Titánium tekercs

Sziasztok! Ma beugrottam az egyik vape shpba, mivel az asszonykámnak a tankjába kell lassan tekercset cserélni. találtam is MTL tekercset neki. De nem is ez a lényeg, hanem nekem a DL tankba is találtam tekercset, méghozzá nem is akár milyet! TITÁN tekercset! Na azt nem tudtam ott hagyni! Sokkal hamarabb eléri a hőmérsékletet mint az SS! Mondhatni szuper, csak egy kicsit fura volt kesztyűben építeni. :grinning:








4 kedvelés

Talán hülye kérdés, de miért kellett kesztyűben építeni?

Mivel a titánt nem szabad leégetni, hiszen akkor szó szerint elég. Így igyekeztem a szennyezést minimalizálni.

2 kedvelés

Le tudod égetni, de nem a hagyományos módon. Vagy TC módban, 280-300 fokon, vagy nagyon óvatosan, kis wattszámmal. Látod a színén, mikor lesz jó.

Meg aztán ez is picit mérgező, ha túlizzítod, úgyhogy csak ésszel​:smiley:

1 kedvelés

Szerintem meg jobb, hogy nem izzította le. A kesztyű pedig nagyon jó gondolat! :+1: Nekem nem jutott volna eszembe. :sweat_smile:

1 kedvelés

Amit eddig olvastam ott mindenhol óva intettek a szárazon történő melegítéstől, nem csak a lánralobbanás miatt, hanem a különösen mérgező titán-oxid kialakulása miatt is, így nem vagyok biztos abban, hogy ez járható út.

1 kedvelés

én csak alkohollal törlöm át mondjuk az összes huzal típust.

3 kedvelés

Na ez pedig nekem nem jutott eszembe! :triumph:

1 kedvelés

Így már értem! Ebből az elgondolásból teljesen érthetö. Köszönöm a választ. Én onnan közelítettem, hogy anno dolgoztam titán csövekkel, és abszolút nem voltak extrém munkavédelmi elöírások. Annyi volt az egész, hogy megdöbbentően könnyűek voltak súlyra az ss-hez vagy a “sima vas”-hoz képest, és kegyetlen volt megmunkálni hagyományos eszközökkel a keménysége miatt. Mondjuk tény, azok valamiféle ötvözetek voltak, mivel hegeszthetőek.

1 kedvelés

Nem kis meglepetésemre megtaláltam képeidet a reddit-en is.Örültem neki. :grinning:

Soha nem tudhatod honnan jönnek jó ötletek! A Discordon is van egy jó oldal, ha gondolod küldök meghívót!

1 kedvelés

OK.THX.Priviben jöhet. :slightly_smiling_face: :wink: