Taifun GT nagyon levegős

Sziasztok, informálódnék újra! :grin::v:

Kaptam egy Taifun GT tankot. Valószínűleg klón. Dobozos, elvileg minden tartozéka megvan.

Na most megtekertem, ízre nagyon jó, viszont nagyon levegőzik szerintem, de nem tudom hogyan lehetne állítani rajta.
A vatta is nekem nagyon kevésnek tűnik. Esetleg ha kaphatnék képet, hogy nektek hogy van megtekerve, mennyi vattát adtok neki és hogy ezzel a levegőzéssel lehet-e valamit kezdeni, azt nagyon megköszönném!

További szép napot mindenkinek!



:grin::v:

1 kedvelés

Szia @Python_511 :slightly_smiling_face:
Klón az biztos, mert az eredeti (és a jobb fajta klón is) olyan szűk mint a fene. :slightly_smiling_face: Nincs már meg a GT-m, de anno tefloncsövekkel szűkítették le az olyan kazánokat mint a GT. Sajnos a tefloncső fellelhetőségében a Google nagyobb segítségedre lesz. De mielőtt bármit is vasarolnál, mérd le a levegőző belső körméretét, illetve nagyjából határozd meg mennyi levegőre lenne szükséged. Én célszerűnek találom, ha a külső levegőbeömlő is le lenne szűkítve. :slightly_smiling_face:

Ami a vattázást illeti én úgy szoktam, hogy a vatta vége beleül a vájatba és csak minimálisan lóg ki. Sokaknál láttam, hogy teletömik a kazánteret vattával, de akkor meg olyan nagy utat tesz meg a liquid a tekercsig, hogy az íz már nem lesz ugyanolyan.

2 kedvelés

Szia!
Igaz nekem GT-II van, de nagy a hasonlóság a kettő között .
Nálam ID2mm-OD4mm-es tefloncsővel van leszűkitve a levegőzés és így vattázom.


3 kedvelés

Igen, hát a dobozán is elég össze-vissza a feliratozás, szemre látható, hogy nem is középen van :sweat_smile:

Akkor rendben van, azt hittem ennyire hülye vagyok, de akkor jólvan :grin: utána nézek majd​:slightly_smiling_face:
Igen, a vattázást is jól csináltam akkor, épp úgy, ahogy írtad :innocent:

Köszönöm szépen! :innocent:

1 kedvelés

Igen, valóban nagyon hasonló:exploding_head:
Ezt a vattázást is ki fogom próbálni, valamint megpróbálok beszerezni tefloncsövet :grin:
Nagyon köszönöm a képeket és a segítséget! :face_with_hand_over_mouth::v:

2 kedvelés

Szia!
Nekem is GT2-em van, nem is húzod ki a vattát?

2 kedvelés

Szia!
Nem szoktam kihúzni a vattát ,a kazántérbe szoktam behajlítani.Nálam így jött be.

Elméletileg nem szabadna a GT-nek nagyon levegősnek lennie a kazántér levegő furata az eredetinél 1.2mm ,valahol máshonnan is kaphatja a levegőt.A tefloncső itt nem lesz megoldás.

2 kedvelés

Nekem is a Gt2em klón, de elég szűk!

Azt lehetne még megnézni hogy ez a légcsövecske meg van-e még benne.

Itt pedig vannak alternativ vattázási módszerek.

2 kedvelés