Segítség, a kutyám érzékeny lehet a gőzre?

A yorkik kicsik és részben ezért, érzékenyebbek. De a füst (gőz) hatására ilyen szintű emésztési gondok, főleg nyitott ablak mellett… kicsit túlzásnak hangzik. Ha köhögne-tüsszögne, azt érteném. Én is kutyával egy szobában gőzöltem hónapokon át, de rajta nem láttam semmi változást. Bár elég nagy a légköbméter, és mtl vonalon mozgok, vagyis viszonylag kevés a gőz. Kicsi szoba plusz DL használat esetén lehet, hogy máshogy alakul a helyzet.

Talán hülye gondolat, de nem lehet, hogy valamiképp hozzáfér a liquidhez, és esetleg bele tud nyalintani? Ha nem is közvetlenül a liquidbe, mert arra nyilván figyelsz, de mondjuk használt vattát/porlasztót vagy papírtörlőt nem érhet el? Vagy még elszálltabb gondolat: nem vagy idegesebb azokon a napokon, amikor gőzölsz, vagy nincs valami változás a rutinotokban ilyenkor (tudom, írtad, hogy a kutya körüli dolgokban nics, de valami más esetleg), amit megérez és kiborul? Vagy, simán az zavarja, hogy nem tudja hova tenni az illatos füstöt, és ettől lesz ideges… ebben az esetben, még ha fizikailag nem is árt neki a gőz, mégis kénytelen leszel valahogy megoldani, hogy elkerülje.

1 kedvelés