Reakciógombok?

1_68u_ULZ2rHyjWauLZNK2bA

Sziasztok! :slight_smile:

Ez csak ötlet szinten fogalmazódott meg bennem. Ehhez szeretném kikérni a véleményetek.

Ugye mindannyian ismerjük a Facebookon használt reakciógombokat? :confused: Többségünk azzal is tisztában van, hogy ezek az ártatlannak tűnő emojik milyen hatással vannak egyes emberekre illetve más emberek kezében mekkora fegyver is lehet. Egyszerűen manipulatív és bántó is egyben. Könnyen összeugrasztja az embereket. Mérhetetlen ellenszenvet és szomorúságot tud kiváltani, mikor egy szomorú eseményen pl.: haláleset kapcsán fel-fel bukkan jónéhány röhögő fejecske.

Oké tehát azzal tisztában vagyunk, hogy a Facebook ezt eléggé elrontotta és mi olyat nem szeretnénk semmi áron!

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt meglehet csinálni jól? Jó tudom nyílván ez Közösség függő és itt tényleg csak olyanok vannak akik a vicces tartalmat jutalmaznák nevető reakcióval és a szomorút sírós stb… De nem szeretnék lehetőséget adni senkinek, hogy ezzel megbántson másokat. Akár véletlen sem, egy félrenyomott reakcióval.

Sok esetben a :heart: nem tudja átadni a valóságot. Természetesen nem biztos, hogy nekem van igazam. Például ha valaki egy meghökkentő, dühítő vagy akár vicces dolgot közöl akkor sem biztos, hogy az a legideálisabb.

Nem is szeretném tovább ecsetelni a dolgot.

Szerintetek lehetséges olyan reakciógombokat összeállítani ami ugyanúgy megtartja ezt a nyugodt barátságos légkört ami jelenleg van? Lehet ezt jól csinálni?

Az ötleteket illetve a véleményetek írjátok meg válaszban :slight_smile: A jelenleg használt emojik alapján és indoklással illetve magyarázattal alátámasztva.

Az én személyes véleményem még inkább a nem felé húz, de ha sikerülne összeállítanunk egy mindenki számára elfogadható verziót akkor lehet változna a véleményem. Így hát gondoltam megadom az esélyt egy kis ötletelésre ezzel kapcsolatban is. :slight_smile:

Köszönöm! :slight_smile:

16 kedvelés

Szervusztok ! Szervusz Donát !

Egyetértek Attilával, valamint veled is Donát, kár lenne elrontani azt ami jól működik ! :blush:

10 kedvelés

Igen egyetértek veletek :slightly_smiling_face: viszont nem feltétlen ilyen szélsőséges átmenetek lehetségesek.

Pl.: :heart: :heart_eyes: :hugs: :thinking: :hushed:

Csak, hogy kicsit tovább vigyem a vonalat.

11 kedvelés

Sziasztok!
Most én vállalom be az ördög ügyvédjét.:rofl: Na persze nem, de én tennék javaslatot a bővítésre.

:heart: Mint eddig, bármire, ami valamilyen formában megérint (szeretet, öröm, együtt érzés, dicséret, részvét, de akár vicces helyett is)

:thinking: Elindult bennem egy gondolat, az írás alapján

:open_mouth: Rácsodálkozás bármire, pozitív/negatív erzelemben

Én ezekre gondoltam. Azért ez a három, és nincsen köztük dühös, vicces, stb. Mert nem gondolnám, hogy 500 féle kellene, hogy legyen, elég 3, illetve ha valaki véletlenül félre nyomja, akkor sincsen belőle probléma, mert a másik pozitívan értékeli majd. Mivel itt az alap az, hogy megbízunk egymásban, és szeretjük egymást! :heart::kissing_heart:

Vapeltessék!:kissing_heart:

13 kedvelés

Sziasztok. :blush:

Én nem tartom szükségesnek. Ugyanis sokan azt hiszik, hogy ha a Facebookon reakciógombokkal reagálnak valamire az már válasznak minősül. Az én véleményem az, hogy a :heart: az amit nem kell magyarázni! Reagáltál egy :heart: - el, tehát imádtad, és ennyi. :blush: Ez így jó is. Ám ha valaki valamit kinevet, dühöng rajta stb. az a minimum, hogy megmagyarázza miért is reagált úgy ahogy. Ettől függetlenül még lehet más reakciógomb is. De úgy hiszem egyenlőre 1 max 2 elég pluszban. :slightly_smiling_face:

Én így tudom elképzelni:
:heart: = ez adott, tudom…
:nerd_face: = ez érdekes volt, köszönöm!
:star_struck: = ez csodálatos, gyönyörű, fantasztikus! Ez talán képekre jobban illene.

Nos, ha javaslatot kell tenni, ezek az én javaslataim. :thinking: Viszont a :heart: egyedül is elég talán. Jajj nemtom… :sweat_smile: Én valahol középen vagyok, igen és nem között. :slightly_smiling_face:

15 kedvelés

Ezt lehet negatívan is használni sajnos. :confused:

9 kedvelés

Igen, ezért is írtam, hogy ezek javaslatok. De maga a szív az visz mindent. :slightly_smiling_face: De már közben rájöttem, hogy butaságot írtam. :thinking:

8 kedvelés

Kéz csók Kinga !

Véleményem szerint Donát és Kinga meg Zoli is hajlik a változás szelére, azt mondom meg kell próbálni, veszíteni nem veszít senki vele, ha nem működik akkor is el lehet távolítani. De ez csak az én véleményem ! :blush:

8 kedvelés

Nem változik a :heart: jelentése, jelentősége? Úgy értem, hogy más nincs ergo minden bejegyzésre ami valami reakciót vált ki a felhasználóból ezt használja. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Részemről szó nincs erről :slightly_smiling_face: csak tényleg ötlet szinten van. Viszont az igaz, hogy azt nem szeretném, hogy előbb utóbb semmitmondó legyen a :heart:.

5 kedvelés

Andrásnál az igazság! Valami ilyesmire gondoltam én is. :blush:

7 kedvelés

Szervusz Atis! :blush:

Ebben egyet értek! Mindent meg lehet próbálni, és talán az is előfordul, hogy ettől ugymond “interaktívabbakká” válnak a témák és bejegyzések. :slight_smile: Ergo olyan Tagokat is megmozgat, akik szeretik használni a reakciógombokat. :slight_smile: De a személyes véleményem még mindíg az, mint Andrásunknak. Jobb, ha valaki elmagyarázza. :slight_smile: És igen, én hajlok felé, csak hát nemtom… :thinking:

6 kedvelés

Igazából úgy gondolom, ha használom a reakció gombot az nem zárja ki azt a lehetőséget, hogy ugyanarra a posztra ne válaszolhassak, sőt, ha érdemben tudok válaszolni akkor meg is teszem !

6 kedvelés

Egyet értek. :slightly_smiling_face: A válaszadási lehetőség a hangulat jelek használata mellett is működhet. :slightly_smiling_face: Olyan eshetőség viszont elő fordulhat, hogy a szívecske nem fejezi ki azt, amit éppen érzek. Pl ha valaki valami számomra meghökkentő dolgot ír, akkor nem biztos, hogy szivecskét adnék neki.:wink::thinking:

4 kedvelés

Így van :slightly_smiling_face: nem csak akkor lehet kifejteni a véleményt ha :heart: van. Ez teszi semmitmondóvá a :heart: - et sok esetben. Kedvelem megszokásból, de közben teljesen mást fejtek ki a válaszban. :thinking:

6 kedvelés

Örömmel váltom ki a “szöveget” reakciógombokkal, de ezzel szerintem meg is öltem a beszélgetést. Egyben le is zártam azt. Mindezt egyetlen funkcionális billentyűvel". Pont olyan mint élőszóban a sokatmondó aha és ühüm. Hiszen reagáltam, kifejeztem amit akartam, Te láttad, én tudom, a többiek is észlelik. Így is üres/elcsépelt kicsit a szeretett “szívecskebiszbaszunk”. :grinning:
Sajna régimódi vagyok, ha tetszik és van véleményem, leírom, és ha lehet akkor nem egy ölelés matricával. Ha nincs, akkor meg “toszok” divatból nyomkodni a gombokat. :grinning: :wink: :rofl: :heart_eyes: (elnézést kissé nyers utolsó mondatomért)

6 kedvelés

Szerintem pont ez a lényeg is részben, hogy ha van több lehetőség, akkor nem lesz elcsépelt a​:heart:. :wink:

4 kedvelés

Válaszban ugyanúgy kifejtheted a véleményed más reakció mellett is :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Aha… :wink: Ki. Ha egy gombbal reagálhatok, miért fejteném ki? Könnyebb, egyszerűbb, “jobb”. :wink: Hangsúlyozom, régimódi vagyok. Ennyi. :wink:

4 kedvelés

Most is ez történik tulajdonképpen. :slight_smile: Egy gombbal kifejezhetem, hogy tetszik, kedvelem stb. és mégis kifejtem a véleményem.

Viszont az nem mindegy, hogy az adott :heart: milyen okból van. (példa: megszokás, nincs más, vagy tényleg tetszik és kedvelem az adott bejegyzés (és a válaszomban nem annak a szöges ellentétéről nyilatkozom) példa bezárva) :slight_smile:

7 kedvelés