Fruizee élménybeszámoló

Ismét egy ízteszt van soron a Calumette jóvoltából. Szintén egy számomra új termékcsalád néhány tagját fogom prezentálni, amik a Fruizee aromái. A 2013-ban alapított Eliquid France által Franciaországban gyártott Fruizee kizárólag a gyümölcsös vonalat követi. A Fruizee a gyártó egyik legsikeresebb termékcsaládja, amiből sosem hiányozhat a hűsítő vagy a menta, de nem ritka, hogy mindkettő jelen van az aromákban. Alapvetően DL felhasználásra tervezett aromákról beszélhetünk, ezért a gyártő mindenképp a VG többletű alappal való keverést javasolja! Viszont én most 50/50-es alappal higítottam mindegyiket. A végeredményt alább ki is fejtem.

Lemon Orange Mandarin (Citron Orange Mandarine)

A gyártó szerint savanyú citrom, narancs és mandarin egyvelege hűsítővel.

Illatra azonnal arcon is csap a savanyú citrom valóban savanykás bukéval rendelkező illata, ami mögött a narancs és a mandarin egybeolvadva bújik meg. A hűsítőt nem lehet kiérezni, de az illata igazán friss és jóleső, mint egy hideg limonádé.

Ízre friss tekeréssel a hűsítő dominál, a citrom csak nagyjából fél tank elszívása után kezdi elfoglalni a húzóíz helyét. Később, mikor már kellően bekopott a vatta a hűsítő és a citrom kiegyensúlyozza egymást. A citrom valóban savanyú, de nem válik fanyarrá, ezért pont kellemes. A narancs és a mandarin alacsony watton erősen megbújnak a háttérben, ezért csak kifújáskor érezhetünk valamennyit ezekből, viszont magasabb watton (single DL Clapton-nal 35 watton) azonnal előbújnak, és ekkor válik igazán ízletessé ez a trópusi ízkavalkád! Magasabb watton a hűsítő is felerősödik, de az ízek jobban összeállnak egy hármas fogattá aminek az élén a savanykás citrom trónol, de nagyon szorosan és jobban érezhetően a narancs és mandarin egyvelege is ott van, amitől egy egyáltalán nem túlzó ízű limonádét kapunk végeredményként. Ezzel szemben kifújáskor már a narancsot és mandarint érezhetjük elsőként egy kellemesen hűvös és picit savanykás citrommal lefolytva.

Összességében a hűsítő elég bitang, viszont nem annyira, hogy az ízek rovására menjen. A savanykás citromhoz tökéletesen passzol a szintén savanyú narancs íze, ami a mandarinnal vegyítve lesz különleges és ízletes! Single DL-lel magasabb watton tökéletes, bár ez huzal függő is, de úgy gondolom dual DL-ből még fenségesebb lesz!


Bloody Summer

A gyártó szerint enyhén édes piros bogyós gyümölcsök, nagy adag hűsítővel és mentával.

Illatra a piros bogyós gyümölcsök összetéveszthetetlen illata fogad, ami valóban enyhén édes. A hűsítőt nem, de a mentát enyhén ki lehet venni már az illatából is.

Ízre friss tekerésnél ennél is a hűsítő dominál először, amit a menta tesz erőssé és hosszantartóvá. A piros bogyós gyümölcsökre nem kell sokat várnunk. Az édeskés jellege engem azonnal le is vett a lábamról. Igazán ízletes, nem túl tolakodó, az édeskés mivolta pedig eteti magát. A piros bogyósok közé soroljuk az epret, málnát, szedret, ribizlit és az áfonyát. Ezek közül a málna szerintem kivehető, ez a húzóíz, a többi pedig, mint egy jó gyümölcsmix kíséri végig az ízes egyveleget. Azt viszont, hogy hány féle gyümölcs lehet benne, azt sajnos ízről nem tudtam megállapítani, de határozottan nem csak a málna van jelen. A slukk elején még nem olyan intenzív és erős a hűsítő és menta kombója, de ahogy folytatjuk a szívást egyre erőteljesebb lesz. A slukk végére pedig már szó szerint torokfagyasztó, ami kissé a háttérbe is szorítja az ízeket. Kilégzéskor nem válnak picit sem szét az ízek, a piros bogyós egyveleg édeskés és komplex íze érezhető ami viszonylag hamar távozik az ízlelőbimbókról. Ezzel szemben a hűsítő hűvös fuvallatát a menta erőteljes jelenlétével együtt sokáig a szánkban érezhetjük kifújás után.

Összességében ez nem egy bonyolult íz, de azért a málna észrevehetően ott van az élen. Az édeskés alap igazán kellemes, tökéletesen összhangban van a piros bogyós gyümölcsökkel. A hűsítő és menta a slukk elején még nem pofátlankodik be a gyümölcsök elé, de minél tovább szívjuk, annál jobban kezdi átvenni az uralmat. Kifújáskor elég szépen érezhetőek az ízek amik kárpótolnak minket azért, hogy a slukk végére annyira felbátorodott a torokfagyasztó érzés.


Fire Moon

A gyártó szerint málna, földi szeder, édes eperrel és hűsítővel.

Illatra a málnát érezhetjük először és elég erősen, de az édes jellegét már az illatából is meg tudjuk állapítani amit a földi szeder és eper kísér. Mindhárom íz kivehető, így tökéletes a harmónia.

Ízre friss tekeréssel szintén a hűsítő emelkedik ki, de nem túlzóan, ami majd idővel tompulni kezd, ezzel jobban előtérbe helyezve a gyümölcsöket. A málna a húzóíz, amire óvatosan rásimul a földi szeder, ami egyáltalán nem édes. Az eper valahol megbújik, ami miatt az édes érzet is elmarad. Viszont magasabb watton már azért kezd az eper is csatlakozni az ízkavalkádhoz, de az édességét valamiért otthon felejtette. Az epret írják utolsó íznek, és valóban utolsó is marad, nem is mindig érezhető. Az édes érzet sem mindig érezhető, de ettől függetlenül nagyon kellemes kompozícióra lelhetünk ezzel az aromával. A hűsítő nem túlzó, pont kellemes, ami miatt az ízek is folyamatosan frissen hatnak. Magasabb watton nem erősödik fel, csupán az ízek lesznek dominánsabbak. Kifújáskor is a málna az első és erőteljes íz, majd közvetlenül utána picit a földi szeder is érezhető, de elég hamar elillannak, maguk után hagyva a hűsítőt ami a slukkok elejétől a végéig, és kifújásnál is ugyanolyan intenzitással bír.

Összességében valóban kellemes egyveleg, nem túlzó, viszont nem is annyira édes, mint amennyire a leírásban kihangsúlyozzák az édes epret. A málna dominanciáját megtöri ugyan a földi szeder, de így ez a kettő együtt tökéletes páros. Sajnálom, hogy az eper nem kapott nagyobb hangsúlyt, de így is ez lett a favoritom. A hűsítő is pont elegendő, ami egész végig frissen tartja számunkra ezt a kellemes ízt. Véleményem szerint ez dual coil-os DL-ben lesz a legélvezhetőbb.


Purple Beach

A gyártó szerint őszibarack és szőlő kombinációját ízlelhetjük meg hűsítővel.

Illatra erősen élénk barack amit egy picit megmásít, érdekesebbé tesz a szőlő jellegzetes illatvilága.

Ízre, mint egy frissítő barackos üdítő, leheletnyi édességgel. A szőlő virágos és picit fűszeres ízvilága tökéletesen összhangban van a barackkal. Friss tekeréssel, ahogy a többi íznél is, a hűsítő lép előtérbe, ami idővel háttérbe szorul, amint bekopik a vatta. Belégzéskor természetesen a barack a húzóíz, viszont a szőlő nem külön jelenik meg, hanem óvatosan beépül a barackba amitől egy picit más, összetettebb ízt kaphatunk, mint a megszokott barackét. Az édessége nem túlzó, de mivel barackos ízről beszélünk, ezért még elbírt volna egy keveset, de így is tökéletesen élvezhető. A hűsítőt nem vitték túlzásba, ezért az íz könnyedén felül tud kerekedni rajta. Mindegy milyen hosszúak a slukkok, a hűsítő ugyanolyan intenzitású marad. Kifújáskor egyszerre érezhető a barack és szőlő különleges egyvelege akárcsak belégzéskor. Az ízek kilégzés után nem sokkal már el is hagyják a szánkat, maguk után hagyva a hűs frissesség érzését.

Összességében egy ízélményben viszonylag egyszerűnek vélt aromáról van szó, viszont amilyen egyszerű olyannyira nagyszerű is. Tökéletes összhang csupán két ízből! A szőlő virágos és fűszeres ízvilága egy olyan pluszt ad a baracknak amitől különlegessé válik. Bár szerintem egy kis édesítőt még elbírt volna, mert az tényleg nem sok van benne, de így is nagyon finom.


Eszközök

  • Innokin Ares Finale, 2.5mm-es magon 7 menet Zivipf Kanthal A1, Vapefly Cotton Cloud’s vatta
  • Hellvape Dead Rabbit Solo, 3mm-es magon 6 menet Coilogy Ni80 Clapton 26/36, Vapefly Cotton Cloud’s vatta

Mind a 4 ízhez az ajánlott hígítás: 15%, Ajánlott arány: 30PG/70VG, Érlelés: 5-10 nap
Nem tartottam be a gyártó által ajánlott arányt, ezért a szokásos 50PG/50VG-s alapomat használtam, de így is szuper lett a végeredmény! Érdemes kivárni a 10 napot!


Végezetül, bár ezek kifejezetten DL aromák, azért MTL-ben sem voltak rosszak, de teljes bizonyossággal kijelenthetem, hogy csakis MTL Claptonnal lesz érdemes alájuk pirítani! Egyébként MTL-ben szálhuzallal is hozták a fentebb írt ízeket, de valamiért picit más élmény volt mint DL-ből, és a hűsítő is jócskán felerősödött. Ezért azt is alá tudom támasztani, hogy ezek DL tankból lesznek az igaziak! Single coil-lal is nagyon finomak, de érdemes valami combosabb Clapton-t használni a Fruizee ízeihez, vagy pedig dual DL-t, hogy csalódásmentes legyen az élmény!

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

17 kedvelés

Köszönjük a beszámolót​:blush::hugs:

Nagyon jó olvasni ezt a sok íztesztet mert mindig rendelésre késztet​:sweat_smile:

6 kedvelés

Köszönöm! Örülök, hogy tetszik. Hát igen, csábító mind. :blush:

6 kedvelés

Gratula @Vaperina_Kinga, remek kis teszt, talán az elsőt még én is bevállalnám :slightly_smiling_face:

5 kedvelés