Reakciógombok?

Egy jó kis vita alapja a másik fél álláspontjának elfogadása és tiszteletben tartása. Ezt kifejezem egy szívecskebiszbasszal, majd leírom az álláspontom. De ha küldök egy nem értek egyet “szmájlit”, azzal elmondtam mindent a modern szokásjognak megfelelően.Természetesen nem akarok általánosítani. De így akkor szükség van a paripapimpilit gomb mellett nem értek egyet gombra, félig értek egyet gombra, hát most nem ölellek gombra és a sor végtelen.
Ez csupán egy álláspont, amihez tudni kell, tűzzel-vassal irtom a környezetemben az egyszavas válaszokat és a reakciógombok nyomkodását, élőszóban és írásban egyaránt.

2 kedvelés

Ha pedig örülök és kedvelem, akkor a szívecském mellett én tuti nem használnék ölellek, “ezdejóvolt” stb reakciókat, hiszen többet ér, ha leírom! Lásd pl a videók esetén.

3 kedvelés

És azonnal hozzáteszem: természetesen legyenek, hiszen színesítik az oldalt, aztán majd mindenki eldönti használja-e vagy sem.

3 kedvelés

Ez így van és pont ezért nem lesznek ilyen reakciógombok. :slight_smile: Viszont Zoli felvetése szerintem megér egy beszélgetést. :thinking: Na persze nem azt mondom, hogy biztosan megvalósul, de azért lehet megéri elgondolkozni, hogy mi lenne, hogyan alakítaná az oldalt?

6 kedvelés

Az ördög ügyvédjeként (kérlek ezt így olvassátok) kicsit elmennék a másik irányba:
bennem pozitív érzést keltene a
“nem kedvelem”
“idegesít”
“utálom”
reakciók bevezetése (is).
Mert miért lenne csak egyféle az a “pozitív érzés”?

És kifejezetten elismerésre méltó, hogy ezen mint közösség vitázunk!

7 kedvelés

Igen, jogos! :slight_smile: Viszont én meg, mint aki ezért felelős, nem szeretném, hogy bárkit negatívan érjen bármi itt. :slight_smile: :heart: Ezért nem fogok olyat kínálni amivel az olyan embereknek kedvezek akik erre a bántó viselkedésre hajlamosak. :slight_smile: A :heart: marad fixen a véleményem még mindig ugyanaz mint amit a témaindítóban írtam. :slight_smile:

6 kedvelés

Egyetértünk!

Csupán szerettem volna rámutatni a fonák oldalra is.

Viszont a hangnemért és a gombok használatáért (legyenek azok bármilyenek) mindannyian felelősek vagyunk.

6 kedvelés

Talán még a “FIRE” gomb lehet hasznos ha van egy ilyennel felszerelt vállról indíthatód. :wink:

2 kedvelés

Nekem max:
:+1: tetszik amit írsz…korrekt…igazad van…ez nagyon jó ötlet…stb

:heart: imádom,szeretem amit vagy ahogy írtál…megérintett…szeretem ezt az ötletet,gondolatot,személyt…(kéretik nem félre érteni…kedvesen,aranyosan írt…)

4 kedvelés

Sziasztok,

Csak egy gondolat, és @Donat elnézést, tudod a “kibicnek semmi sem drága”.
Esetleg a + reakciógombok használatát válaszhoz kötni?
Magyarán, ha :heart:-en kívül szeretne más reakció gombot használni, csak abban az esetben fogadná el a rendszer, ha pár szóban elmagyarázza.
Félreértés esete így minimalizálva. (Bár nem tudom ezt hogyan lehetne kivitelezni).

5 kedvelés

Sziasztok!

Nos ez a téma eléggé nehéz kérdés és mint látom sok vélemény van róla, mindazonáltal kissé túl lett bonyolítva, de emellett el sem hiszitek mennyire jó érzés látni hogy valakiknek ennyire fontos egy közösség és a szívélyes hangulat azon belül. :slightly_smiling_face:
Mint ahogy @Donat is említette @anon31274546 ötlete nagyon jó mivel semmiféle atrocitást nem kelt, 99%-ban pozitív reakció és szerintem azon az úton kellene gondolkodni erről, hogy maga mint közösség magában hordozza a személyiségek tárházát, ezáltal számításba vehetőek a rosszindulatú emberek és így tovább. Én azt tudnám hírtelen és egy picit gondolkodva ezen, hogy mindenképpen színesebbé tudná tenni a kommunikációt hiszen sokszor az érzéseket írásban nehéz kifejezően a másik fél - vagy felek - tudtára adni. Ez igazából igény kérdése, de a szerény véleményem az hogy ha ezen az ötletvonalon megyünk ami középút, nem lehet különösebb gondot okozó tényező a reakció emoji.
A másik része pedig a szankciók. Azzal hogy van egy adott közösség azt valamilyen szinten felügyelni kell (moderátor), avagy irányítani (egészséges körülmények között, az egyéni és kollektív szabadságot fenttartva​:heart:). :slightly_smiling_face: Nem tudom hogy nálatok a bizalmi szintek pontosan hogy működnek mert még nem néztem, de akik egy bizonyos bizalmi szintet elértek, azon belül ki lehetne olyan embereket választani aki megfelelő (például nem elfogult) akik bizonyos címkék vagy témákra figyel, felosztva ezzel az energiát és időt. Remélem tudtam valami hasznosat is írni. :grin: :relieved:További ízben gazdag vapelést mindenkinek! :smiling_face::heart:

7 kedvelés

Sziasztok! :slightly_smiling_face:

Beaktiváltuk!

Reakciógombok

Használat:
Jun-14-2021 03-35-21

Mobilon hosszan a kedvelés gombot hosszan nyomva tartva jönnek elő a reakciógombok és csakúgy, mint eddig a :heart: gombra kattintva kedvelheted a bejegyzést.

Listázás
Jun-14-2021 03-38-15


:heart: :heart_eyes: :hugs: :clap: :thinking: :open_mouth:


@Vaperina_Kinga összeírta nekünk minek mi a jelentése és mire használható…

:heart: Kedvelem / Szeretem

A kezdetek óta jelen van a :heart: a Vaperinán. Ez a reakció pontosan azt jelenti amit a szív jelképez. Akkor használd, ha olyat látsz vagy olvasol ami tetszik, és szereted. A fennhangja a pozitivitás és a szeretet!

:heart_eyes: Szép / Nagyon szép / Gyönyörű

Ez a reakció használható képre és írásra is egy egyaránt. Szépnek találhatsz egy témát, vagy egy képet. Ha valami megérintette a szívedet az pedig egyszerűen gyönyörű! :heart_eyes:
Ez közvetlenül a szív után kapott helyet. Hisz a kedvelés és tetszik után a szép, nagyon szép, gyönyörű következik az érzelmi lépcsőn. Ennek a fennhangja szintén a pozitivitás és a szeretet. De ha a megfelelő helyen reagálunk vele, akár bíztatni is képes. “Ezaz! Csak így tovább!” :heart_eyes:

:hugs: Üdvözöllek / Ölellek / Köszönöm

Az ölelő reakciónak négy jelentése is van. Köszönthetsz vele egy új Tagot, vagy kedveskedhetsz vele a régi Tagoknak. Illetve ha valaki olyan hozzászólást ír amivel teljes mértékben tudsz azonosulni, tehát arra emlékeztet aki vagy akkor jelezheted a szerző felé egy öleléssel :hugs: , hogy egy hullámhosszon vagytok és emellett még ezzel kifejezheted a köszönetedet, ha a bejegyzés valamilyen formában segítettek neked. Ennek a fennhangja csakis pozitív lehet.

:clap: Gratulálok!

Ezzel a reakcióval gratulálhatsz, ha valaki elsajátított valamit, vagy leírta a sikerélményét. Ez a reakció sok helyütt alkalmas lehet. Kifejezhet dícséretet, büszkeséget, elismerést. A fennhangja pozitivitást sugároz.

:thinking: Ez érdekes! Elgondolkodtató…

Ez a reakció sokmindenre használható. Akkor használd, ha olyat látsz ami érdekes, ezáltal elgondolkodtat. Vagy, ha új ötleted támad egy téma vagy hozzászólás láttán. A fennhangja pozitív.

:open_mouth: Aztaaa! / Hűha / Oh

Ez a reakció két jelentést hordoz. Aztaaa! :open_mouth: – Mint: „Ilyet még nem láttam, ezért nagyon meglepett és most az államat szedegetem a parkettáról.” Vagy pedig mint Oh! :open_mouth: – Mint: „Na neee! Ez nem lehet igaz!” Hordozhat pozitív, de akár negatív fennhangot is.

FONTOS! :point_up:
A reakciók hangulatot, érzéseket fejeznek ki! Használd ezeket megfontoltan! Ám bizonyos esetekben elengedhetetlen a kommunikáció. Így ne csupán a reakciókra hagyatkozz! Azokon felül mindenki szívesen veszi, ha leírod a gondolataidat, elmagyarázod az érzéseidet vagy épp az ellenérzéseidet. A kommunikáció nem állhat meg! A reakciók csak színt visznek bele!


Az értesítések oldalon nyomon tudod követni kitől, milyen reakciót kaptál.

A tevékenység oldalon nyomon tudod követni kinek, milyen reakciókat adtál.

5 kedvelés

Hiányzik a vicces smile​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Sokat gondolkoztunk rajta, hogy legyen e. :thinking: Végül úgy döntöttünk, hogy még egyenlőre ne.

Leginkább attól félünk, hogy egy újonnan regisztrált fb troll (amit sajnos előre nem tudunk) hozza a jó szokását és indokolatlanul, meggondolatlanul dobálja a röhögő fejeket. Ezzel biztos vagyok benne, hogy sokakat megbántana. :confused:

Félreértés ne essék bennetek bízunk. Akik már régebb óta jelen vannak tudják, hogy itt, hogy mennek a dolgok. Biztos vagyunk benne, hogy a megfelelő helyen használnátok a megfelelő reakciót. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Lassan 1 hete aktív. Mi a véleményetek? Mik az eddigi tapasztalataitok?

Szavazz! :slightly_smiling_face:
(a szavazatok nem nyilvánosak)

  • Maradjon! (így jó)
  • Változzon! (reakciók összetétele)
  • Menjen! (maradjon csak a :heart:)
0 szavazó
4 kedvelés

Nekem annyi a bajom, hogy mobilon nehézkes használni. De csak a régi telon, mondjuk ott az oldal sem százas mindig, de ez lehet a régi droid (9) miatt van. Az új samun nincs vele gond.

5 kedvelés

Remelem epito jellegu: lehetne egy egyetertek pl :+1: :ok vagy_hand: es javasolnam a ^^ lehetoseget is (ez az elottem szolora mutat mint megoldas akarna lenni, nem a kacsintas, azaz “ott a megoldas”

6 kedvelés

Szuper lett!

3 kedvelés

Jogos a felvetés. Nagyon bántó tud lenni egy (ki)nevető smile.

2 kedvelés

Szia KaCsa! :slightly_smiling_face:

Mindenképpen építő jellegű. Igazság szerint a :+1: nálunk :heart:. Mielőtt beaktiváltuk majdnem az :ok_hand: mellett döntöttünk végül azonban a :clap: lett helyette. Nem volt semmi különösebb oka csak az hogy a :clap: talán jobban látható.

6 kedvelés