A vapelés bűvkörében - A tárgyak uralma

Igen vannak akire rátelepszik a gyüjtögetés a vape cucokkal kapcsolatban.Szerencsére ez engem elkerült.Nekem csak azért van egynél több modom,mert kell ugye a reggeli kávé mellé egy szűk MTL a tiszta dohány ízekhez szigorúan 6mg-al,ezzel lökést adva a napnak.Egy másik mod kell a Dvarw MTL alá hogy kicsit levegősebben de a munkahelyi dohányzóban,nem túl tolakodó gőzöket eresztgetve a tömegben,élvezhesem a vaníliás dohány finom kis fennhangjait ami főleg orron kifújva jelennek meg.Kell egy squonk szett MTL-ben hogy a fotelben hátradőlve igazán ínyenc ízélvezeteknek vethessem alá magam.Megaztán kell egy DL is hogy a nyári melegben,vagy csak könnyed kikapcsolódásként gyümölcsös ízekkel kedveskedhessek az ízlelőbimbóknak.Meg kell egy DL duál squonk is hogy néha kiélhesse az ember,a hatalmas véget nem érő ködfelhő selymes simogatását a torkán miközben 4-5 másodpercen át lehelli kifelé a tejfehér párát.De mivel az ember munkába jár,vagy nem mindig van nála táska,kell kicsi de cserélhető aksis podmod is hogy zsebben elférjen.Persze 2 mert ugye DL MTL…Ha ez megvan,kell rájuk mindenféle bilimbasz hogy a megszokott kazánok rájuk menjenek.De mivel egy ember sem szenved olyan kórban,hogy mindig egyféle a hangulata,így kell pár kazán még,hogy legyen olyan ami kicsit szűkebb,kicsit szenvedősebb de szép,ami dual-single variálható mert sose tudni milyen kedved lesz épp.Meg ezekhez kell pót driptip,aksik,fóliák,vezetékek vatták,cserepalást,csere o gyűrű,csere csimli-csere dekk-csere szigetelés,egyszer csak azon kapom magam hogy a polcom olyan mint egy vape shop.De hálistennek ezekre jó indokom van,és ez természetesen nem a gyüjtögetés :smiley: :stuck_out_tongue:

13 kedvelés

Én most kezdőként (másodjára, mert volt 2009 körül egy nekifutásom) úgy álltam neki, hogy kaptam használt próbakazánt, modot, akkut, egy kis levessel. És némi felújító anyaggal. Próbàld, kezdj vele valamit.
Ok, közben vérszemet kaptam, hogy nehéz beszerezni leveshez motyót, illetve a régi pár kedvenc íz emléke megmaradt. Akkor vegyünk 1 liter alapot, 14 aromàt, pár kis üveget, fecskendő és tű…mi baj lehet :grin:
Van 500 ml bekevert jó likvidem, erősek. Ízek top. Oké, meg akkor mtl tank…ja az van 2 használt.
Nosza, bogarásszunk, ez is klassz, az se volna rossz. Ok, visszafogtam magam, de pár hét múlva beesik 2 mod, 5 db mtl tank, pótalkatrészek.
(Győzzem kivárni! És bírja ki addig a minimálcuccom…vagy nyalogatom vape helyett).
Vigyázni kell, elkezdtem nézegetni a webshopokat​:grin: persze hogy tetszik sok minden.
Olvasom a Vaperinàt és Kingát - mint egy jó könyv. Nehéz letenni.
Közben drukkolok, higy összejöjjön a teljes átállás. Ehhez kell támogató közeg.
Otthon is, munkában is.
De itt ez feltétel nélkül megvan.
Jó itt.

Amúgy, mégegyszer így nem ugrok bele, hogy pont gőzölőm még alig van, de a levesek érnek egy szatyorral :grin:kóstolnám mindet, melyik mire lesz jó.

Nem szeretnék túl rákattanni a kütyükre, de “,mindent a szemnek” alapon már bekövetkezett…

Mondjuk hála Kinga és a többiek áldásos eszmecseréinek,.könnyebb nem vackot venni, ha mégis “jutalomfalat” kell…

(Amúgy sem vagyok pazarló, a 4 év alatt nem dobtam ki szegény Firebirdet se, pedig az üvege összetört…)

((Még mindig finom ez az elikvidvg Royal - kicsit enyhébben mentolosban még szereznem kell - valahogy. Más gyártó?))

10 kedvelés

Van valami mentolos RY4-e a Mystic Juice-nak, ha jól emlékszem. Arra sokan mondták, hogy finom. :slightly_smiling_face: Meg amúgy is jó dohányos cuccokat csinál a MJ, esetleg K Flavour, ami ámbár desszertdohány, de van köztük olyan, ami már-már hajaz az analógra. Persze sosem lesz ugyanolyan, de mégis kellemes. Olvastam valahol, úgy rémlik Tőled, hogy kicsit csipnek a liquidek. :thinking: Ha ez Nálad fordult elő, akkor szellőztesd ki. Jól összerázod, majd leveszed a kupakot és a cseppentőt, és hagyod akár pár órát, akár napokat. Ameddig úgy gondolod. Ezzel kiszellőznek azok a gázok amik az érés során keletkeznek, és amiktől csípős a liquid. Minél erősebbet szivsz (a 18mg brutálnak számít ma már) annál csípősebb, gázosabb.

2 kedvelés

Ok, köszi. Igen, nálam is van ilyen csípés. Már szellőztetem is
Egyébként 4. napos keverések, mist jön meg a színük is. És még egyet észrevettem: reggel-este jibban irritál, napközben már jobban viselem. 5. napja ecigizem még csak.

Azért nyomozok az eliquidvg.eu ROYAL aromája után, mert nagyon ízlik. Talán picit kevesebb mentolt tennék bele, mint ahogyan itt valaki elképzelte.
Voltak rá utalások, ki keverte ezt anno ki, de nem egyértelmű (Laca név hangzott el egy másik fórumon).
Konkrétan ennek a ROYAL-nak keresem a gyártóját, vagy testvérét más aromacégtől
Vagy valami rá eszeméletlenül hasonlító ízt (amiben kevesebb a menthol).
A Vape42-nek nincs köze eredetileg ehhez a ROYAL ízhez?
(Ez régről rémlik…:roll_eyes:)

Royal néven nemigen találtam aromát a közkedvelt liquid-aroma shopokban.

Ui: van “sima” ry4-em, éa kétféle menthol itthon. :slightly_smiling_face:
De az Old Gold illata jobban tetszik.

Aprópopó, vákuumozás bevált dolog? Mondjuk inszeminátor fecsim nincs itthon :sweat_smile:

@Janos_Groszeibl írta Laca nevét. Én nem vettem onnan még aromát, csak alapot, így sajna ebben nem tudok nyilatkozni. És dohányost is ritkán szívok, abból is olyat ami valamivel meg van bolondítva. A sima cigi íze már nem gyere be. :slightly_smiling_face:

Reggel azért üt jobban, mert 2 óra a nikotin felezési ideje. Mire reggel lesz ki is ürül. :slightly_smiling_face: Este pedig azért, mert kezd telítődni a szervezetedben.

3 kedvelés

Igen sajnos Laca már jó ideje kiszállt az eliquidvg.csapatból…az aromák többsége az Ő kreálmánya.Talán a feketeforumon még elérhető bár 2éve beszéltünk utoljára…

Ez jutott fejembe:

2 kedvelés

Köszi​:slightly_smiling_face:
Valószínűleg ez az alapja, gyökere. Fontolóra vettem következő rendeléskor, FA aromákat nem sok hazai webshop árul. Még újonc vagyok, nyakló nélkül sem akarom… :+1:
(Könnyebb lenne úgy vásárolni, ha az ember beleszippanthatna előtte…nem?)

1 kedvelés

Royalt pont nem kóstoltam tőlük de a FA aromákat használtam saját mixekhez…Hát könnyebb lenne ha lehetne kóstolni de úgy kevesebb a bevétel nekik…

2 kedvelés

Közben körbenéztem jól. Itthon kevesen árulnak már FA aromát. Pont riyal meg karamell nem nagyon vanik.
Lehet hogy ajánlásra bepróbálok valami különlegeset.

Régen aroma volt összesen annyi, mint most márkanév :joy::grin:

1 kedvelés

Journey-t nézd meg…

2 kedvelés

Nah… Ez jó… :joy::+1::+1::+1:

1 kedvelés

Hát mer’ most ez karamellás vaníliás dohány itten a tankban. És finom. :blush:

4 kedvelés

Pár nap, és csekkolom az egyik javaslatod. :+1:

Már ez félig OFF, bár az aromák is tárgyak :joy:szív valamelyikőtök itt Latakiát?
Mocskos analógpótlónak ajánlották, de nem merek venni addig, míg nem tapogatom körbe a kérdést.
Van erre a célra Old Goldom us már, de nem elég cigis az sem. Sok a mogyoró…