Tanácskérés aromákkal kapcsolatban

Sziasztok ismét!

Egy kis segítséget - vagyis inkább ajánlásokat - szeretnék kérni tőletek.

A Heisenberg teljesen megvett kilóra, nálam abszolút favorit, egésznapos íz, és kicsit bajban is vagyok, mert a keverésem kezd elfogyni belőle, lassan rendelnem kell. Viszont ha már rendelek, szívesen kipróbálnék más, hasonló ízeket. Gondolkodtam a Red Astaire aromám, ezen kívül tudtok még ajánlani hasonló, mentolos-gyümis ízeket? Kutyultam magamnak Heisenberg + Big Mouth Frozen grape kombót is, eszméletlen jó volt az is. Sajnos a Pinkman kilőve, nem jött be nagyon, a keverés elfogy belőle, lefolyó nem lesz, de többet nem rendelek.

Ezekkel csak egy a bajom: kávé mellé nem működnek. Gondolkodtam sima vaníliás ízen, illetve dohányoson is, viszont elképzelésem sincs, hogy az milyen lehet. Tudtok ajánlani jó, kávé mellé megfelelő aromákat is?

Szép estét! :smiley:

2 kedvelés

Anubis:dohány,vanília puding és keksz.Nekem nagyon ízlik.Van kb.2ml-em,úgyhogy rendelem a következőt​:slightly_smiling_face:
(Pedig nem szeretem ami dohányos)
Nem Heisenberg,de:Bang Juice/Infrablack fresh(gyönyörű kék színe van)hűvös mix áfonyából,ribizliből és szederből.
Dampflion Checkmate/White King(nem szeretem a kaktuszt,de ez… :heart_eyes:)mandarin,szőlő és kaktusz hűvösen.Most szívom a második keverést,olyan finom.
K Flavour Company/Garrison.Karamellizált gesztenye,Ír krémlikőr,dohány és barna cukor
Journey Shake/Glass.Bogyós gyümik és ánizs,hűsítővel.
(Jobb a Glass,de:Antimatter/Eleria.Bogyós gyümik hüsítővel.Valaki érez benne ánizst is.Nem rossz,de nagyon kokszol)
Ezek vagy a Heisenberg helyett vagy amit írtál,kávé mellé.Csak össze-vissza írtam,ahogy eszembe jutott​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Nagyon szupi, köszi az ajánlásokat! Lehet, hogy ránézek majd, némelyik eléggé megfogott. :smiley:

1 kedvelés

Én kávéhoz mindig valamilyen RY4 típusú dolgot tolok. A Halo - Tribeca-t nagyon tudom javasolni. Infamous - Marshall is jó választás lehet. Mondanám még GBC - Little Mountain-ját, de az alapból olyan finom kávé, hogy vétek kávé mellé szívni :slight_smile:

5 kedvelés

“Mondom ezt úgy,hogy”…azt hittem a folytatás:még soha nem szívtam​:wink::joy::joy::joy::see_no_evil:

3 kedvelés

Kv mellé valami tök nemédes, dohányos rettenetet szívok, nagy gázzal.
Egynemű nekem nem vált be.
(Tehát kv mellé csemege, neadjisten kv-s leves).

3 kedvelés

Én kettőt ajánlok:
Al Carlo Macchiato Brew
AdG 9 di Picche

4 kedvelés

K Flavour Company - Alfie, K Flavour Company - Garrison, Al Carlo Saltad Caramel és Cloud’s of Lolo Gaufrette Coffee amik számomra kávé mellé passzentosak voltak. De sokáig szívtam pl. csokis fánkot kávéhoz, vagy a Cloud’s of Lolo Mikaloff-ot. Ezek kiválóak mellé, a csokis fánktól már elteltem, de az mondjuk eléggé az ellentéte, mégis számomra passzoltak. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Mennyire nem vagyunk egyformák :slightly_smiling_face: nekem jobb, ha valami “komplementer” íz van.
32 év cigizése… :roll_eyes:

Hát, mindenki más. Bár én 3.5 kanál cukorral iszom a kávét, szóval… :grimacing: Akkor lehet, hogy Neked kávézáshoz kávé ízű aroma kéne. :thinking::slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nem tudom, mi lenne a best. De a kutyulós Nescaféhoz elég jól esik egy kis Azhad’s 1000 :+1:

(De pl. a Royal Gold, villamos, gyümik már nem).

Amúgy én 5 éves korom óta üresen iszom a kv-t :grin:

2 kedvelés

Én annál cigisebbet nem ismerek, de az nagyon az. A lényeg, hogy legalább bevállt :slightly_smiling_face:

Volt egy korszakom, mikor üresen ittam a kávét, nem volt rossz. Nem is tudom miért tértem vissza a presszókávéhoz. :thinking: Ahhoz viszont minden édesebb “sötét” íz passzol.

2 kedvelés

Igen :+1::slightly_smiling_face: nekem ez kellett, hogy a buta cigiszünetekben is érezzek rövid idő alatt “elégedettséget”. És néha a pár percemben ledobom mellé a műanyagpoharas Nescafét.

Tudod miért iszom feketén, eredetileg? Apám után.
Gyerekként, ha bárhol pl. vendégségben voltunk, mindig üresen kérte az öreg. És mindig hüledeztek, hogy ejjha, nahát, ez igen…:grin: Rákaptam. Tetszett a “kivagyiság”. Azóta így megy.
Kivéve egy fajta kv-t.
Van, nagyritkán egy csemege kv receptem, azt cukor-tej. Egyszerűen fahéjat teszek 2 réteg Omnia közé a kotyogóba. Az über :+1::grin:

5 kedvelés

Na, ezt majd kipróbálom. :hugs:

1 kedvelés

1-2 csapott kávéskanállal. Über :+1:
Azért közé, hogy ne hozza ki az apró őrleményt a kotyogó. Csak a zseniális ízt​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés