Torok hatás, nincs íz Geek Vape Ammit mtl rta

A beillesztet linken már volt szó erről a témáról. Nem tudom erre megoldás született e? Nagyon kezdő MTL vagyok. Nincs íz vissza adás a tankombol. A huzal SS 3mag 6 tekerés és cipőfűzős vattát használok. Monkeys kürtős kalcsos liquidel. De egyszerűen csak fém íz van és ekkor ha sokat beleszivok torok hatás, és őr szipogasnal pedig orrfájás is jelen van egy pár másodpercig. Ha valaki használ ilyen tankot szívesen fogadnám tanácsát, és segítségèt.

3 kedvelés

Szia Szabi. :hugs:

Először is, üdv köztünk, érezd jól magad. :heart:

Másodszor pedig, az Ammit MTL-be sok lesz minden amit leirtál. 2.5mm-es mag bőven elég, a 6 menet maradhat, de majd meglátod mennyire lesz meleg a gőz, ha meleg lesz számodra, akkor a következő tekerést már 5 menettel kövesd el. :slightly_smiling_face:

A vattából valami lazábbat javasolnék, személy szerint Vapefly Cotton Cloud’s rajongó vagyok, de egy Titanium Fiber is jó szolgálatot tehet. A lényeg, hogy ne legyen túl tömör, ha kell ritkítsd meg, és csak lazán üljön a vatta a vájatban, ha túltömöd dry hit lesz a vége.

A fémes íz pedig azért van (szokott lenni) mert letestel a tekerés. Hozzáér a fém palásthoz. Ezért kérlek tekerj kisebb magra! És, ha a torokhatást sokallod, akkor húzd közelebb a tekerést a levegőbeömlőkhöz.

Egyébként egyik kedvenc tankom volt az Ammit MTL, ha jó a setup isteni ízeket, és bőséges gőzt fogsz kapni. :blush:

7 kedvelés

Ami nálam bevált: SS316L 28ga huzal, 2.5ös magra 7 tekerés (0.7-0.8 Ohm), max 1mm-re az aljától, közepesen szoros vattázás. Szintén Ammit MTL és Vapefly Cotton Cloud’s (nem cipőfűzős) fan vagyok. Jó íz, MTL-hez képest bőséges gőz.
Ha pedig végkép feladnád akkor itt szerintem hamar túl tudnál adni az Ammit MTL RTAn :slight_smile:

5 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Megteszek mindent amit le írtál és jövök a beszámolóval:)

4 kedvelés

Várni fogom. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Nekem ez kábé a mindenbe is mtl setupom, csak titnium fiberrel vagy super sorbbal. És jól felhúzva a tekerés, hogy lerugja a torkom. :grin:

3 kedvelés

Mondjuk 7 tekerés az kicsit sok, az nekem már majdnem 1 ohmot ad ki. :thinking: Inkább 5 vagy 6.

Mondjuk ez a lábak hossza miatt is lehet…

5 kedvelés

Szia!

A leírás alapján arra következtetek, hogy folyamatosan dry-hit közeli, kellemetlen élményben van részed. Ez lehet a tekerés túlvattázása, vagy irreálisan magas teljesítmény használata miatt, esetleg fűszerezve némi láncslukkolással. Minden esetben az az eredmény, hogy majdnem teljesen kiszárad a vatta. Mivel nincs benne elég likvid, nem érződnek az ízek (ez általában elégtelen gőzmennyiséggel párosul). Ugyanakkor irritálja a légutakat (orr és torok).

Nos a 3-as magon 6 menet egy olyan általános tekerés, ami a tankok többségében eldolgozgat. Fontos a huzal vastagsága is, MTL tankról lévén szó, szerintem a 28-30 ga-s huzal a megfelelő, ezt 6-10 watt között (egyéni igényeknek megfelelően) érdemes indítani.

A cipófűzős vatták több szempontból csalósak. Egyrészt fajtánként eltérő a vastagságuk és a tömörségük. Másrészt az ugyanazon fajtába tartó vattakötegek sem egyforma vastagságúak, tömörségűek. Például a Slacker cipőfűzős vatta a gyártó szerint a 2,5-3 mm-es átmérőjű tekerésekhez használható, a wotofóé már csak 3 mm-esekhez, stb. Tapasztalataim szerint a Slacker egyik “csíkja” pont jó a 2,5 mm-es tekerésbe, a másik viszont szorul.

Ha most kezded a tekerést/vattázást, akkor a következőket javasolom:

  • Használj vékony szálhuzalt (28-30 ga).
  • Ügyelj arra, hogy a cipőfűzős vatta simán, lazán csússzon a tekerésbe, véletlenül se szoruljon. Ha feszes, akkor érdemes kicsit levenni belőle (“vékonyítani” csúnya kifejezéssel).
  • A vatta ne szoruljon a lébeömlő nyílásokban sem (ha túl hosszú, a belegyömöszöléssel is elzáródik a likvid útja, és hasonló tüneteket okoz).
  • A tekerésben levő vattát jó alaposan be kell áztatni (türelmesen, többszöri locsolgatással).
  • A próbát kis teljesítményen kell kezdeni (mondjuk 6 watt) és wattonként felfele lépkedve megállni az ideális gőznél.

Ha ezek után is a kelletlen, fémes, kaparó íz érződik, szétszedve a tankor érdemes megnézni a tekerést, lucskosnak kellene lennie, de vélhetően száraz, vagy majdnem száraz lesz ilyen kellemetlen ízeknél. Addig érdemes ritkítani a vattázást, amíg biztosított a folyamatos likvidellátás, de még nem folyik meg, nem “szürcsög”.

Azt továbbra is fenntartom, hogy a megfelelően vattázott Ammit egy rendkívül jó kis kazán, igazán kellemes gőzökkel.

További szép napot, kellemes gőzölést!

9 kedvelés

Az a durva, hogy utoljára nekem is 1Ohm-os lett…addig mindig max 0.8 ohm volt. Kiváncsi leszek a következőre…és spulnit sem váltottam egy éve, szóval egyelőre talány számomra :thinking:

3 kedvelés

Igen, nekem is van, hogy 6 tekerés .9 ohm. Szerintem attól függ mennyire sikerülnek a lábak. Lehet veszek majd egy lábazó segédet, aztán kiderül az igazság.

1 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és válaszod, tanácsod. Megfogadom és amint időm adja már csinálom is!

2 kedvelés

Igen 0,8ohm ami kijön ezzel a tekeressel. Nekem azt mondták, hogy mtlhez közel 1ohm szükséges. Egyébként áprilistól vapperelek, egészen 3 napig dleztem. Megtetszett az mtl világa így váltottam rá, és itt tartok :smiley:

6 kedvelés

Na most volt időm foglalkozni vele és végre sikerült!! :slight_smile: A le írtakat követtem, valóban le testelhetett a coilom. Nincs török hatás, tökéletes gőz és íz!! Köszönöm a segítségeteket!! Nagyok vagytok!! :wink:

5 kedvelés

Francba…reméltem, hogy kiraksz eladásra egy szuper tankot :smiling_imp: :grin: Nem áááám…örülök, hogy összejött :+1:

3 kedvelés

Hehe :smiley::smiley::smiley: egyenlőre beleszerettem :sweat_smile::smiley:

Nagyon szívesen. Örülök, hogy sikerült. :blush:

5 kedvelés

Lehet el cserélem az AMMIT mtl tankom más MTL tankra :slight_smile: ha még érdekel :smiley:

Nekem van Ammit-om…mtl-re csak ezt használom. Hirdesd meg, szerintem hamar elviszik.

Szia Szabi!
Most olvasgattam kicsit visszafelé és látom cserélnéd az ammitot.
Nem tudom hogy aktuális-e még de ha még meg van engem lehet érdekelne.

Hello!

Igen cserélném már most annyival kiegészítve, hogy kompletten mindent. Ez azt jelenti, hogy vaporesso gen-s 220w saját tankjaval illetve az Ammit tank. De meghallgatom mit kinálsz érte:) a komplett szettet egy kisebb mtl vagy dl szettre cserélném egyébként.

2 kedvelés