Segíts légyszíves!

Sziasztok Vaperek.

Segítsetek nekem légyszíves, mi okozhatja azt a jelenséget, hogy három különböző tankkal is néha érezhető dugulás. Ez annyit jelent, hogy kb 10 slukk után, alig tudom szívni, mintha eltömődne a porlasztó. Ez néhány nap elteltével jön elő. A képen látható Longfill aromákat szívom, balról jobbra 4db 50VG/50PG, és az utolsó három 70VG/30PG alappal lett felöntve. MTL-re használom és meglehet, hogy rosszul szívom, de sokat nem tudok tenni ellene. Úgy szívom, ahogy kényelmes. Ha esetleg valaki tudna segíteni, mit tegyek, azt szívesen fogadom! Köszi! :wink: :v:

6 kedvelés

Szia! És milyen tankokból szívod?

2 kedvelés

Korábban Vaporesso GTX ONE gyári GTX tank, aztán Innokin Zlide és most az új kit, Eleaf Istick Power 2 GTL tank esetén is jelen van ez a probléma, amire keresem a megfejtést.

3 kedvelés

Driptippet el szoktad takarítani? Érdekes jelenség az tuti!

4 kedvelés

Szia Sanyi!
A GTX-nél előfordult nálam ilyen tünet, magas slukkszámnál és slukkidőnél. Olyan volt, mintha egy buborék vagy egy adag likvid elzárta volna a levegő útját.
Slukkolás-belégzés előtt egy rövid, gyenge fújás a driptipbe megoldotta a gondot.

9 kedvelés

Köszönöm srácok! :handshake:

Annyival még kiegészíteném a dolgot, hogy a dugulást megelőzően szörcsögéssel kezdődik és utána dugul el. A porlasztó alján a levegő nyíláson ereszt el valamennyi liquidet. Ez mind a két fajta alaplé esetén megvolt mind a három tanknál. A 70VG többletes alapot pont azért vettem nyárra, hogy talán nem lesz túl híg, de sanszos, hogy még is ez lehet a hiba forrása ahogyan András írta.

Eléggé bosszantó dolog ez számomra. Megpróbálom majd a befújást! Ezt minden esetbe játszam el slukk előtt, vagy csak a duguláskor?

4 kedvelés

Én minden szippantgatásnál megtettem a dolgot.
Illetve a teljesítményen is emeltem egy keveset, a gőz melegebb lett, amit nem kedvelek, de a porlasztás hatékonysága sokkal jobbá vált.

5 kedvelés

A GTX már el van téve. :slight_smile: Mostmár a Power 2-őt hajtom, de ebbe is a 0.8-as pori játszik, gyakorlatilag talán ugyan abba a W tartományba. 13-16W között használom jellemzően. Megpróbálom majd meglépni ennél a tanknál amit írtál, köszönöm! :wink:

4 kedvelés

Szervusz Sanyi !

Ez egyértelmű, hogy a kazántered teljesen elönti a liquid ! Ezért lehetetlen szívni ! Viktor amit javasolt, erőteljes fújásokkal egészíteném ki az kitakarítja ! De a megoldást a több vatta jelenti !

3 kedvelés

Köszi Atis a kiegészítést!!! :clap: :clap: :clap: :clap:

5 kedvelés

Joye Ego aionál vettem ilyet észre. Mikor kicsit dl szerűen szíttam annó.
Csak ugye gyorsan tönkre is vágtam a porlasztót. :smiley: