajtuk, hogy nem tetszik, hogy mint nő be merek menni a vapeshopba, csak akkor voltam tiszteletbeli vevő mikor “csengett a kassza”. Egyszer az eladó (és tulaj is egyben) készségesen felajánlotta a segítséget, hogy ha kell valami vagy segítség kell hívjam fel… Egyszer hívtam csak, nem vette fel. Később bementem az üzletbe valamiért, azt mondta le van halkitva, de mindig. Erre megcsörren a telefonja. :joy: Még mindig emlékszem, ahogy elszégyelte magát, égett a feje rendesen.

De a “nyilvánosság” előtt ezeket az eseteket mindenki eltitkolja, vagy letagadja s.t.b. Sok ember miatt nekem ég a pofám. Épp ezért igyekszem megmutatni, hogy emberségből is lehet ezt csinálni. :slightly_smiling_face:

A lányom keresztanyja akart állandóan visszatéríteni a cigire. A vape miatt piszkált, de a cigi az okés. Nem értem én sem ezt. :thinking:

8 kedvelés

Agatha Raisin. Az írónő: M.C. Beaton, én csak Mekk Betonnak hívom. (skót) :smiley: Feleségem egyik kedvenc sorozata. Az összes könyvét kihozta már a könyvtárból. Szóval, mondja a nejem, hogy ez az Agatha is átállt a vapelésre.

5 kedvelés