Vaperina helyzetjelentés 1.3

Szeretném veletek ismertetni az elmúlt időszakban végzett módosításokat Vaperinával kapcsolatban.

GeoIP Nemrég használt eszközök

Könnyebben azonosíthatod bejelentkezései. Mostantól az IP címed alapján, a Nemrég használt eszközöknél megjelenik a helység is ahonnan bejelentkeztél. Természetesen, mivel IP címet használ, lehetnek pontatlanságok de ha megnézed a most aktív eszközt akkor láthatod, hogy a Te IP címed helyileg hova tartozik ezáltal könnyebben kiszűrheted a nem oda való bejelentkezéseket. Megtekintéshez lépj be a beállításokba vagy kattints ide.

Megjegyzés: A legtöbb IP cím időközönként változik. Természetesen a pontosság attól is függ, hogy WiFi -ről vagy Mobilnetről használod.

Ahogy ezen képen is látod nekem most változott az IP címem. :slight_smile:


Vaperina Flash! :zap:

Vaperina kapott +2GB memóriát (ram) a szerverére, valamint az összes médiatartalmat (kép) és néhány nagyobb terjedelmű rendszerfájlt áthelyeztem egy külön szerverre, külön gyorsítóval. Ez pár nappal ezelőtt érezhetően belassította az oldalt, mivel újból kellett generálni az összes bejegyzést és letölteni minden tartalmat. Azóta viszont folyamatosan gyorsul, a képek gyorsabban töltenek be, az oldal is gyorsabban működik. Mostantól a képek feltöltése automatikusan az új szerverre történik.


Közösségi bejelentkezések

A közösségi platformmal történő bejelentkezést, regisztrációt eddig csak a Facebookkal végezhetted el (a facebook bejelentkezést frissítettem), ez most megváltozott. Szeretnénk mindenkinek kedvezni és leegyszerűsíteni, ezt az amúgy sem túl bonyolult folyamatot, szóval mostantól a Facebook mellett helyet kapott a Google és a Discord is.


Vaperina nem fórum? :thinking:

Mivel rengetegen még az oldal megnyitásáig sem jutnak el és úgy alkotnak véleményt, egy tulajdonképpen sosem látott dologról, ezért egy meghatározó lépést hoztunk. Vaperinát mostantól nem fórumnak tituláljuk! Úgy gondoljuk, hogy a fórum szó nem a megfelelő jelző…. valójában a probléma az, hogy rengetegen beskatulyázzák Vaperinát és egy lapon említik az őskövület fórumokkal. ( Hiszen van már egy jó fórum minek még egy?! Azt hiszem mindenki tudja melyik fórumról van szó… ) Ezért szeretnénk végérvényesen elhagyni a fórum szót. Nem szeretnénk ha ez gátat szabna és még az oldal megnyitása előtt hamis következtetést vonnának le az emberek.

Vaperina :point_down:

A Vaper Közösségi oldal - Szabadság, egyenlőség, testvériség!
A Vaperina segít a Vapereknek kapcsolatban maradni és egymást támogatva közösséggé kovácsolódni!


Segítségnyújtás

Végezetül szeretnék egy felajánlást tenni az elektromos cigarettával kapcsolatos weboldalak üzemeltetőinek. Sajnos elég sokszor látni, hogy egyes weboldalak napokig elérhetetlenek valamilyen hiba folytán. Szeretném felajánlani a segítségemet, ilyen és ehhez hasonló problémák megoldásában, elhárításában. Úgy gondolom, hogy ha tudok segíteni és esetleg le tudjuk minimalizálni az ilyen esetek számát az hasznos lenne a Közösség érdekében. Tisztában vagyok vele, hogy milyen fejfájást tud okozni egy ilyen dolog, hiszen nem egyszer fordult már elő velem is, akár a Vaperina kapcsán is…DE soha nem hagytam napokig állni az oldalt (itt ezt nem lehet) :slight_smile: másnap reggelre mindig használatra készen állt, áll teljesen mindegy mennyit izzad addig az ember :slight_smile: Szóval nyugodtan keressetek meg ha probléma van!

5 kedvelés

Az utolsó bejegyzés nem teljesen tiszta mire vonatkozott.

A fekete még létezik?

Egy kérdés. Nem lehetne megoldani, hogy mindig az utolsó hozzászólás legyen felül? Számomra zavaró, ha benézek egy témához, aminél sok a hsz, rengeteget kell görgetni, hogy láthassam a végkifejletet.

Szia Ferenc! :slightly_smiling_face:

Leírom illetve megmutatom hogyan működik.

Kattints a téma címére és olvasd el a válaszokat időrendi sorrendben. Az egérrel görgess a képernyőn vagy használd a jobb oldalon lévő idővonal görgetősávot. Kisebb képernyőkön válaszd ki az alsó folyamatjelző sávot annak kibontásához.

csuszka

Visszaugrás

  • Téma címének vagy képének kiválasztásával az utoljára olvasott bejegyzéshez ugrassz a témában.
    Ha a Kedvelésre kattintasz az eredeti bejegyzéshez ugrassz, vagyis az első bejegyzésre.

Ha felülre ↑ vagy alulra ↓ szeretnél inkább jutni, kattints a válaszok számára.
valasz-kivalasztas


Az általad eddig olvasatlan téma megnyitásánál a legelső, témaindító bejegyzés jelenik meg először, melyből tájékozódhatsz a téma tartalmáról.

Ezután a rendszer folyamatosan követi mely hozzászólásokat olvastad el, majd megjegyzi és amikor legközelebb megnyitod a témát automatikusan oda ugrik ahol abbahagytad az olvasást. Így nem marad elolvasatlan hozzászólás. :slightly_smiling_face:

Ezen nem szeretnénk módosítani.

1 kedvelés

Igen, létezik. :slight_smile:

Oké, értem a dolgot. De számomra akkor is szokatlan. Általában a fórumokon a felhasználó be tudja állítani, hogy az első, vagy az utolsó hsz legyen felül. Nekem ez szokatlan, hogy nem az utolsó van felül, hanem az első.

De ez itt mától nem fórum :wink: Egyébként nekem is fura ez az utolsó hozzászólás lekattintós, de felkattintva elölről is nézhetem, mert ha már egyszer olvasta, vagy volt már 250 hozzászólás, de az mondjuk hónapokkal ezelőtt, akkor kevésbé, vagy egyáltalán nem fontos, illetve ha mégis az lenne, akkor úgy nyitom meg. Persze ez sem haszontalan így, csak fura, meg hogy nem két külön gomb van erre.
Én erre gondolok:

Azért hagytuk el a fórum szót, ill. kifejezést, mert az emberek töbsége beskatulyázza a Vaperinát. A fórum szóra koncentrálnak, nem pedig a tartalomra. Amiket Donát csinál, szó szerint éjjel-nappal, az olyan ami sehol máshol nem fellelhető. Lehet, hogy egy picit szokni kell. Elnézést, ha ezáltal okoztunk egy kis kellemetlenséget. De mint írtam, egy picit szokni kell. :slight_smile:
A Vaperina nem egy összecsapott oldal szeretne lenni. A Vaperina nem ragad meg a fórumok színvonalánál. Már bőven túlléptük azt amitől fórum volt valaha is. :slight_smile:
Ami szerintem csak pozitív! Minden változás pozitív! Főleg amilyen ötletünk támad néha, az még fura is! :smiley:
De hiszem, hogy jó irányba tartunk, csak picit szokni kell! Mert ahogy Aga is írta, ez immáron nem fórum! Ez annál jobb, több, fejlettebb, szebb, innovatívabb!

Ha ezentúl is lesz észrevételetek, kérlet írjátok le! Mi abból tanulunk! :slight_smile:
Köszönjük! :kissing_heart:

Én komolyan nem értem mi a baj ezzel? Miért jó visszafelé olvasni a tartalmat :thinking: ezt soha nem értettem. Itt amiről szó van az az, hogyha figyelsz egy témát akkor a válaszokat is elolvasod ezt a rendszer megjegyzi és ha esetleg jön X hozzászólás pluszba a témához akkor onnan folytathatod az olvasást ahol abbahagytad. Szerintem ez így logikus. :slightly_smiling_face:
Ha pedig visszafelé szeretnéd olvasni akkor vagy azt a gombot használod amit kiemeltél (legelső és legutolsó bejegyzés a témában) vagy pedig legörgeted kb 2 másodperc alatt a legújabb válaszig.

1 kedvelés

Akkor lehetne az az általam is említett fancy le-felkattintós gomb helyett kettő darab, ami egyértelműsíti? :slight_smile:

Az a gomb nem véletlen van “elrejtve”. Nem azt akarjuk elérni, hogy a felhasználó egy új témát hátulról kezdjen el olvasni.

De ha két külön gomb van, akkor sem feltétlen hátulról kezdi, így meg nem egyértelmű, hogy az mire van. UI alapvetés, hogyha valamit magyarázni kell, az emberek nem fogják használni. Értem a szándékot, de ha minden ennyire egyértelmű az oldalon, akkor ez, ami tulképp advanced usereknek való nem logikus hogy ilyen kétszer kattintós legyen.
Persze ez csak saját vélemény.

Ez pont azért logikus mert, igen jól mondtad advanced usereknek egy opció. Nem kell, hogy szem előtt legyen, de van rá lehetőség. Ha túlságosan szem előtt lenne nem születnének tartalmas beszélgetések mert csak részleteket olvasnának az adott témából.

Igen, értettem a felvetett okot, feljebb is ezt írtam, csak azzal szálltam vitába, hogy ez így nem annyira hatékony és kényelmes.
Ha a prohardveres zanza elkerülése a cél, akkor ez témákra bontással, és a hozzászólások írása melletti ablak találati listájával már így is egy előnyösebb megoldás. És ha ez pl. nekem van mint advanced user, akkor számomra is furcsa és kényelmetlen, de nem szóltam róla addig míg más sem.
Némileg érintettem a UI, UX témát korábban mint egykori webdesigner, és az értelmesebb dolgok meg is maradtak az emlékeimben, ezért vetettem fel, hogy ez így nem érthető.
De abbahagyom, nem akarok kardoskodni, pláne kötözködni, próbálok hozzászokni, remélem másnak is menni fog.

A cél az, hogy értelmes, tartalmas és visszakövethető beszélgetések legyenek. :slightly_smiling_face: Úgy gondolom, hogy az olvasás illetve az elolvasott tartalmak nyomon követése erre tökéletes és nem feltétlen kell ugrálni a témában a válaszok között, pláne nem visszafelé olvasni a tartalmat. A lényeg a felépítés, az, hogyha valaki megnyit egy új témát az legyen is képben azzal, hogy miről szól.

Mindemellett természetesen megértem, hogy fura lehet, de ha belegondolunk akkor igen elenyésző azok száma akik használnák ezt az opciót. A legtöbben a facebookhoz szoktak ott is hasonlóan van (alul az új válaszok) annyi különbséggel, hogy nem követi az olvasást, így ha valahol abbahagyod vissza kell keresni. Itt nem.

Nem szeretném a régi fórumokhoz hasonlítani ezt az oldalt.

Köszönöm a felvetést de mint már Ferencnek is említettem, ezen nem szeretnék változtatni. Szerintem könnyedén hozzá lehet szokni és sokkal több előnye van mint hátránya. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

A gond csupán az, x fórumnak a tagja vagyok, ahol ez a felállás, amit leírtam, tehát ehhez vagyok szokva. (gondolom, nem csak én) Most, az x+1-edik fórumnál, szokjam az újat?

Mi nem gondként gondolunk rá. Kérlek Te se gondként kezeld. Ez egy olyan funkció ami máshol nincsen. Viszont jobb a megszokottnál. :slightly_smiling_face: Kérlek, próbáljátok megszokni! Köszönjük! :kissing_heart: