A tank ,ami elvarázsolt

Először a Dvarw-K, majd a Dvarw-E, azután a Dvarw MTL és már egy ideje a Dvarw MTL FL. :slight_smile:

5 kedvelés

Engem a 16 mm -es kis törpe Dvarw varázsolt el. Életemben először éreztem benne olyan intenzíven az ízeket, mint még soha. Szerintem az arányai miatt szebben is néz ki, mint nagyobb testvérei. Persze, a nagyobb méretű kazánok közt ők is a topon vannak, de a kis törpék ízben verhetetlenek. (Mint a Berserker V2 mini, de nála meg kellett oldani, hogy kapjon levegőt is.)

3 kedvelés

Dwarv fl 22mm
Kayfun prime.
Nekem ez a kettő ami a mai napig állanó.

4 kedvelés

Kayfun prime-om nekem is van. Szeretem.
A Dvarw 16-osnak nekem kicsi a tankja, ezért nem vettem. Eddig. :slight_smile:

Ez a bajom nekem is vele. Különben azt szívnám egész nap. De hamar kiürül. Az utcán meg mellécsurgatok. Annyi a előnye, hogy 2 centi vatta elég bele, szűk a hely belül is, ezért nem tud elmozdulni a vatta a folyadékbeömlő lyukaktól sem. A kazán térfogata is kicsi, ezért azonnal jön a gőz, nem úgy, mint a többinél várni kell, míg a kéményig elér. Az MTL FL -hez képest nem olyan nagy a különbség, ugyanolyan Dvarw íze van mindnek. Ezt úgy értem, hogy az aroma íz és a nic. TH aránya a jellemző bizonyos gyártmányú kazánokra. Szerintem másban nemigen tér el a többi sem. Taifunhoz, Kaifunhoz sajnos nem volt még eddig szerencsém. Biztosan jók az olvasott vélemények alapján.

1 kedvelés

A Kayfun, véleményem szerint, egy remek ízű, jó TH-val bíró tank, de nehezen tolerálja az életformámat, ezért parkolóban van többnyire. Az általam ismert és eleddig használt tankok közül, magasan a Dvarw-ok bírják legjobban a kamionozást. ( mármint én kamionozok, a tankokat szívom közben :wink: :rofl: )

5 kedvelés

Kayfun lite (klón). Előtte a kezdő cigiformàjú cucc volt, majd jöttek különböző integrált patronok, köztük a Ce4, amit már felújított az ember. :wink:
Integráltakból ez volt a kedvencem, és még van belőle:


Persze, ezt is folyton felújìtva. Néha megfolyt, de szerettem, új ízek kóstolására még ma is használom.
A Kayfun persze nagy lépés volt nekem, de hamar megszoktam és megszerettem. Jó pár évig kizárólag csak az volt használatban. Th-ban még mindig veri a mostanság próbált újabbakat.

Az újabbak közül a Dvarw fl lenne a legjobb, ha a töltést nem úgy oldották volna meg, ahogy, és hiányolom a külső levegőállítást.
Ezzel együtt egy könnyű, egyszerűen használható darab.
Második helyen a Brünhilde állna, ha nem lett volna macerás eltalálni, hogy ne legyen forró a gőz, és persze itt is a töltés… Viszont ízben kiváló nekem. Így egy picivel beelőzi az Ares2. Könnyű használat, könnyű töltés, kicsit bumfordi.
Mint írtam, th-ban egyik sincs ott, mint a Kayfun.
Egy ideális kazán nálam a Dvarw kezelhetőségével és méretével, a Brünhilde ízével, az Ares könnyü töltésével és külső levegőállításával, meg a Kayfun th-jával rendelkezne. :thinking:

5 kedvelés

Dvarw-K,és az E felújítható porlasztós ami nem egy ökör árú……és a levegő is változtatható kívűlről :smiling_face:de a töltés ugyanaz :smiling_face:

3 kedvelés

Porlasztóst már nem szívesen használnék, de köszi a tippet! Lehet, egyszer kipróbálom azért.
Pandorával szemezek még, hogy ki kéne próbálni. :thinking: Szimpatikus konstrukciónak látszik, bár bumfordibbnak tűnik, mint a Dvarw.

Nálam is most ez a helyzet.
Én azt szoktam mondani hogy amim van az mind szuper és pont azért mert mindegyikben van valami extra ami a másikban nincs.
Ez vonatkozik ízre és építésre egyaránt.
Nekem például van kayfun primeom ami nagyon jó ízeket ad és konnyű a feltöltése arról nem is beszélve hogy szabályozható a lé ellátás.
A fém palást pedig hab a tortán.
A dwarv mtl fl ízre nagyon jó van belőle a 2ml-től az 5ml es ig. Egyszerű megtekerni a töltése mondjuk inkább a hátrányok közé sorolnám de meglehet szokni. Nekem nem volt ezzel soha sem gondom.
A kayfun prime inkább a nem kivonatos dohányokra
Pl a discovery journey vagy a tnt aromákra jó( számomra) a dwarv inkább gyümölcsös aromákra használom pl:heisenberg.
Az ataman v3 nagy kedvencem a by ka összes szériája nálam a topp. Kivonatos és deszert dohányokra szerintem a legjobbak.
A By-ka pofon egyszerű építése és feltöltése zseniális. Íz vissza adása nálam csillagos ötös.
A By-ka v9 nálam a deszert dohányos tankom .
Don cristo pisztácia, don cristo vanilia custard, kék villamos :wink:. Ebben szívom. Ez jött be.
A többi by-ka kivonatos dohány tankja nálam.
És most jelenleg a flesh-e vapor 4,5s+ ami nagyon bejött. Még próbálgatom ezzel azzal de a kivonatos dohányos aromák ízét nagyon adja.
Nálam most a favorit.

3 kedvelés

Ebben igazad van,én sem de nem mindegy a felújítható porlasztó ára sem.
A K-hoz 400ft ami felújítható :wink:
Az E-hez pedig 1000 ft kb
Ami a mostani akármilyen eldobható porlasztó 1500-2000 ft-nak a töredéke,ezért van tartalékban pár darab belőlük :smiling_face:

1 kedvelés

Még egy Ammit rda-ra fáj a fogam. Kóstolónak megfelelne?

@Bea nak van,elvileg ő tud róla nyilatkozni :smiling_face:
Vagy,volt @Ispy -nek is :smiling_face:

1 kedvelés

Valami hasonló is jó lehet persze, ami mtl és jó vélemény van róla. :thinking:

2 kedvelés

Cthulhu 1928 rda.

3 kedvelés

Wotofo stng, ha találsz még valahol…ammit minősége nem az igazi.

Esetleg egy caiman v4 vagy v5 :grin:

2 kedvelés

Volt, kivágtam a kukába :sweat_smile:

Mi történt? :astonished::smile:

Hát…szar az a tank, na :thinking:
Levegő dögivel, íz néha jött a sok levegővel.
Nagyobb átmérőjű huzallal forró volt mint a fene.
Kb minden téren szar volt, építeni meg szívni is.
Az egyetlen pozitívja, hogy nem folyt.

Köszönöm!

2 kedvelés