Torokfájás, de mitől?

kicsit későn reagálok, viszgaidőszak sajnos ilyen…ami kimaradt, (igaz nem is kérdeztem, de így gondolkodva lehet fontos)a liquid amit használsz hozzá milyen PG:VG arányú? én most 70:30assal próbálkozom, íz nem sok van 16W körül sem. Most épp cotton clouds vattával.

3 kedvelés

30:70% PG:VG, tehát füstbajnok (kisebb TH). Kicsit fura, hogy kevés ízt érzel, mert a Hilde nagyon jól visszaadja az ízeket a legnagyobb levegőnyílással, a VG többlet mellett is. Vizsgaidőszak? Sok sikert hozzá, kitartást! Gondolom többet szívsz és ha egy fajta ízt, akkor lehet ideiglenes ízvakság is. Próbálj meg váltani, például valami gyümölcsre. A torkod javult, vagy még kapar?

3 kedvelés

Eszembe jutott még valami. Esetleg megpróbálhatnád dripperként tesztelni a Hildát. Csöpögtess liquidet közvetlen a kanócra és slukkolj. Ha úgy már van íz, akkor több folyadékot kell juttatni a coilba, például lazább vattázással. De ez csak pillanatnyi ötlet.

3 kedvelés

Pont ez a problémám, mindenki azt mondja, hogy mennyire jó tank ez. Jó ízek főleg. Erre nekem semmi, de konkrétan csak előszelét se érzem az adott íznek amikor szívom. Ha csak “tüzelés” nélkül beleszívok akkor is ezerszer jobban érzem az ízt. Naponta mosom el és tekerem újra más-más ízekkel, sajnos nem sok sikerrel. A vatta is a második féle volt amit most próbáltam hozzá. Vattázásról pedig annyit, hogy már tényleg mindenhogy próbáltam, kevesebb vatta, állat sok vatta, rövidebb, hosszabb…egyszerűen mintha valami nagyon nem akarna összejönni. Az lett volna az utolsó tippem, hogy talán a VG többlet miatt, de én is 70:30as liquideket használok. Most kevertem egy 50:50eset, holnap még teszek vele egy próbát, aztán valószínűleg búcsúzunk a brunhilde-el. Nem fogok hazudni, eszméletlenül zavar a helyzet, gyönyörű tank, látom is benne a potenciált, csak egyszerűen valami mégsem. Az ehavi keretemet már előttem a hobbira, de a jövő hónapban még megnézem nem clapton, nem xy, csak sima általatok is ajánlott huzallal.
A legzavaróbb egyébként az, hogy több mint egy hónapja szarakodok ezzel, mindent és mindenféleképp próbáltam, semmi ízt nem tudok kifacsarni belőle. De a vicc az, hogy kaptam egy barátomtól egy geekvape ammit mtl-es kazánt is, és azzal ugyanez a helyzet. Viszont ha rendes “porlasztós” tankokat vagy pod készüléket használok ott azért van íz. De nem akarom elhinni, hogy akkor nekem ez nem való és kész…
A torokfájásom pedig, hát a legvalószínűbb, hogy túl sokat szívom és kikezdi a torkom. Sajnos a nullás lötyi is. Elkezdtem inni, de mint az ökör és van javulás. Dupla annyi folyadékot iszok mint eddig, és próbálok vizet.

4 kedvelés

Hmmm… Az Ammit-ok is hírhedten jó ízvisszaadású kazánok, DL, MTL egyaránt. Még egy tipp: az új tekerés nekem csak a vatta betörése (10-30 slukk) után hozza ki az ízeket. Esetleg ha a tekerésben mindig friss a vatta, akkor talán lehet ez is egy ok. Mielőtt megválnál a Hildétől, átmenetileg használd a porlasztós tankot, ha az jobban beválik. Lehet, hogy egy kis szünet jót tesz, majd előveszed az újraépíthetőket a vizsgáid után.

Hát ne is add fel! Esetleg a barátoddal (aki az Ammit-ot adta) nem tudnátok leülni, és közösen kísérletezgetni. A hangos gondolkodás, a tapasztaltak közös megbeszélése segíthet. Sajnos ez nem meg át így írásban.

4 kedvelés

Lehet ízvakság is, de a hildáról nekem eddig az jött le, hogy hirhedten nem kezdőbarát tank.

Kipróbálhatnál valami ütős levest, mondjuk a heisenberget, ha annak sincs íze, akkor passz.

Egyébként a muji is szokta azt csinálni, hogy elmegy egy tank mire megjön az íz, igaz máskor meg rögtön jó, szóval lehet bármi is :rofl:

Jó lenne tudni miket használsz, íz, kevered vagy kész leves, milyen százalék.

7 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.