Samsung 35E

Egyszer vittem be a telót akkumlátort cserélni maszekhoz, elég gyorsan megbántam.
3hónap alatt oda lett a teljesítménye, a telefon indokolatlanul melegedett, mint amikor az eredeti szarakodott… Persze, lehet mondani, hogy pont az volt a hibás, de ennek az esélye 0, mert a haverom is belefutott ebbe. Csak másodlagos teló volt, így nem érdekelt annyira, mert SOS-be kellett. De egy biztos, hogy soha többet maszek. Kb 2000Ft-ot sporoltam rajta. Másodlagos teló azóta változott, de cserélve lett gyártói szinten benne az akkumlátor. Azóta semmi gond vele.

3 kedvelés

Úgy-úgy.

@Zsanett_Dudas azt szabad tudni, honnan vetted, és miért pont ezeket?

1 kedvelés

Kétségtelen tény, hogy a vape zászló alatt meg lehet tolni az árakat. De amíg 3k-ért kapok garantáltan új gyári akksit, addig én pont …om a laptott bontott akksikat, akár jó, akár nem. És nem is fogom senkinek sem ajánlani. Egyébként meg mindenki dönt a saját felelőségére. Szakértői válaszom továbbra sincs sajnálom, bár tuti biztos vagyok benne, hogy egy elektronikában jártas ember sohasem fog bontott cellát javasolni vape-re senkinek. Ha ez nem így lenne, akkor most mi is bontott cellákat használnák, de mégse. Csak van valami oka a nagy lehúzáson kívül.

Másik fórumon jött a srác 2 napja, hogy kéne vennie új akksikat, mert a bontott cellák már nem jók, mert már felpuposodtak…hmmm, nocomment.

Nekem meg még a mai napig mennek a 3 éves csoki lgk, 2 napig elvagyok eggyel.

2 kedvelés

Van olyan elektronikában jártas ismerősöm, aki használ Vapelésre bontott akkut. Pont azért, mert tudja mit rak be a modjába.

Tudok olyan webshopról, amelyik azért nem rendel akkukat mostanában, mert a nagyker sem tudja garantálni, hogy eredeti akkukat fog kapni, ha tőlük rendel…

4 kedvelés

Nem vagyok szakmabeli. De, ha jól emlékszem akkor a laptop folyamatos terhelés alatt van, tehát a 8 amper a mérvadó, a vape pedig szakaszosan terheli az akkukat, ahol a 14 amper lenne a mérvadó. Ezzel csupán annyi a probléma, hogy oké, hogy fullra töltött állapotban 16 ampert tud párban, ami ugye szakaszosan 24 ampert jelent, de azt is szem előtt kell tartani, hogy maximum töltöttséggel hány ampert vesz ki az akkuból egy sub ohm tekerés, és pl egy félig merült akkupárból mennyit akar kifacsarni az a sub ohmos tekerés. Fél akkunál már nem 24 amper a szakaszos, hanem jó esetben is csak 15 amper. Ezért van az, hogy András vígan használja a fent említett akkukat, mert 1 ohm felett van jóval. Ami kb annyit tesz, hogy a maximum áramerrősségnek csupán a felét veszi ki az akkuból. Ezért persze, hogy Andrásunk gond nélkül használja. :slight_smile:

Bocsi, csak konyhanyelven tudok fizikául. :slight_smile: Egyenlőre… Ugyanis foglalkoztat a téma…

5 kedvelés

A 30Q is letérdelt 25%-nál 27 watton DL-ben. Csak annyit mondott a mod, hogy ennyi már nincs az akkuban. :slight_smile:

2 kedvelés

elektronikában jártas

Igen, ezzel semmi gond nincs, nem is ez az alapkérdés, hanem, hogy mi legyen a userek maradék 99%-ával. Én spec nem szeretnék akkukat tesztelgetni, ami ráadásul nem is biztonságos müvelet egy védelem nélküli akksi esetében.

3 kedvelés

ha valaki keresne épp :grin:https://www.akku96.hu/index.php?route=product/list&keyword=18650&description=0

2 kedvelés

Akkor mi is való vape termékbe?

Erre még akartam valaszolni: hivatalosan semmi. Mível volt már egy-két power user aki az arcába robbantotta a subohm tekeréssel hajtott mechát, így a gyártók szépen ráírják, hogy not for vaping és mossák kezeiket, ha gebasz van.

3 kedvelés

https://vimeo.com/585489541

Majd ő teszteli :joy:
Én egyszerűen csak a gyártónak hiszek, nem mindenben… De amihez nem értek, ott sokkal egyszerűbb a gyártóra hagyatkozni.

1 kedvelés

Alacsony az a kerítés, ez is megszökött. :grin:

2 kedvelés

Így van. Ez nem is volt kétség. Amire @Python_511 -nak kell, azt a 42-50 wattot kizárt, hogy kiszolgálja. A Te szokásaidat már ismerjük, arra tökéletesek. :smiling_face_with_three_hearts:
(De pl. már az én 0.8-as tekeréseimet sem tolerálná.)

5 kedvelés

A 0.8 még pont határeset, azt még tolerálja.

2 kedvelés

Én megkérdeztem egy ismerősöm, hogy az innokin modhoz mit ajánlana. Mert rossz körülmények, és egy hülye kezében egy időzített bomba az akkumlátor… Megnézte a lehetőségeket. Sony VTC5 és VTC6 között választhattam. Lett VTC5.

4 kedvelés

Én kétlem, 14-20 watt között vagyok. Függ a levegőzéstől és a huzal fajtájától, anyagától. :slight_smile:

1 kedvelés

No offense, csak egy kérdés: miért érdemes 8A-os akksit venni annak fényében, hogy ugyanazért a pénzért elérhető egy 20A-os is?

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga 22W-ig nyugodtan használhatnád te 8s azt az akkut, sőt, még picivel tovább is, mert ha a 70%-os biztonsági határt vesszük figyelembe, akkor az 5.6A. Ezt az értéket 25W teljesítmény körül ernéd el kb.

1 kedvelés

Mégsem felel meg, ahogy a 30Q sem felelt meg. :confused: 20 watt a plafon nálam, mégis letérdelnek ezek.

2 kedvelés

Kecskeméten, Nemcsak szerszám bolt

1 kedvelés

Annak nem lehet, hogy más oka volt? Pl nem eredeti akku? Megvannak még? :slightly_smiling_face: