Rövidre zárva

Sziasztok. :slight_smile:

Ezt a témát már elég rég óta tervezem megírni. Mert mindig azzal jöttök nekem, hogy én mindent tudok. :smiley: Hát ez annyira azért nem igaz. Ugyanis mindent tapasztalás útján tudtam meg. Sokszor volt részem kellemetlenségekben is. Amire ugyanúgy fel szeretném hívni a figyelmeteket mint a jó és hasznos dolgokra. Mert ez is része a vape életstílusnak. :slightly_smiling_face:

Senki nem úgy áll neki e-cigizni, hogy mindent tud. Ezt nem is lehet elvárni. Én sem úgy álltam neki, és akkor még a Vaperina sem volt ahol olvashattam volna ilyen dolgokról. Nézegettem a régi képeimet, és olyan “kincsekre” bukkantam, amit most meg is osztok veletek. :blush:

Ez a tekercs valamikor nagyon régen egy messzi messzi galakszisba repített engem. Mikor is megélhettem az első igazi zárlatomat. :smiley:


(A befeketedett rész érintkezett az RTA palásttal.)

Az áldozat, ja nem… Az én voltam. :stuck_out_tongue: Az alany, egy UD Bellus volt. :slight_smile: Isteni tankocska, csak nem az a fajta aki tolerálja a kapkodós vaperinákat. :smiley: Így aztán azzal sikerült megszivatnom magam, hogy nem toltam eléggé be a tekercset. Így mikor visszatettem a tankba (alúlra, mint az Aromamizereknél) a decket, a tekercs hozzáért az RTA palásthoz. Ez azért baj, mert hát a tekercs árammal működik… :flushed:

Ahogy megkapta a tekercs az akkuktól az áramot, az tovább vezette az RTA palásra. Így nem csak a liquidet gőzöltem, de hevítettem a palástot is. Ami nagyon nem jó dolog. Elnyomta a liquid ízét is, valami szenes és fémes ízt kaptam. Ez azért volt, mert égettem a fémet, ráadásul fel is forrósodhatott volna a tank annyira, hogy akár tönkre is megy. De emelett még mindig voltam olyan hülye, hogy feszegessem a határaimat, és az épp aktuális tankomét. :slight_smile: A Bellusnál épp útra keltem friss tekeréssel, fogalmam sem volt akkor még, hogy ez zárlat…

A következő alany egy Dvarw K, ami Kangertech porikkal operál. A Kanger porlasztók egyik fajtája egész könnyen felújítható. De mivel aprócska, ezért itt is figyelni kell, mert néha befigyelhet a zárlat. Meg is történt a dolog. Tényleg nagyon apró az a porlasztó, nehéz felújítani. Egyszer aztán kíváncsi voltam milyen a határnak amaz oldala… Nos, ez nem a Jackass, de akkor se csináljátok utánam. :slight_smile:


(Elnézést a minőségért, több éves kép.)

Az a narancssárgán izzó valami, az a felhevült porlasztó, maga a fém része. Ezzel csak azt szeretném prezentálni, hogy ne vegyünk félválról egy tekerést. Én néha nagyon tudok kapkodni, és utálom is magam ezért! :frowning: Ez így ebben a formában egy vari watt box modon is veszélyes, de szerencsére időben észre lehet venni, a mod pedig ha minden jól megy leszabályoz. Ha mechán lett volna, abban az esetben már nem biztos, hogy lett volna reakcióidőm!

Van tanulság is, mert nem akarok félre érthető lenni. :slight_smile:

A lehetőségeitek szerint olyan tankot válasszatok amiben a bekötőoszlopok és az RTA palást között legalább 5mm távolság van. A Bellus esetében a 3mm talán megvolt, a Kangerteck porlasztóban meg még a 2mm is túlzás! Figyeljetek oda! :slight_smile:

További gőzben gazdag szép napot mindenkinek! :kissing_heart:

19 kedvelés

Ezt én is alátámasztom. :smiley: A Bellus óta nincs gondom a tekeréssel. Szerencsére az elején jutottam hozza. :slight_smile:

7 kedvelés

Sziasztok!
Nagyon jó kis cikk lett Kinga. Köszönjük!
Én is a Bellussal kezdtem az ismerkedést az RTA tankokkal. (Jó és nagyon kemény tanár :joy:)

6 kedvelés

Sziasztok! :slight_smile:

Ez ismét egy nagyon jó, és hasznos cikk lett @Vaperina_Kinga! Gratula!

Amúgy ha már a Bellusnál járunk:

8 kedvelés

Nagyon köszönöm. :smiling_face_with_three_hearts: Örülök, hogy tetszett. Ez nem kimondottan cikk. Nem is a blogba tettem. Ez csak amolyan “én is voltam kezdő” cucc. :blush:

5 kedvelés

Nem baj az @Vaperina_Kinga ,ez is kell,hisz hozzá tartozik a vapeléshez​:grin:Köszönjük szépen​:grin:

4 kedvelés

Azt meglehet kérdezni hogy ez milyen készüléken történt?Mert védelemmel ellátott készüléken ilyen nem történhet,vagy ha igen akkor az nem zárlat volt.

1 kedvelés

Egy Wismex RX2/3-am volt akkoriban. Mindkét tank azon volt. A mai modokban már van védelem zárlat ellen is. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igy már érthető.Az ellenállás tartomány: 0,05 - 1.5ohm között van.Ezért nem lépett életbe a letiltás.Ez már gyakorlatilag rövidzár.

4 kedvelés

Így van. :slightly_smiling_face: Ezek több éves képek már, csak most elémkerültek, és alkalmat láttam arra, hogy téma legyen belőle. Van pár olyan képem is, amin én égettem szét a módot is, és a tankot is úgy, hogy a drip tip megolvadt. :smiley: De ott nem kétséges, hogy én hibáztam. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Majd alkalomadtán kérjük azokat a képeket is had tanuljunk belőle.

4 kedvelés

Mindig nagyon szívesen olvasom az írásaidat @Vaperina_Kinga :slight_smile: igazán jók és hasznos információkkal vannak tele.
Ez a rövidzárlattal kapcsolatos téma igencsak foglalkoztat mostanában ugyanis átálltam mechákra.
Na igen szeretek veszélyesen élni… :smiley:
Természetes kellő odafigyeléssel építem a kazánjaimat és megfelelő védelemmel ellátott készülékeken alaposan tesztelem is őket.
Nagyon figyelni kell.
Köszönöm a remek kis olvasmányt :slight_smile:

4 kedvelés

Én köszönöm, hogy elolvastad. :blush:

2 kedvelés

Én amikor kezdtem a vapelést a legkönnyebb módját választottam. A genesis rendszerű kazánokat preferáltam. :rofl: Ott soha nem volt sem zárlat sem hot spot. :rofl: :rofl: :rofl:

5 kedvelés

Nincs is annál egyszerűbb kazán! Csak bele kell dobálni az alkatrészeket ,még a sorrend se fontos,egy kis lé bele,utána már csak bátorság kell a gomb megnyomásához.Valahol biztos füstölni fog.

4 kedvelés

Így vissza gondolva elég veszélyes volt. Viszont ha egyszer beállt akkor sokáig nem kellett piszkálgatni csak a fémszövetet kihúzni, lekokszolni a huzalt, vissza a fémszövet, azt mehetett tovább minden. :slight_smile:

5 kedvelés

Köszönöm neked a cikket. Én is szívtam egy keveset vele de az íze szenzációs volt.
Ugyanitt keresek cserélendő bellus , hátha valaki nem szeretne szenvedni vele.
:grin:

3 kedvelés