Vapefly Siegfried Mesh RTA Tank

Sziasztok!

Gondoltam írok pár sort a Vapefly Siegfried Mesh RTA Tankról, ami persze saját véleményem, és tapasztalatom. A tank 7 ml-es kapacitású, és 69 mm magas x 25,2 mm átmérőjű.


Megfolyást soha nem tapasztaltam, még akkor sem ha nem volt használva több napig, vagy amikor fejre állítottam Mesh Lap cserénél, csak esetleg minimális gyöngyöződés a levegő lyukaknál, a levegő szabályzásról 2x8 lyuk gondoskodik, én teljesen kinyitva használom.

Egy olyan tankról van szó ami végtelenül egyszerű használni, nem érzékeny arra, hogy hogyan vágod a vattát, csak egyenesen levágod, a vágásnál kicsit megigazítod és kész.

A liquid két oldalról folyik be a vatta alatt lévő két medencébe, és innen szívja fel a vatta,

nem tapasztaltam Dry Hitet még akkor sem amikor már nem volt a tankba folyadék, hisz elég sok tartalék van a medencékben, és a vattában.

Több fajta Mesh Lapot kipróbáltam:
Vandy Vape Mesh Wire SS316L 200mesh ( méretre kell vágni )

VandyVape Mesh Coil Kanthal A1 0,2 Ohm
https://www.aromaparadise.hu/vandyvape-10-mesh-coil-kanthal-a1-02-ohm
Wotofo Mesh PROFILE Mesh Coil Kanthal A1 0,18 Ohm
https://www.aromaparadise.hu/wotofo-mesh-profile-10-mesh-coil-kanthal-a1-018-ohm
Vapefly Siegfried M1 Meshed Wire Ni80 0.2 Ohm

Vapefly Siegfried M4 Grid Meshed Wire KA1 0.18 Ohm

Vapefly Siegfried M2 Meshed Wire KA1 0.2 Ohm

nekem leginkább a Vapefly Siegfried M1 Meshed Wire Ni80 0.2 Ohm lap volt megfelelő, a többihez képest ez dinamikusabb szerintem.
Íz visszaadás szerintem nagyon jó, nemrég használtam Zeus Mesh tankot, Smok TFV18 Mesh Tankot, de a Siegfried magasan jobb.
Teljesítmény: Általában 40-55Watt között használom, nem szeretem a meleg gőzt, de a 40Watt az kell neki mert nem jönnek az ízek, 55Watt felett kezd langyosodni, és 80Watt a plafon, tovább nem mentem, mert mint mindennek, van alsó, és felső határa, de mások is kb. ebben a teljesítményben használják:


Vatta amit próbáltam:
Vapefly Firebolt M Cotton
https://www.aromaparadise.hu/vapefly-firebolt-m-cotton-6mm-12db
Wotofo Xfier Cotton
https://www.aromaparadise.hu/wotofo-xfiber-cotton-6mm-10db
Egyikkel sem volt problémám, és nem tudnám megmondani melyik a jobb, jól szívják a liquidet, nem tapasztaltam olyat, hogy megrogy a vatta, és jön a Dry Hit.
De ha ízeket próbálok, akkor vatta csere, Mesh Lap csere, tank mosás, mert hamis képet kapsz.

Lehet Single Coil-ra is építeni, de én ezt nem csináltam, mert én jobban szeretem a Mesh-t, de itt egy videó a vállalkozó kedvűeknek:

Körülbelül ennyi, ha esetleg lenne kérdésed, mert kimaradt valami, akkor kérdez, és ha tudok segítek.

További szép napot :wave:, és kellemes gőzölgést :dash:

11 kedvelés

Szia! Re-buildable terén kezdőként ezt ajánlották egy hannoveri vape shopban. Vapefly meshlapokat nem nagyon találok itthon, jól értem, hogy te más márkák lapjait is tezstelted vele? Ha igen mire kell figyelni a méretezésnél?

Szia.

Innen tudsz rendelni.
Én nem vagyok egy mesh építés szakértő, de a siegfried mesh lap 17x7mm-es ha megközelítőleg ezt a méretet tartod nem lesz gond. (Az emlitett vandy vape és a wotofo is 16x7mm-es) építhető single coilal is viszont annál a vattázásra oda kell figyelni mert arra nyűgös nagyon. (Mi úgy használtuk egy darabig)

1 kedvelés

Szia
Pár napja találkoztam ezzel a tankkal, és nagyon tetszik. Tetszik a 7ml kapacitása, a felül tölthetősége. Maga az egész szerkezete. Nagyon érdekelne, hogy mennyibe fáj ez forintba
Köszönöm szépen az infót
Tisztelettel:Frenk

Nagyon szépen köszönöm a tűpontos információt. Most már csak azt kéne megtudni kB mennyi lenne a tank. Köszönöm szépen az információt.

Szia!

Szerintem ez a tankot nagyon eltalálták, sok mindenki ajánlja, szereti, nagyon egyszerű vele dolgozni, mindegy végül is milyen lapot használsz, ezt majd mindenki maga kitapasztalja, hogy neki melyik a jobb, a lényeg a vattázás, 6mm vattából is van pár darab, kinek melyik a jobb, most jelenleg ezt használom

Steam Crave Mesh Strip Cotton Laces


jó a Wotofo, Wandy Vape, Vapefly lapokhoz, hamar betörik, jól szívja a liquidet, puhább egy leheletnyivel szerintem mint a Wotofo Xfiber 6mm

és a Vapefly Firebolt M 6mm vattája

hátránya, hogy hamarabb összeesik, elmegy az íze, de egy hetet bír így is, utána vatta csere.
A méretezésnél arra kell figyelni, hogy a vattát amikor húzod be a Mesh lap alá akkor ne legyen túl szoros, mert akkor nem fogja a liquidet jól felszívni, és meg fog égni a vatta, de ne is csússzon be, mert akkor nem fog úgy hozzá érni mindenhol a laphoz, ami azt eredményezi, hogy hamarabb tönkre megy a lap, nagyon rossz lesz az íze a gőznek, és forró lesz. 2x, 3x megcsinálod utána már ráfogsz érezni.
Lehet coilozni is, de én azt nem szoktam, így ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom.


ott viszont belekel, hogy érjen a vatta jobbról-balról a medencébe, míg a Mesh lapnál csak egyenesen levágod ahogy a képen is van

https://www.vapefly.com/upload/test/Siegfried-Kit/KA261-6.gif

Én a mesh lapokat, és a vattát is a sourcemore.com , vagy a healthcabin.com oldalon szoktam venni, de számos helyen lehet kapni, de szerintem itt a legolcsóbb.

Az a baj, hogy már sok helyen kifutott, de keresgélni kell.

2 kedvelés

Köszi a leírást, jó kis tanknak tűnik, okos megoldás, hogy alulról szívja fel a likvidet! :wink:
Jól látom? Csak nem egy Kef LS50 van a háttérben? :star_struck:

Szuper leírás. Köszi. :blush:

Ha valaki tud olyan helyet, ahol lehet még kapni, lécci dobjon egy linket.
Köszi. :blush:

2 kedvelés

Szívesen :slightly_smiling_face: én ezt a tankot használom már vagy 1-2 éve :heart_eyes:

nekem ez nagyon bejött, igen ez alulról szívja a liquidet a vatta alatt lévő két tankból, nem tudom, hogy milyen hangfal, nem az én képem, csak azért raktam fel, mert más moddokon is nagyon jól néz ki, a saját cső modja, nekem annyira nem jött be, fél mecha, mások viszont kedvelik, kinek mi.

Ilyen színekben volt kapható anno :heart_eyes:

A Németek árulták fullosabb verzióban :sunglasses:

4 kedvelés

Nekem kell ilyen tank. :smiling_face_with_three_hearts: :heart_eyes: :star_struck:

Rajta vagyok én is :smirk::+1:

2 kedvelés

Szia! Esetleg nem tudod honnan lehetne beszerezni? Már nagyon régóta vadászom…

Szia!

Nekik szokott lenni

1 kedvelés