RTA építés - Huzallal kapcsolatos kérdés

Üdv!

A mai építésem során elfelejtettem a huzal behelyezését követően izzítani és lekaparni a gyártásból visszamaradó szennyeződéseket. A vattát belehelyeztem a huzalba, mikor eszembe jutott. Volt már tapasztalatom, miszerint ilyenkor hiába húzom ki a vattát, a bent akadt vattadarabok ráégnek a huzalra, ezért inkább bent hagytam a vattát, ráöntöttem a liquidet és most így használom, mintha mi sem történt volna.

Szerintetek ez nagyon problémás így, vagy nem lesz semmi hátulütője annak, hogy ezt a lépést kihagytam?

A válaszokat előre is köszönöm.

3 kedvelés

Szia. :slight_smile:
Először is, légy üdvözölve a Vaperinán! Érezd jól magad! :heart:

Néha én is elfelejtem. Gondot nem fog okozni és bajod sem lesz tőle. Csak nem árt, ugye a szennyeződések miatt. Bár a lekaparást nem egészen értem miért kell. Maximum claptonoknál szokás, de ott is csak akkor, ha első izzítás után látható a hot spot. :slight_smile:

Egyébként ha a tekerésnél vágod le a vattát akkor könnyen kijön szárazon is. Illetve még akkor, ha megpödröd és úgy húzod vissza. :slight_smile:

6 kedvelés

Szia!

A tekerés elkészülte után ugye “izzítással” szoktuk megtisztítani a huzalt. Ekkor esetleg kis füstpamacs jelzi a gondos munka sikerét.

Ha elmulasztottad ezt a műveletet, akkor a “kis füstpamacs” ízei ronthatják az ízélményt. Kategorikusan ez azért nem így van a gyakorlatban, mert a száraz hevítés magasabb hőmérsékleten történik, mint az üzemszerű használat. Ha semmilyen mellékízt nem éreztél, akkor abszolute no problem, használd egészséggel!

Egyébiránt nyugodtan kiveheted a vattát a tekerésből és izzíthatod. Erre egy jó módszer, hogy a vatta két végét ellenkező irányba megtekered, ezáltal annyira összehúzódik, hogy maradvány nélkül szépen kihúzható a coilból. A vatta ismételt felhasználása ellenjavalt, nagyon összetömörödik. Többen a kokszosodott tekerést is így frissítik fel. Vattaszöszmösz maradhat benne, de az izzításnál az kiég, utána vagy kefével, vagy vízzel eltávolítható.

További szép napot, kellemes gőzölést!

4 kedvelés

Ezt a kapargatást én sem szoktam túlzásba vinni. Inkább csak úgy alibiből teszem :slight_smile:

2 kedvelés

Én csak a kokszosat szoktam feltétlenül izzítani. Néha az újat is, ha nem bízom meg a szemmértékemben, hátha nem egyenletes. Ahol pirosabb, ott széjjelebb kell piszkálni. A huzal előbb-utóbb úgyis kokszos lesz. Az új vatta íznek is kell legalább fél tank kell, hogy elmúljon.

2 kedvelés

Ez vatta függő,van amelyiknek nincs kimondottan bejáratási ideje,van amelyiknek meg 1 tank is kell.

1 kedvelés