Requiem nem remekel nálam... Vattázást rontom el? Szörcsög folyik ha teli van

Van egy tankom, Vandy Vape requiem.
Az a bajom vele, hogy ha coilt szerelek bele és abba vattát húzok, akkor minden feltöltéskor szörcsög és folyik a liquid a számba, gőzképzés nulla. Éa ezt csinálja addig amíg ki nem nyalogatom a liquid felét.
Most a vattázást rontom el? Túl tömör vagy túl keskeny (kevés) a vatta?
Mi a baj?

A decken alul van egy fém fül amin ki kellene vezetni a vattát a liquid térbe de akkor meg nagyon nehéz összecsavarni a tankot.
Fogalmam sincs ott mennyi vattát kéne kivezetni.
Valaki akinek ilyenje van mondjon már nekem valamit erről a requiemről!
Köszönöm!

4 kedvelés

Nem használtam még ezt a tankot de amikor megjelent az RTA úgy emlékszem a bemutatók alapján, hogy van külön hozzá pozíciónáló a coilnak. Így ezzel nem lehet gond.

Most megnéztem egy építést és a vattázása is elég egyszerű. Meglátásom szerint a vatta ( kevés vagy rossz minőségű ) vagy a híg liquid lehet a gond.

Továbbá egy kép is segítene az építésről mert “vakon” elég nehéz látni az esetleges problémákat.

6 kedvelés

A fentieken kívül még kérdés, hogy mtl vagy rdl/dl-re építed, úgy rémlik kétféle kazántér van hozzá.
Milyen coil, mennyi ohm, hány wattal próbálod, mekkora levegőzéssel?
Mert pl ha kevés a watt, és kicsit kevesebb a vatta is, plusz még kevés levegővel erősen szívod, simán kiszívod a liquidet belőle, anélkül, hogy tudna porlasztani. Ezért (is) lehet liquid a szádban gőz helyett.

7 kedvelés