Pulp shortfill élménybeszámoló

Bevezető

A Calumette-nek köszönhetően most egy picit más fajta teszttel jelentkezem! Ezúttal 4db shortfill a tesztalany, és mind a 4 más-más ízvilágot kíván tükrözni. Lesz köztük dohányos, gyümölcsös, édes és koktélos is. Őszintén szólva ez ismét egy olyan teszt, amit már epekedve vártam, ugyanis nem csupán egy számomra eddig ismeretlen márkáról van szó, hanem Franciaország egyik legjobbjáról! Olyan shortfill-eket fogok az elkövetkezendő percekben bemutatni, amik nem csak az ízük miatt jók, hanem a praktikusságuk miatt is! Először is pár mondatban összegzem, mely gyártó is ez pontosan:

A Pulp egy aroma és liquid márka, aminek ízeit teljes egészében Franciaországban tervezik, gyártják és tesztelik. Minden esetben minőségi alapanyagokkal dolgoznak, és az autentikus ízek hívei, amiket szeretnének a felhasználóknak is nyújtani. 2014 óta vannak jelen a piacon, először kicsiben kezdték, ám Franciaországi népszerűségük és hírnevük évről-évre csak nőtt. Olyannyira, hogy ma már egy egész gyár gondoskodik az autentikus francia minőségről, ha liquid-ről van szó. Ezen teszt keretein belül egy kis betekintést nyerhetünk a gyártó által nagyrabecsült ízvilágokba!

Ami a praktikumot illeti, mint azt majd látni fogjátok, a Pulp shortfill-ek mellé jár egy, vagy akár két 18mg-os nikotin shot is, aminek köszönhetően 60ml 3mg vagy 6mg erősségű liquid-et kapunk végeredményként. Mivel ezek a nikotin shot-ok is ízesítve vannak, ezért a liquid íze nem csorbul, ráadásul még érési idejük sincs! Csak annyi a teendő, hogy beleöntjük a shot-ot (ha tudjuk, de ezt majd lejjebb…), összerázzuk, és már szívhatjuk is! Bár azért nem árt, ha állni hagyjuk 1 napot. Nézzük, mivel állunk szemben!


Virgin Mojito

A Mojito, mint ital, nem áll másból, mint szódából, cukorból, mentából és természetesen lime-ból, no meg opcionálisan alkoholból, de az ebből kimaradt, mivel a Virgin Mojito a való életben is alkoholmentes.

Illatra csábítóan lime-os, cseppet édes, és azért a menta is kiérződik picit, bár nem túlzóan, csak mint a legkissebb gyermek aki mindig lemarad, de azért nagyon igyekszik tartani a lépést. A szóda az amúgy szagtalan mivoltával persze nincs jelen, de a pezsgős érzet is elmarad, legalábbis az illatából.

Az íze ezzel szemben olyannyira arcon csap, hogy leülsz tőle! A lime a húzóerő, ez nem is vitás, viszont a cukor (jelen esetben édesítő) miatt egyáltalán nem lesz picit sem savanyú, vagy savanykás, ezt ugyanis az édesítő abszolút kompenzálja, viszont egy erőteljesen lime-os, nyálcsorgatóan édes Mojito-t kapunk, amiből persze a menta sem hiányozhat. A menta, amit annyian kedvelnek, főként nyár idején. Ha szereted, ha nagyon szereted, de tényleg a szívedhez szorulnak a mentás ízek, akkor ebben a shortfill-ben nem fogsz csalódni azt garantálom! Ismered azt a fantasztikus érzést amikor addig szívod szívószállal a jégkását amíg meg nem fájdul a homlokod? Bizony! Ez tudja! Legalábbis én dobtam egy hátast tőle. Az édes, ám még pont nem szanaszét cukrozott lime-ot úgy megküldték mentával, hogy láncslukkolással el tudtam érni az agyfagyás állapotát is! A szóda, pontosabban a pezsgés szerintem nem vehető ki, de mondjuk annyira nem is hiányzott, amúgy is csak elkevertem volna a bubikat… Külön utóíz nincs, mivel a Virgin Mojito mentás édes-lime íze egyszerre marad a szánkban gőzölést követően, ami csak pár perc után kezd szép fokozatosan enyhülni, ám a menta azért még jóval tovább is érezhető marad. Sajnáltam, hogy ennyire mentás, mert a megédesített lime annyira kellemes, hogy egész nap tudtam volna szívni. Ez esett a legjobban ebben a melegben. A Pulp-nak sikerült megtalálnia azt az összhangot a savanyú gyümölcs és édesítő között, aminek hála nem elnyomja egyik a másikat, hanem letehetetlen lesz mindenki számára, aki szereti akár a citrusos, akár az édes, vagy akár a mentás ízvilágot.

Összességében egy igazán ízletes, édes Mojito-t ízlelhetünk meg, jókora mentával, ami kimondottan frissítően is képes hatni, persze, ha nem visszük túlzásba a láncslukkolást! Ez lenne számomra a No. 1, ha nem érezném túlzóan mentásnak! De persze lehet, sőt biztos, hogy ebben az esetben csak nekem sok a menta, más pedig pont ezt szereti, ezért akár egésznapos íznek is megfelelhet.


Dragon Fruit (Fruit du Dragon)

Ezt abszolút nem gondolták túl. Csakis a natúr sárkánygyümölcs, avagy pitaya édes ízét ígéri a gyártó.

Illatra először az édes jelleggel találkozhatunk, majd utána azonnal követi maga a sárkánygyümölcs. Már az illatából is hamar kiderül, hogy ettől a shortfill-től egy ínycsiklandóan édes gyümölcsöt várhatunk mindenféle sallang nélkül.

Ízre amivel először szembe találjuk magunkat, az meglepetésünkre a hűsítő! Bár sehol nem írták, de abszolút érezhető benne, viszont ez annyira csekély, hogy jelen esetben csak annyi szolgálatot tesz, hogy mindig frissen tartja számunkra az egyébként valóban élénken édes sárkánygyümölcsöt. Az édessége mértékét nagyjából a gumicukor szintjére tenném, ugyanis valóban édes, de nem úgy, mint mikor egy süteményre porcukrot hintünk, hanem úgy, mintha sárkánygyümölcs ízű enyhén mentolos gumicukrot nassolnánk. A gumicukor a selymességéről jutott eszembe, ami szintén azonnal érezhető. Amellett, hogy szerintem pont eléggé édes, abszolút nem tolakodik az édesítő még később sem, ezért igazán jólesően csúszik, és mindig frissnek érezzük a hűsítő miatt. Utóízként leginkább az édes érzet marad meg, természetesen a gyümölcs jellegzetes ízével kísérve, de utóbbi az első ami percek után eltűnik maga után hagyva a frissítő édes érzést. Ez az íz volt számomra a legnagyobb meglepetés, ugyanis ennyire édes gyümölcs véleményem szerint nincs, viszont valóban értenek a kafancoláshoz a franciák, mert amellett, hogy mennyeien édes, az íz ugyanolyanolyan intenzitással van jelen egész végig és ez ugyanígy jellemzi egyébként a Virgin Mojito-t is, aminek esetében a menta sem húzza el az édes, lédús lime-ot más irányba bármennyire is erőteljes.

Összességében valóban csak egy szimpla sárkánygyümölcsről beszélhetünk, ami nincs felütve egyéb ízekkel, viszont az édessége nyújt némi selymességet is, ami miatt folytonos marad a jóleső érzés. A pici hűsítő miatt pedig nehezen csorbul az íz, nem mellesleg ez is hozzásegít minket ahhoz, hogy ezt ténylegesen egésznapos íznek kiáltsuk ki!


Vanilla Extreme

Vaníliás kekszet ígér a gyártó, karamellel és tejjel.

Illatra egy igazán kellemes, enyhén karamellás vaníliát érezhetünk, amiről visszaköszön az édes fennhang. Már az illatából érződik, hogy nem annyira intenzív, de persze ez mindegyik vaníliásra jellemző.

Ízre már sokkal összetettebbnek mondható. Első benyomásnál nem beszélhetünk egyvelegről, mert az ízek friss tekeréssel nem keverednek egymással. Kellő odafigyeléssel (ez teljes mértékben vatta-függő) fel tudunk állítani egy sorrendet, ahogy egymás után következnek. Először a kekszes jelleget fedeztem fel, amire a karamell szép óvatosan rárakódik, már majdnem karamellás keksz, de van egy hajszálvékony határvonal keksz és karamell között ami szerintem kivehető, viszont idővel képes eltűnni. A vanília kifújáskor dominál, de maga az íze nem túlzó, viszont nagyon is meghatározó. Egyik íz sem nyomja el a másikat. Ezt a három ízt körbeöleli a tejes lágyság ami külön ízként sosem érezhető, hanem szokás szerint adalékként van jelen ami a három fő ízt teszi selymesen lággyá, ínycsiklandóvá és édessé, amilyen a vanília puding is szokott lenni, csak ez édesebb, és felüti benne a fejét a karamell. Picit viseletes tekeréssel már képesek összecsúszni az ízek, amikor is a vanília már külön nem is igazán érezhető, és talán a karamell miatt valamelyest édesebbé is válik az egész. A tejes lágyság végigkíséri a tekerés összes kokszolódási fokozatát, ezért a vége felé is kellemes marad, viszont az ízek ilyenkorra már cseppet sem hasonlítanak a bekezdés első felében írtakra, és a sorrend is teljesen eltűnik. Helyette megkapjuk azt az enyhén karamellás, édes vaníliás puding ízt, amit személy szerint imádok, viszont ez is könnyen köddé válhat, ha nem foglalkozunk a tekeréssel, ezért ez az íz 2-3 nap után már mindenképp igényli a tekerés-cserét. Kényes! Ahogy mindig minden vaníliás is kényes volt, ezért személy szerint óvatosan bántam vele. Egyrészt, mert eltelít, másrészt pedig a vaníliás ízeknek, attól függetlenül, hogy milyen ízt csapnak hozzá, nem mindegy milyen build-del gőzöljük el! Ha nem megfelelő a tank, vagy tekerés, de legfőképp a vatta nem megfelelő, akkor sajnos a vaníliás ízvilágból majdhogynem semmit nem fogunk érezni. Ezért erre érdemes odafigyelni!

Összességében kiváló választás lehet akár a reggeli tejeskávé mellé, vagy délutáni lazulós íznek, de egy kis csokizáshoz vagy sütizéshez is abszolút passzol. Viszont egész naposnak nem mondanám, mivel idővel eltelít. Az édessége pont megfelelő, nem túlzó, és nem hagy el bennünket kokszos tekerésnél sem, de a vanília kényessége miatt nem érdemes kokszolódni hagyni a tekerést. Számomra ez a másik No. 1!


Blond With Dark Honey (Blond au Miel Noir)

A gyártó ígérete szerint klasszikus blond (lágy) dohányt kapunk, közel-keleti mézzel, diófélékkel megspékelve.

Illatra a méz az első, amit valamelyest átformál a dohány valami sötétebb, mattabb illattá, de azért a jellegzetes édes-mézes illata nem válik felismerhetetlenné. Számomra ennek a kettőnek az egyvelege a medvecukor illatára emlékeztetett, de szerencsére hamar elillant, amint realizáltam, hogy ez egy mézes dohány, majd utána már nem is véltem párhuzamot felfedezni az említett édesség és a liquid között. A diófélék az illatból nem vehetőek ki.

Ízre egy sima mézes dohánynak tűnik elsőre, ami annyit jelent, hogy a dohány intenzív ízéhez hozzácsapódik az édes méz dominanciája, amitől az összkép is édeskés lesz, de nem nagyon, csak épphogy, mivel a dohány miatt a méz visszavesz az ízintenzitásból. A diófélék valahol a dohányban bújhatnak meg, nem mutatkoznak egyértelműen, viszont olyan pluszt adnak a dohánynak amitől száraz utóíz marad a szánkban kifújás után, mint mikor natúrban esszük a diót. A méz is időzik picit a szánkban kifújás után, de nem sokáig, majd maga után hagyja a már említett szárazabb érzést. Maga a dohány meghatározóan markáns ízű, ezért ez a húzóíz, ami tökéletesen kiegészül a méz szintén markáns ízével. Ahogy telik az idő a méz édeskés mivolta tompulni kezd, viszont maga a méz íze kezd beépülni közvetlenül a dohány mögé. Mikor 1-2 nap elteltével kokszos tekerésnél a két fő íz összecsúszik, szerintem akkor a legkellemesebb. A dióféléket külön nem éreztem ki, viszont abban biztos vagyok, hogy a dohányban rejtőznek, ugyanis azt a kis pluszt, amit a dió és társai képesek adni, az egy darabig enyhén érezhető kifújáskor, amíg nem válik kokszossá a tekerés. Őszintén szólva, megosztó volt számomra, talán a méz miatt, de kellemesen csalódtam, mert nem ment el abba a furcsán kellemetlen ízű és illatú irányba, amerre a mézes ízek szoktak menni akkor, ha már megunta alatta magát a tekerés.

Összességében egy elég markáns ízről van szó, ami egyébként nem a zsánerem, de határozottan nem rossz, viszont engem eltelített pár óra után. Ezért szerintem nem egésznapos, és nem is tudnék olyat mondani amihez passzolna, nekem még a kávéhoz sem igazán ment, mert ahhoz azért túl mézes, viszont a Vanilla Extreme-hez hasonlóan lazuláshoz tökéletes volt!


Ami még fontos

Mindegyik shortfill 30VG/70PG arányú, aminek láttán/hallatán talán nem meglepő, hogy ennyire ütősnek találtam. Szerintem abszolút kiemelkedő mindegyik íz. Minőségileg tökéletesek, élményben az élen járnak, ámbár édesnek azért valóban édesek, de a dohányos szerencsére annyira nem, csak amennyire szükséges.

Ha TH-t keresel, nem fogd megtalálni, ezért meg kell emeld a tekerést! Ehelyett mindegyik selymes és lágy. A hűsítő és a menta sem zavar be az édes ízekbe, a gyümölcsök pedig valóban élethűnek tűnnek. Mindezek mellett mindegyik egy-egy ízbombának felel meg, még a Vanilla Extreme is, de csak akkor, ha a megfelelő build-del, vagy megfelelő eszközből gőzöljük, ami az említett liquid-et tekintve a POD. Bár azért RTA-ból is szuper volt, de mégis POD-ból hozta a legjobbat.

A Vanilla Extreme-ben, és a Virgin Mojito-ban több liquid volt, mint kellett volna, ezért nem fért bele teljesen a 10ml 18mg-os ugyanolyan ízesítésű nikotin shot. A Vanilla Extreme-ben nagyjából 7ml-el volt több, a Virgin Mojito-ban pedig durván 2ml-el. Ennek a véletlennek az elkerülése érdekében, nem árt, ha van a közelben egy nagyobb flakon, amibe ilyenkor át tudjuk önteni, vagy pedig kitöltünk egy-két tanknyit belőle, és utána már belefér a 60ml-es flakonba a maradék shot. Ehhez egyébként nem kell levenni az egész cseppentőt, mivel a hegye csavaros, amiért plusz pont jár a Pulp-nak. Ettől a kis kellemetlenségtől függetlenül meg voltam elégedve a praktikusságával is.

Eszközök

Amikkel a teszteket elkövettem:

  • Aspire Flexus Pro POD, 0.6 ohm-os AF Meshed Coil (erről teszt jön hamarosan)
  • Hellvape Dead Rabbit Solo, 3mm-es mag, 5 menet SS Coilogy Tri-Core Fused Clapton, Vapefly Cotton Cloud’s vatta
  • Vandy Vape BSKR Mini V3, 2.5mm-es mag, 6 menet Zivipf Kanthal A1, BP Mods és Vapefly Cotton Cloud’s vatta (1.6-os airpin)

POD-ból a legerőteljesebbek, ami azt jelenti, hogy édesebbek a gyümölcsösek, ütősebb a menta és a hűsítő, markánsabb a Vanilla Extreme, és mézesebb a Blond With Dark Honey.

DL RTA-ból minden íz ízesebb, de nem emeli ki külön az adalékokat (például a mentát vagy hűsítőt), és nem erősít fel a kompozíciókban fellelhető ízekből egyet sem a másik kárára, csupán a sok szálhuzalból álló tekerés miatt több liquid-et porlaszt egyszerre, ezért simán csak ízesebb.

MTL RTA-ból volt számomra a legjobb mind a 4 íz, (bár a Vanilla Extreme inkább POD-ból) ugyanis semmi sem volt túlzó, csak a megszokott mértéket hozta ízintenzitásban, viszont a Virgin Mojito mentája mindenből eszméletlenül mentás, ami, hogy jó e, vagy inkább túlzó, annak elbírálását inkább a mentás/mentolos ízvilág kedvelőinek hagynám meg.

Szállítás

DPD hozta a csomagot, ami 3 munkanap alatt érte el a PickUp pontot. Számomra fontos volt, hogy ne otthon kopogtasson a futár, holott a munkahelyemen vagyok, ezért a DPD-vel való szállíttatás egyik előnye, hogyha nem is feltétlen tudsz csomagpontot kiválasztani a Calumette oldalán (mert nincs erre lehetőség), attól még a magyar DPD-nél a kiszállítást megelőző napon kapott e-mail-ben leírtak alapján lehet módosítani címről PickUp pontra, de jól átgondolt döntés legyen, ugyanis csak egyetlen egyszer enged módosítást a rendszerük.


Általánosságban mindegyik íz tetszett, és remélem, hogy Nektek is elnyerik a tetszéseteket.

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

21 kedvelés

A teszt több, mint érdekes, korrektebb, mint az ízek :grin: köszönjük. A gyártó szimpatikus, de ebből a 4-ből számomra a vaníliás kekszes karamell lehetne nyerő.
(A sárkánygyümölcsnek amúgy van sok íze? :grin: Pulp Fiction)

6 kedvelés

Köszönjük a beszámolót! Mindig is érdekeltek a Pulp termékei milyenek is lehetnek​:blush::+1:

6 kedvelés

Én köszönöm! :hugs: Persze, hogy van íze. Finom édes. :yum:

5 kedvelés

Ok, egyszer megkóstolom már :hugs:én vagyok az at a típus, akinek a datolya is íztelen :roll_eyes:

3 kedvelés

Pedig az is olyan édes, hogy nagyon. :flushed:

2 kedvelés

Igen, de egy édes massza, nem érzek egyedi ízét. :slightly_smiling_face::roll_eyes:

2 kedvelés

Példaértékű beszámoló, gratulálok! :+1: :100:

Kiemelném a következőket, mert különösen értékadó:

  • Különböző eszközökkel is nekifutottál azonos ízeknek.
  • Mellékelted a setup-ok részletes leírását és ezeken belül is(!) összevetetted a tapasztalatokat.
  • Külön kitértél a “kokszolosítási együttható” jellemzésére.
  • A szállítás részletes ismertetése katalizátorként tovább ösztönözheti a kíváncsivá tett olvasóid a vásárlásra.

Alapos és hiánypótló, mint mindig… :ok_hand: :hugs:

6 kedvelés

Köszönöm Samu! :heart_eyes::hugs::heart:

5 kedvelés