Változások az oldal felépítésében

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Hamarosan bevezetünk néhány meghatározó változást Vaperina felépítésében. Ez több lépésből fog állni és ha minden jól megy egy sokkal jobban átlátható és könnyebben rendszerezhető felületet fog biztosítani.

Első lépésben, kicsit megpróbálunk rendet tenni a jelenlegi témák között, ezzel előkészülve a második lépésre. Lezárjuk a nagy gyűjtőtémákat amelyekben több ezer hozzászólás és vegyes, sok esetben követhetetlen beszélgetések zajlanak. Természetesen át fogjuk nézni és ami olyan abból csinálunk új témát.

Itt szeretném megjegyezni, hogy kérünk titeket ne spóroljatok a témákkal! Ha új beszélgetést kezdenétek azt ne egy már meglévő témában tegyétek, hanem nyissatok újat. Ezek a beszélgetések így sajnos csak azok számára átlátható akik folyamatosan követik és beszélgetnek benne. Valószínű tele vannak olyan gondolatokkal amik nagyon hasznosak lennének mások számára is, de sajnos így sokkal jobban lecsökken az esély a megtalálására, a különböző szálak összekapcsolására, illetve arra, hogy valaki becsatlakozzon a beszélgetésbe.

Ha valakivel személyes jellegű beszélgetést folytatnátok azt privát üzenetben vagy egy privát chat csatornán tegyétek. Ez nem csupán két személyre vonatkozhat. Akár csoportos privát beszélgetés vagy chat csatorna is létrehozható, ha olyan dolgot beszélnétek meg amiről tudjátok, hogy a Közösség többi tagjának érdektelen és/vagy nem tartozik rájuk. Ide tartozik az is hogyha valakivel problémátok van és szeretnétek megbeszélni akkor ezt is privátban kulturáltan tegyétek meg. Ha ez nem hozott eredményt akkor lehetőség van ignorálni a felhasználót. Ez még mindig jobb megoldás, minthogy folyamatos feszültség legyen amikor meglátod valamely hozzászólását.


Második lépésben, teljesen elkülönítjük a Vape tartalmakat a Nem Vape tartalmaktól. Itt egy gombbal tudsz majd átlépni egyik felületről a másikra. Előre láthatóan lesznek megosztott kategóriák is amik mindkét felületen megtalálhatóak lesznek így az eddig ismert OFF-Topik kategóriát megszüntetjük és különböző kategóriákat hozunk létre helyette.

Itt fog helyet kapni többek között a kibővített Piactér ahol nem vape cuccokat lehet hirdetni, illetve rengeteg új kategóriával bővítjük ezt a felületet is.

Jelenleg az off rész többnyire gyűjtőtémákból áll, ilyen pl.: a gamer téma vagy a különböző filmes stb. témák. Ezek a gyűjtőtémák mostantól kategóriák lesznek, tehát pl.: a Gamer kategórián belül létrehozhattok specifikusan bármilyen jatékra vagy a Filmek kategórián belül a különböző filmekre külön témát, így sokkal átláthatóbb formában tudtok beszélni ezekről.


Harmadik lépésben, bevezetünk egy új bizalmi szintet. :tada: Vaperinán jelenleg 3 bizalmi szint van amit ki fogunk bővíteni egy új szinttel. Ez a szint a kategória moderátor. A kategória moderátor ugyanazokat az eszközöket tudja használni, mint a Moderátor viszont csak egy bizonyos kategórián belül. A legtöbb kategóriánál szeretnénk akár több kategória moderátort is, így még nagyobb jogosultsággal tudjátok kezelni az adott kategórián belüli témákat… Részletek később… :slightly_smiling_face:

Szép napot :heart:

22 kedvelés

Az igazság az, hogy lehet törekedni a rendezettebbségre, de a szokások sem potyára alakultak ki. Ha valaki keres valamit azt úgyis a nagyítós keresővel teszi mert az a logikus módja. Most borítékolom, hogy senki nem nyit erre gondolva új témát ha éppen másfelé kanyarodik egy beszélgetés szála egy adott téma alatt…ahogy eddig sem. Ne értsd félre, ez nem trehányság csak ez az életszerű.
No offence :heart:

Szerintem…aztán majd kiderül.

2 kedvelés

Igen benne van a pakliban, tisztában vagyunk vele, hogy ez sokszor csak azért történik mert a Tagok beleélik magukat a beszélgetésbe és megfeledkeznek ezekről a dolgokról amivel nincs is semmi baj. :slightly_smiling_face: Sajnos sokszor már akkor látjuk ezeket amikor több 100 vagy akár 1000 bejegyzés van és ott már nehéz és eléggé időigényes szétválasztani, úgy pedig nem szeretnénk áthelyezni, hogy azzal bármelyik beszélgetést megszakítsuk. Szóval nehéz feladat ez, de ha időben el van kapva akkor sokkal egyszerűbb pár hozzászolást áthelyezni. :slightly_smiling_face: Reméljük, hogy a kategória moderátorok besegítenek majd ebben is. Ha esetleg látják, hogy egy beszélgetés nem a legjobb helyen alakult ki akkor szerintem mindenképpen pozitívum, hogy áttehetik más témába. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igen, viszont én ezt úgy oldanám meg, hogyha eszembe jut valami arról amit egy adott témában láttam, indítok annak egy új topikot. Szerintem meg lehet szokni, vagy rá lehet szokni, nem is tudom melyik a jobb kifejezés ebben a helyzetben. :thinking: Csak tudod így, ahogy most van, sok esetben elveszik a lényeg, a fontos információ, ami hasznos másoknak. De ahogy írtad is, majd kiderül, hogy teljesít az új felület. Szerintünk tök menő lesz amúgy. :blush:

6 kedvelés

Ha többen lesznek akik átpakolhatnak akkor nem lesz kavarc.
Kicsit én féltem ezt a megszokott családias hangulatot, remélem ezt nem veszítjük el.

4 kedvelés

Igen. A csaladias hangulat szerintem is mindennel tobbet er. Persze en nem vagyok otthon egy ilyen oldal mukodteteseben , rejtelmeiben. Kinga es Donat biztos tudja mit csinal.

2 kedvelés

Nem fogjuk, ugyanúgy belefogunk piszkítani, gibickedni, viccelődni, offolni mindenhol ahol csak elragad a hév. :smiley:

Igen, és van is ebben ellentmondás.
Ahogy gyarapszik a létszám (ami elvileg “sikercél”), úgy vész el a családias érzés, illetve szükségessé válik a rendezgetés, moderálás. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Erre az egyik megoldás a reddit féle fa struktúra, ahol a main threaden belül vannak leágazások és így nem egybeömlesztve van az egész, az olvasó meg gyorsan végig tud menni, mert amelyik leágazás nem érdekli azt nem olvassa (simán összecsukja). A másik megoldás az offtopik, ami más színnel jelenik meg, így vizuálisan ki lehet szűrni.

Egyébként meg bárnit szétbarmolunk, nincs menekvés. :rofl:

2 kedvelés

Bármit is.
Szétszerelni, szét tudok bármit,összerakni az már más. :slightly_smiling_face:

Szerintem a családias hangulat nem a létszám miatt van, inkább a chat jellegű működés miatt, illetve azért, mert sokszor mindig minden topik képes átváltani egy random chatszobába.

2 kedvelés

Pont ez a jó,hogy bárki, bármilyen témában beszállhat bármelyik beszélgetésbe.Mégsem hurrogja le senki,inkább ha kell el van látva tanáccsal,mindenféle jóval.
Rendezni,moderálni persze kell,biztos jó és hasznos lesz majd így is.Kiváncsian várom. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Egy pont ide. Mindegy mi a topik neve sokszor teljesen masrol dumalunk. :grinning::grinning::grinning:

A családias hangulatról, és az eredeti témánál maradó összefüggésről jutott eszembe. Mi a kedvenc fagyikelyhetek? :joy::joy::joy::joy:

Nem biztos, hogy ettől lesz családias a hangulat. :slightly_smiling_face: Lesz az off-ban bőven hely, ahol nem baj, hogy épp offolni szeretnétek. A családias hangulatot Ti hoztátok magatokkal, amit nagyon is szeretünk bennetek! :hugs: Viszont jó lenne, ha a vape témák átláthatók maradnának. Ez a cél az újítással. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Én megpróbálom,de nem ígérem :crazy_face::hugs:

1 kedvelés

Én meg meg ígérem,hogy nem próbálom :grinning:

Tiszteletre méltó ez a kilátástalan küzdelem, amit folytattok :sweat_smile:

2 kedvelés

Így van. :slightly_smiling_face: És így segítséget nyújtani is nehézkes, ha egy témán belül 20 különböző segítségkérés van. :thinking:

3 kedvelés

Nem látom benne a megoldást…de legyen… :man_shrugging: