Tc mód működése

Sziasztok. Egy kis okosítást szeretnék kérni a tc mód használatáról. :face_with_raised_eyebrow: Addig eljutottam, hogy csak bizonyos huzalokkal megy (pl: ni200,ss 316,430 stb…) viszont, hogy mi alapján állítom be a hőfokot,wattot azt nem teljesen. A jelenlegi modom egy dovpo top gear dna 250c. A válaszokat előre is köszönöm. :smiley:

4 kedvelés

Szia! A wattot a tekerésed teljesítményigénye (+egy pici), a hőfokot a te ízlésednek megfelelően állítod be.

Puff, ez így nesze semmi, fogd meg jól, ugye?

Nos indulásnak a javaslatom. SS316(L) huzalból megépíted a tankodat teljesítménymódban és fájintosul belövöd. Tegyük fel, hogy MTL-ben 14 watton szuper neked.

Ha ez megtörtént, a modot átállítod TC üzemmódra, beállítod a szükséges paramétereket (a wattot rakhatod 18 wattra, a DNA megfelelően le fog szabályozni). Ezután a hőmérsékletet beállítod mondjuk 165 fokra, és innen emeled mindaddig, amíg a számodra megfelelő ízeket/gőzöket kapsz.
Az én tankomon, az én tekerésemen, az én számíze szerint 185 fok az ideális. 210 fok fölé nem érdemes menni, mert a TC elveszíti a lényegét.

A NI200 és a TI huzalokkal ez a módszer nem alkalmazható, azon huzalokat nem szabad VW módban meghajtani.

További szép napot, kellemes gőzölést!

9 kedvelés

Köszönöm szépen. Így már sokkal érthetőbb.:smiling_face:

7 kedvelés