Szeretnék vaper lenni

Ha fotókat teszel fel,könnyebb megnézni mi lehet a gond.
Nem értek még hozzá,de 3-as magot mtl-be még nem nagyon hallottam.
Nekem nem Prime,de Kayfun lite plus klón van.2.5-es magra tekerem.
Berserker V1 2-es vagy 2.5-es magra tekerem…ami 22-es vagy 23-as tank nálam szinte mind 2.5-es.Néha-néha 2-es mag.De még a 24-es tankot is így tekerem.
A tekerést 1-1.5mm-re emelem a levegőzőtől.
Vagy fogpiszkálót vagy a tekerősegéd 1.5-ösét teszem a mag alá,hogy ellenőrizzem a magasságot
Ha túl alacsony,égett lesz.Ha túl magas,meg íztelen és nagyon TH-s.
A vattázás…ne csússzon a magba.Egy picit szorulhat,hogy tekerni kelljen.Akkor jó ha van egy kis ellenallás .A vattavégeket sem mindegy,hogy borzolod vagy sem.Hogy milyen hosszúra vagy rövidre hagyod.Én sok-sok videót nézek az adott tank vattázásáról,míg bele nem jövök.
Ha jól tudom,ha laza a vatta,szörcsöghet,a szádba köpködhet.Ha túl szoros,meg megéghet… .
Remélem ilyesmikre voltál kíváncsi és remélem nem írtam butaságokat.
Ha igen,majd kijavítanak a többiek​:heart:

3 kedvelés

Prime-om még nem volt, azzal nincs tapasztalatom.
A 3mm az szerintem is ok MTL-be. A vatta esetében az 1.2 mire vonatkozik?
A szörcsög/éget léellátási gondra utalhat, szóval valahol a vattázással, annak mennyiségével lehet a probléma.
Mekkora ellenállása van a tekerésnek és mekkora W-on használod?
És egyébként igen, lőjj ide egy fotót, az sokat segíthet :slight_smile:

1 kedvelés

Most éppen megy úgy-ahogy, nem szedem szét, ma már hatszor volt.
0.65 ohm, előre gyártott coil, most 11.5 watt.
A vattacsík tasakra van írva, hogy 1.2g/m.
Sűrű vattacsík, zacskós, beletekerve (alis 10 éves).
Bár nagyon nem fésültem ki, csak vàgtam, igazgattam.
Nem túl szorosan ül a tekerésben.
Az íz se olyan fini, de most úgy-ahogy elmegy.

Szerintem a léellátással vétek hibát. Szörcsög, liquid kerül a levegőcsőbe. Utána kifújom. Aztán meg dryhit. Utána beállt egy “épphogyműködik” szintre.

A 0.65-höz kevés 11.5W. Legalább 20W kéne.
Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt szomolgatáshoz:

3 kedvelés

Felette éget meg erős is.

Az expromizert, ami tök jól üzemel, most 14.5 watton szívom. 0.6 ohm.
Leves: erősebben aromázitt 12 mg USA mix.
És van elég “füst”, teljesen ok. Mintha cigiznék. Th, íz is 100 százalék.

2 kedvelés

Kanthal huzal?
Pedig érdemes lenne kipróbálni magasabb W-ot, kevesebb nic is elég lenne. Én DL-ben 30-40W-on max 3mg-os levet szívok, mert különben hazavágna :laughing:
De MTL-ben sem megyek 6-7mg fölé.

1 kedvelés

Szia Zoli! A Primebe sok lesz a 3-as mag. Max 2,5 de szerintem a 2 maggal tökéletes. Vattázás roppant egyszerű, deck vonalában levágod mindkét oldalon kicsit ritkítod majd betömködöd. A léellátásra viszont figyelni kell. Javaslom teljesen zárd el és azután 2teljes fordulat és egy fél. Úgy teljesen jó lesz. Én Ni 80 vagy Ni 90 28Ga huzalt használok. 6-7 menet 0.75-1.2 ohm . Ezt 11,5-14,5w között!

7 kedvelés

Durva, sok éves cigizés miatt van a kezdő 18.
Nem akarom azt, hogy elégtelenség miatt is visszanyúljak nagyon a szivarkához vagy szofihoz.

1 kedvelés

Akkor nem csupán a TH kell hanem maga nic mennyiség és ezért nem játszik az enyhébb.

Normál nikotint vagy nis-sót használsz? En nemrég szivtam 20mg/ml Nic-sót es, hidd el nekem, h a 3 mg/ml-es normál nikotinom erősebb volt

Én magam részéről azt tudom mondani, hogy én is dohányoztam 15 évig. Napi 30 szál töltött cigi ment el. Aztán sok utána olvasás után vettem egy podmodot. 18mg/ml nikotin tartalommal kezdtem 70pg/30vg arányban, MTL felhasználásban és egy jó mentol aromát választottam. Tudom talán nem mindenki szereti a mentolt de jó TH és tüdőszippantós érzést ad, ezért tudtam egyből átálni. Én ezt ajánlom kezdésnek. 70pg/30vg, 18mg/ml és mentol.

4 kedvelés

Új tapasztalat, számomra pozitív.
Orrdugulós, allergiás (is) vagyok. A hülyékre is, de ez most mas dolog :grin:

Mint orrdugulós, mindig tartok itthon ugye orrsprayt. Rá is tudok feszülni, ha elfogy.

  1. napja vape, és 3-4 szál analóg. Eddig jutottam most.
    Viszont, 2 napja nem dugult be az orrom :+1:
    És (sajnos​:grin:) kezdenek ízleni a kaják.

Ennek én kifejezetten örülök. És talán kevésbé köhögtet, kevesebb a hurut mint hét elején.

8 kedvelés

Ide tartozom annyi beírással, hogy másnapra átgondoltam: nem keverem tovább. Szóval tisztán Vape azóta. 16 nap már 100 százalék gőz.
Ennek van (még) hátránya is, a bioritmusom minden értelemben játszadozik velem.

Ami gondom van azóta:
Keresem az Azhad’s Latakia, Azhad’s 1000, INAWERA Old Gold, Discovery Parliament vonalba tartozó erős, falysúlyos dohányutánzat aromákat.
Ebben várok segítő tippeket​:+1:
Rengeteg aromakudarcom volt, felpörgettem nagyon az elején az ízkeresést.

Ezt leszámítva, vannak már kedvenc levesek, hardverben elértem végre a megcélzott alapszett minimálkonfigot (5 mod, 5-6 mtl tank, minden modba normális akku, 2 ágyas töltő, vatta, huzalok).

Szóval toljuk tovább. Majd pár hónap után azt is elmondhatom, hogy vaper lettem. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Újabban itt is van chat szekció. Ahol könnyebben megy minden űzengetés…

2 kedvelés