Vattázás vastagsága

Sziasztok ismét én :slight_smile: már nem állok messze attol,hogy életem első építését megcsináljam.
Az lenne a kérdésem, hogy a 3 mm átmérőjű coilhoz milyen vastagságú vatta szükséges. Én cipőfűző vattát rendeltem.


Lehet nem sikerült beillesztenem a képet :slight_smile: sebaj !
Koszi szépen a válaszokat!

2 kedvelés

A leírása szerint 2.6mm vastag. Szóval húzd át rajta és meglátod…pláne mivel már megvetted :smirk:

3 kedvelés

Ez ok, és köszi, de ha tudod akkor írd meg légyszives a választ is :slight_smile:
3mm átmérőjű coil-hoz milyen vastagságú vattát ajánlott használni? Az is 3 mm -es legyen? Bocsi, csak elég kezdő vagyok és nem tudom.
Köszönöm szépen a segítséget Zsolt.

2 kedvelés

Ez függ a vatta tömörségétől is, de a lényeg az, hogy ne túl könnyen és ne túl nehezen férjen át a coil-on. Szóval ne is lötyögjön benne, de el se húzza a coil-t a tömörödése miatt.
Ennél érthetőbben nem tudom leírni…majd kitapasztalod az adott vattával.
A 2,6mm kisebb mint a 3as magra tekert coil belső átmérője…szóval át kell mennie rajta, ez nem kérdéses.

6 kedvelés

Szia,

Legközelebb előbb kell kérdezni, aztán venni. :grin:

Nincs ráírva semmi? Egyébként meg nem atom fizika, ne menjen át könnyen de ne is legyen nagyon nehéz húzni. Meg persze a tanktól is függ mennyi vattát igényel, kicsit gyakorolni kell.

Ha véletlenül 2.5 magba valót vettél, akkor vagdosd le a végeket és kézzel finoman egyesítsed a szálakat, hogy elég legyen.

7 kedvelés

Értem. Köszönöm szépen! :slightly_smiling_face:

4 kedvelés