RTA építés - Huzallal kapcsolatos kérdés

Üdv!

A mai építésem során elfelejtettem a huzal behelyezését követően izzítani és lekaparni a gyártásból visszamaradó szennyeződéseket. A vattát belehelyeztem a huzalba, mikor eszembe jutott. Volt már tapasztalatom, miszerint ilyenkor hiába húzom ki a vattát, a bent akadt vattadarabok ráégnek a huzalra, ezért inkább bent hagytam a vattát, ráöntöttem a liquidet és most így használom, mintha mi sem történt volna.

Szerintetek ez nagyon problémás így, vagy nem lesz semmi hátulütője annak, hogy ezt a lépést kihagytam?

A válaszokat előre is köszönöm.

3 kedvelés

Szia. :slight_smile:
Először is, légy üdvözölve a Vaperinán! Érezd jól magad! :heart:

Néha én is elfelejtem. Gondot nem fog okozni és bajod sem lesz tőle. Csak nem árt, ugye a szennyeződések miatt. Bár a lekaparást nem egészen értem miért kell. Maximum claptonoknál szokás, de ott is csak akkor, ha első izzítás után látható a hot spot. :slight_smile:

Egyébként ha a tekerésnél vágod le a vattát akkor könnyen kijön szárazon is. Illetve még akkor, ha megpödröd és úgy húzod vissza. :slight_smile:

7 kedvelés

Szia!

A tekerés elkészülte után ugye “izzítással” szoktuk megtisztítani a huzalt. Ekkor esetleg kis füstpamacs jelzi a gondos munka sikerét.

Ha elmulasztottad ezt a műveletet, akkor a “kis füstpamacs” ízei ronthatják az ízélményt. Kategorikusan ez azért nem így van a gyakorlatban, mert a száraz hevítés magasabb hőmérsékleten történik, mint az üzemszerű használat. Ha semmilyen mellékízt nem éreztél, akkor abszolute no problem, használd egészséggel!

Egyébiránt nyugodtan kiveheted a vattát a tekerésből és izzíthatod. Erre egy jó módszer, hogy a vatta két végét ellenkező irányba megtekered, ezáltal annyira összehúzódik, hogy maradvány nélkül szépen kihúzható a coilból. A vatta ismételt felhasználása ellenjavalt, nagyon összetömörödik. Többen a kokszosodott tekerést is így frissítik fel. Vattaszöszmösz maradhat benne, de az izzításnál az kiég, utána vagy kefével, vagy vízzel eltávolítható.

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés

Ezt a kapargatást én sem szoktam túlzásba vinni. Inkább csak úgy alibiből teszem :slight_smile:

2 kedvelés

Én csak a kokszosat szoktam feltétlenül izzítani. Néha az újat is, ha nem bízom meg a szemmértékemben, hátha nem egyenletes. Ahol pirosabb, ott széjjelebb kell piszkálni. A huzal előbb-utóbb úgyis kokszos lesz. Az új vatta íznek is kell legalább fél tank kell, hogy elmúljon.

2 kedvelés

Ez vatta függő,van amelyiknek nincs kimondottan bejáratási ideje,van amelyiknek meg 1 tank is kell.

1 kedvelés

Azóta én is használok claptont, és a hotspotok miatt sokszor kötelező az előégetés, drótkefézés, ráadásul vigyázni kell, kis teljesítményen kezdve, mert a hotspotok ugyebár zárlatok a sodráson, és ha sok van belőlük, a huzal nagyobb teljesítményen akár szét is éghet. Szálhuzalnál, hacsak nem akarsz microcoilt préselni, nincs olyan sok értelme, viszont érdemes mégis megfigyelni, hogy mindenhol egyenletesen izzon, különben felgyorsulhat egyes részek kokszolódása, ami miatt hamarabb kell majd újítani.

4 kedvelés

Próbáld ki majd hézagosan megtekerni. Ott nem kell ilyenekre annyira figyelni, egyszer ráizzítasz, szépen bentről kifelé izzik és kész. Ott tényleg csak az esetleges szennyeződések miatt kell. Nincs hotspot :slightly_smiling_face:

5 kedvelés