Tanács egy kezdő mechásnak

Szia. Sajnos én nem tudom, hogy amit nem te magad készítesz, az a mecha mit tartalmaz? Ahogy @blini80 is írta, nem árt, ha van mellette egy “intelligens” mod, vagy egyéb műszered, amivel leellenőrzöd. Ha jó rta tankod van, az menet közben nem lesz zárlatos, de porlasztósból rta tankot építeni, az 90 % zárlatveszéllyel jár. Ahogy a házilag barkácsolt cumók általában. Zárlat ellen tehetsz bele akár autóba való olvadó biztosítékot, akkor az akku biztosan nem fog robbanni. Az utána következő hozzászóláshoz csak annyit fűznék:

Jól mutat rajta, és hasznos is, ha egy kék, vagy fehér fényű Led diódát teszel bele, a tankkal párhuzamosan, az elalszik, ha túl kevés a feszültség. A pirosak, és zöldek nem jók a célra, mert 1,75 Volt körül mennek, de a fehérek 4 Volt körüliek. Ha a kazán rajta van, és csökken a feszültség, a Led fénye elhalványul, figyelmeztet, hogy tölteni kell. A Led dióda elé valamilyen ellenállás általában kell sorba. Kijelzők háttérvilágításába igaz, hogy 5 Volt tápról 4Voltos Lednek 10 ohm szokott lenni. Fehér fényű zseblámpámba is annyit tettem, egy izzósat alakítottam át Led-esre. Ha nem akarod, hogy vakítson, vagy nem nagy teljesítményű a Led, csak valami sima apró, akkor 100 - 400 ohm közötti értéket lehet vele sorba tenni. Plusz előnye a Lednek, hogy zárlat esetén sem világít. Olyankor nem érdemes erőltetni, hanem a tankot letekerni, és úgy kipróbálni. Mivel a lemerüléssel arányosan halványul, a tankot ki- be tekerve látod a különbséget. Én egy kéket raktam az enyémbe, sokkal komfortosabb, és biztonságérzetet ad a világítása.

4 kedvelés