Titán huzal :D

Sziasztok.

Csinált valaki közületek már titán huzalból tekercset? Azt írják mindenhol, hogy nem szabad dry burn-t csinálni mert mérgező gáz szabadul fel, de videókban azt látom, hogy ugyanugy égetik és kapargatják épités előtt. Esetleg valaki meg tudná mondani, hoyg csináljam TC módra biztonságosan ? :confused:

2 kedvelés

Miért nem használsz SS316-ot? Én még nem használtam titán huzalt, ha TC akkor SS. Milyen mod-al TC-znél?

2 kedvelés

Hát nem nagyon kéne égetni. Vidám pillanatokat fog okozni. Főleg, ha még meg is gyullad. Meg egy kicsit mérgező is. Szóval NE :flushed:

@Aromavadasz_Izgozler Ha TC, akkor NiFe​:grin::+1:

6 kedvelés

HA nagyon ragaszkodsz a titánhoz, max.!!! 280-300°C-on tudod oxidálni, TC módban, szigorúan csak addig, amíg elkezd kékülni,de nem éri meg szerintem a bajlódást. Ha felizzítottad véletlenül,kuka. Tekerni macera, rugózik, a Ni200 nagyon lágy, az SS meg ‘pontatlan’, nagyon alacsony a TCR értéke.
Szóval inkább NiFe…

7 kedvelés

Honnan szerzed be a NiFe-t?

Zivipf.de
Finoman szólva óriási választék ellenálláshuzalokból. 25m elég sokáig kitart​:grin:

9 kedvelés

Köszi! Megnézem.

2 kedvelés

imreapa nevű vapertársunk emlékeim szerint csinált titán coil-t.
Ritkán látom itt mostanában. :saluting_face: :thinking:

Smok arcfox :smiley: van ss316 is de nagyon érdekelt ez titán anyag :smiley:

1 kedvelés

Woow ez nekem is jól jön :smiley:

Köszi!:smiley: vajon miért használják akik használják ha ennyire macera?:smiley:

Ízre jó, magas TCR mellett(minél magasabb a TCR, annál jobban kisimítja az elektronika esetleges mérési pontatlanságát). És mikor nagyon futott még a titán, akkor nem nagyon volt más helyette, esetleg a Ni200, de azzal nagyon vacak dolgozni, ellenségeimnek szoktam javasolni​:grin:

2 kedvelés