RBA , huzal HELP plssss! :D

Szia!

Talán bátorítólag hat jelen hozzászólásom! Nem “komolyabb”, hanem egy dúrván ütős szettet vásároltál, ami egy külön világ.

A Smok alapvetően a DL felhasználói rétegét célozta meg a termékeivel, sőt szerintem kijelenthető, hogy a szélsőséges DL irányzatot képviseli. Miért is? Emlékezetem szerint a kitet 0,33 ohmos mesh, és 0,15 ohmos duál coil szerelésű porlasztóval adják és az ajánlott üzemelési teljesítmény 100 watt körül van. Viszonyításként írom, hogy sok vaper ismerősöm 30-50 watt körül DL-ezik, mert ott is van élet :rofl:. Jómagam még visszafogottabb vagyok, a DL RTA tankjaimat 30 watt alatti teljesítményre építem és használom :innocent:.

A Smoknál több ember hosszú idő alatt kísérletezte ki, és tervezte meg a szerintük optimális üzemre ezeket a porlasztókat. Jó munkát végezhettek, hisz mint írtad, nem volt velük gondod. Ha RBA fejet használsz, akkor velük kell versenyre szállnod.

Ez egy kicsit olyan, mint a jogosítvány megszerzése. A sikeres elméleti vizsga után életében először beül az ember az oktató mellé a kocsiba, elindítja és megy vele a közúti forgalomban. De ettől még nem tud vezetni, csak tanulja. Még nem hallottam olyat, hogy valaki vesz egy RBA fejet, vagy RTA-t és rögtön elsőre megépíti és használja a tutit. Kísérletezni, építgetni kell, ehhez viszont itt megkapsz minden segítséget.

Bizonyára sokan és jó tippeket adnának, csak éppen azt nem írtad le, hogy te mit csináltál. A külön kapható, előre megtekert coilok többsége messze kevesebb teljesítményt igényel, mint a Smok démonjai. Amit leírtál, abból arra is lehet következtetni, hogy az RBA-t is rutinból 100 watt körül hajtottad meg, ami sok volt. Bármely építésnél a teljesítmény növelése egy darabig jobb ízeket, nagyobb gőzöket eredményez. Egy határt átlépve viszont csak a gőz hőmérséklete nő. Az íz és gőz csökken, mert a tekerés/vattázás már nem képes elegendő likvidet továbbítani a tekerésekbe. Ami benne van, az rövid idő alatt elpárolog, elégtelen lesz a tekerés “folyadékhűtése”, a vattázás szárazzá válik. Az így hajtott tekerés pedig nagyon rövid idő alatt elhasználódik/tönkremegy. Ez csak egy lehetséges ok a problémádra, de tapasztalatom szerint ez a leggyakoribb ok. Abba már nem megyek bele, hogy az ízesített likvideknek is van egy hőtényezője (az a hőmérséklet, amin igazából érvényesülnek/előjönnek az ízek), amit átlépve megint csak csökken az élmény.

Jogosan kérdezhetnéd meg, hogy akkor a hasonló ellenállású gyári porlasztóknak miért ajánlják a 100 wattot? Azért, mert teljesen más a felépítése a gyári porlasztónak (a vattázása fordítottja az rba-ban levő tekerésnek).

A második kérdésedre @Vaperina_Kinga már megadta a választ. Inkább csak további tanácsként írom le, hogy ugyan elvileg bármilyen előregyártott tekerést beletehetsz, azért egy-két dolgot érdemes figyelembe venni. Ha kész coilt veszel, akkor jobb esetben ráírják 1 db coil ellenállását. Ha az RBA fejbe ezekből 2 db-t beépítesz, akkor az eredő ellenállás a fele lesz. Konkrétan: ha 2 db általad említett 0,28 ohmos coilból építed meg a dualcoilos RBA fejet, annak az eredő ellenállása (jó esetben) 0,14 ohm lesz. Működik? Igen. Viszont én nem javasolom. Szerintem az eredő ellenállást tekintve nem érdemes 0,2-0,3 ohm alá menni, ez azt jelenti, hogy legfeljebb a 0,5 ohm-os coilok használatát tartom indokoltnak. Ez persze nagyon szubjektív, vitatható. Jómagam legfeljebb a Votofo 0,68 ohmos coiljait használnám a Smok RBA-ba. Ismét a @Vaperina_Kinga által leírtakra kell hivatkoznom: a nagy teljesítmény - bár látványos gőzökkel jár - nem tesz jót a modnak és benne az akkumulátoroknak, hamar elhasználódik a tekerés és vattázás.

Végül ösztönzésként. Sok Smok terméket használtam, köztük a V8, V12, V18 RBA fejeket és több Smok modot. Sem a tankokkal, sem a modokkal nem volt olyan problémám, amit szóvá tehetnék (lehet, hogy a szerencsések közé tartozom). Az viszont tény, hogy minden egyes RBA heppjét külön-külön meg kellett szokni, meg kellet tanulni. A saját építés egy idő után eljut arra a szintre, amikor felülmúlja a gyári porlasztókat. De ehhez meg kell ismerni a huzalokat, vattákat és el kell találni az ideális léellátás-teljesítmény-levegőzés arányát. Bátorítalak, hogy építs és kísérletezz. Ha sikerül megregulázni az RBA-t, akkor a későbbiekben (általában) elboldogulsz bármely RTA megépítésével. Szurkolok neked!

Ha még bármiben segíthetek, szívesen állok rendelkezésedre.

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés