Vg/pg ? orr irritáció?

Kb 1.5 honapja e cigizem elötte 35 évig analog most 50-50 % a liqvidem de észre vettem hogy kicsit iritáltabb az orr nyálkahártyám (amúgy is van rinitem ) ahogy olvasgatom elő segítheti a PG ezt
Ezért rendeltem 70vg 30 pg nikotinsó alapot dohány aromával Valaki irta egy másik helyen hogy neki is volt gondja orrfolyás stb… de ö át ment DL be és megszűnt Én szeretnék MTL be maradni Valaki tapasztalt hasonlót ?
Még 1 kérdés 10 ml alap folyadékhoz mennyi aromát tegyek ? Ez lesz az első keverésem. Mire figyeljek tippek ? Köszönöm elöre is a válaszokat

6 kedvelés

Az irritáció passz, az aroma attól függ milyen, a koncentrátumoknak van gyártói ajánlása, a legtöbb 10%, azaz 10 ml leves az 9 ml alap + 1 ml aroma.

6 kedvelés

hello,attol függ milyen aroma és a gyártó mennyi % ban ajánlja a keverést.

5 kedvelés

Szia @Erika :blush:

Üdv köztünk! :heart: Örülünk, hogy itt vagy! Érezd jól magad! :smiling_face_with_three_hearts:

Orrfolyás? Az orrban lecsapódó kevés kis kondenz is okozhatja. Az irritációt pedig akár a magas nikotin erősség is, mivel az a nyálkahártyán keresztül szívódik fel. DL esetében a túl gyors be-ki fújásnál nincs esélye a kondenznek. MTL esetén pedig a lassú szívás, kifúvás, szívás szokások stb. esetén akaratlanul is felszuszogjuk az orrba a gőzt. Na ezt jól megaszontam. :sweat_smile:

8 kedvelés

Üdv :Kinga :grinning:Nagyon köszönöm a tippet erre nem is goldoltam Sajnos a készülékem nem igen alkalmas DL -re
És Köszönöm hogy itt lehetek

4 kedvelés

Szia @Erika Köszöntünk a közösségben,érezd jól magad köztünk.

2 kedvelés

@KapitanyHU Köszönöm

2 kedvelés

Szia Erika!
A kezdet kezdetén nálam is jelentkezett irritáció, orrfolyás, tüsszögés és köhögés is. Szép csomag :rofl:. Azt azért vedd alapul, hogy sok év dohányzás után a nyálkahártyáink nem egészen úgy működnek, mint ahogy várjuk vagy szeretnénk. Akkor nem nagyon volt más lehetőségem mint a dohánybolti illetve kéz alól vett (mások által kevert) likvid+aroma, nálam ezek okozták a gondot, illetve a túl magas hőmérsékletű gőz. Amint ez a kettő megszűnt létezni, eltűntek a gondok is. :wink:
Jelenleg is 50/50 alapot használok, problémamentesen.

9 kedvelés

Professzor Úr, Önt meg kellene jutalmazni, mert én is ma pont ezekre jöttem rá, csak eddig mástól még így nem olvastam. Nálam a liquid + aroma nem mások által kevert volt, de én a kevés eszemmel még odáig nem jutottam, hogy mást is kipróbáljak, mint a dohányos ízeket, pedig azokat sokáig kellene érlelni, ráadásul semmi közük az igazi dohány illatához, stb. Kaptam egy csomagot Vaperinától, nem próbáltam végig mindet, csak elkezdtem kóstolni csak úgy, érlelés nélkül, a gyümölcsösökből, és jé, már nem köhögök. De tán még az orrom se folyik. Körülöttem mindenki is náthás volt (Csak nem a covid? 3 oltás után lehet, hogy csak ennyit produkált.) Kipróbáltam az évek során mindenféle driptiet, mert a Siren gőze is igenis túl forró. Azért került rá nem először a pipaszár. Tegnap elővettem a hat egyenes 3 görbe szárú pipámat, és végigpróbálgattam őket, sajnos egyik sem 8 mm -es, de egy letört pipaszárba anno belefúrtam, abba bele tudtam verni egy driptipet. Idáig az volt a gond, hogy húztam a vékonyabbakra gumicsövet, hogy megszoruljon, de a gumicső a levestől felpuhult, és a pipaszár kiesett. De ez most épp szorul mindkét oldalon. Meg ha zsebre rakom, lehet, hogy mindig le kell azt venni. A hosszú pipaszár hűvösebb gőzt eredményez. A felső levegőzésű tankot is azért keresgéltem, de egyelőre azzal főzünk, amink van.

2 kedvelés

Ez tök jó hogy itt tényleg mindenre is tudja valaki (@Vaperina_Kinga általában :slight_smile: ) a választ! Ha van időm olvasgatok és aktívan használom a keresőt. Ez a jelenség (enyhe orrfolyás ill. nedvesség érzet az orromban szíváskor) nálam is jelentkezik és azt hittem eleinte hogy csak hallucinálok . Köszönöm a választ a nem általam feltett kérdésre Kinga :slight_smile:

Köszönöm a sok választ ez azóta megszűnt nálam :slight_smile: valószínű csak met új volt a nyálka hártyámnak azért reagált
Egy másik kérdés lenne most az elf bár őrület miatt kérdem Rendelhet az ember nikotinos alap levet 100 ml ? Vagy csak 0 at és nikotin boostert ? Mit ir a szabály erről ?

Saját felelősségre (magyar törvények szerint bűnözővé válsz :smiley: kb ugyanúgy mintha elfeznél ) lehet külföldi webshopból rendelni előre bekevertet. Természetesen én sosem tettem ilyet csak hallottam egy barátom ismerősétől :smiley:

Akkor ez olyan urban legend lehet, mint a 100-as nic külföldi rendelése. :grin:

Én természetesen soha, csakis a Nemzethy Magyarosch boostereket használom.

1 kedvelés

akkor ti honnan és hogyan rendeltek ? dohány boltban van nik booster és mennyibe kerül

1 kedvelés

Szia Erika! :slightly_smiling_face:
Tessék:
liquidhall
liquidcity
Árak fel vannak tüntetve+szállítási költség.

2 kedvelés

nem hiszem,hogy kamu lenne én onnan veszem a 100ml/100mg nicket semmi bajom vele ínyekciós tűvel mérem ki azt a 6ml nicket a 6mg os leveshez​:blush:

3 kedvelés

Ha navos kérdezi? Az csak víz! :grin:

1 kedvelés