Kezdő keverés

Sziasztok! Már 2 napja olvasom az oldalt nagyon sok mindent megtudtam! Teljesen kezdő lévén szeretném a segítségeteket kérni a keverésben (láttam a kalkulátor is).
Már összezavarodtam​:blush:
Rendeltem 50-50% pg/vg alapot (lehet nem lesz jó)
Erős dohányos lévén azt hiszem a 18-as vagy 12-el nikotinnal kezdem. (szerintem a sóval próbálkozok) mtl
Ha mondjuk 100 ml szeretnék bekeverni, akkor, hogyan keverem?
Az aroma 7%-ra ajánlja a gyártó.
Nem tiszta a booster bekeverése se.
Előre is köszönöm a segítséget!

1 kedvelés

Milyen boostert vásároltál?

Azt még nem vettem, mert nem volt abban a boltban. Az majd a következő lesz

1 kedvelés

Pontos keverési arányban csak akkor tudunk segíteni, ha tudjuk milyen erős és milyen összetételű pg/vg lesz a shoot amit vásárolsz!
Röviden az alap (nálad már kész) hozzá majd a kellő mennyiségű nic shoot.
Aztán a kellő mennyiségű aroma. Pl.:100ml kész levest akarsz készíteni 7% aromával akkor 93ml már boosteres alap és 7ml aroma!
Remélem érthetően fogalmaztam​:sweat_smile::joy:
További szép estét.

1 kedvelés

Nagyon köszönöm! Igen ez már így teljesen érthető! :grinning: Csak megkavartak a booster higitások!
Ha meglesz a booster, azért még kérdezek, nem szeretném így elsőre túladagolni a nikotint​:grinning:
Szép estét neked is

2 kedvelés

szerintem sima 12 mg alap elég lenne neked azt is ki lehet próbálni a boosterezés melett csak én pl a 70vg 30pg alapot ajánlanám mert ugye az aroma az maga pg ben van már.:wink:

Köszönöm. Igen arra gondoltam, hogy veszek majd külön Vg-t és majd hozzáadom. Előbb kellett volna itt olvasnom, mint rendelek :laughing:

3 kedvelés

Sziasztok!

Szóval amit kinéztem booster (mert közben számolgattam, kalkuláltam anyagilag is), az 10 ml 50mg nikotinnal (sima booster, nem só).
Ha jól értelmeztem akkor ezt 4x-ére kell hígítanom, hogy 12 mg nikotinos boosterem legyen. Szóval ha a 10ml/50 mg boosterhez hozzá öntök 40 ml bázist akkor megkapom a 12 mg-os alapom. Az még nem tiszta, hogy pg/vg arány hogy legyen. De ha 50/50 az arány a boosterben és mondjuk hozzá adok 50/50 arány sima bázist, akkor kapok 50/50 pg/vg booster?
Így jó lesz? Mert akkor megrendelem ezt​:blush:

1 kedvelés

Szia @Ivett

Üdvözöllek nálunk! Érezd jól magad! :slightly_smiling_face::heart:

A válasz igen. :slightly_smiling_face: A 40ml stimmel, de az az összmennyiség lesz. Tehát 30ml -t kell hozzáadni akkor lesz 12.5mg /ml. A PG/VG arány nem fog változni.

7 kedvelés

Köszönöm szépen, jó az oldal, hatalmas segítség​:ok_hand::heart: és köszi a választ is! :blush:

4 kedvelés