A&L Ultimate Luna és Spartacus élménybeszámoló

Ismét íztesztet hoztam a Calumette jóvoltából, bár most csak kettőt. A már mindannyiunk által ismert A&L gyártó Ultimate sorozatának két tagját, Luna-t és Spartacus-t fogom most picit elemezgetni. A francia A&L-t teljes egészében Franciaország határain belül tervezik és készítik. Az összes A&L aroma megfelel mind a francia, mind pedig az Európai normáknak és ahogy a gyártó fogalmaz, ez a minőség záloga!

Először is be kell valljam, hogy 2 nappal túlléptem az érési időt, ami azt jelenti, hogy 5 naposan kóstoltam ezeket először. Annyi biztos, hogy jól beértek, bár a színük nem igazán lett sötétebb érés során. Mindkét aroma Sweet Edition, ami azt jelenti, hogy külön felhívják a figyelmet, hogy van benne édesítő. 30ml-es kiszerelésben vásárolhatóak meg a Calumette oldalán tehát elég gazdaságosak, ráadásul 10% alatti higítást igényelnek. Nézzük is, szerintem milyenek!


Luna

A gyártó szerint érett cseresznye és eper, hűsítővel felütve.

Illatra elég intenzív és édes cseresznye! Az eper is kiérződik, de csak épphogy, ami miatt az amúgy is érett cseresznye kap egyfajta jólesőbb és különlegesebb zamatot. A hűsítőt az illatából semennyire sem lehet kivenni, de ez becsapós, tehát nem ússzuk meg hűs érzet nélkül!

Ízre, MTL-ben szálhuzallal, friss tekeréssel, picit a cseresznyevirágra hasonlított, de csak az első néhány slukkig, Ekkor a hűsítőre még picit várni kell, de amint bekopik a tekerés már együtt érkezik az ízzel. Ahogy szívogatjuk és haladunk előre az időben úgy válik egyre halványabbá az íz, de a hűsítő ezzel szemben egyre erősebb lesz. Mondhatni helyet cserélnek az intenzitások és az ízek is a fejük tetejére álltak. Csupán egyetlen tanknyit szívtam el belőle MTL-ből, persze szálhuzallal, de mire kiürült a tank az ízek is lassan eltűntek. Helyette kaptam valami enyhén gyümölcsös fuvallatot hűsítővel, ami bevallom, annyira nem volt faja.

A POD porlasztójával viszont ízorgia a köbön, de csak mérsékelten! Nem túl tolakodó, nem túl édes! A hűsítő itt már mutatott némi édességet is, bár lehet, hogy az amúgy édes ízkombinációtól tűnt a hűsítő is édesnek. DL tekerésre is ugyanez a hatás jellemző, ahogy valószínűleg MTL Clapton-nal is ugyanez a fantasztikus ízélmény vár ránk.

Mivel sajnos szálhuzallal nem volt a legjobb, viszont szerencsére minden mással kiváló, így a legjobb élményemet írnám le a következőkben.

Belégzésnél az eper szerintem külön nem vehető ki, sokkal inkább egy cseresznye-eper kompozíciót kapunk, amiben az édes cseresznye a húzóíz, ami jó alaposan magába építette az epret, viszont kifújásnál már azért érezhető, de a cserkó akkor is rendíthetetlenül leuralja az epret. Mindez egy tökéletesen édes köntösben. A hűsítő megérdemel egy kis említést, ugyanis beszíváskor lassan tör elő, a slukk végén viszont már erőteljesebb, nem kimondottan édes, picit előbb érkezik és teljesen különválik az ízektől, aminek hála nem kopik el később sem! Sok olyan aroma van a piacon, amiben a hűsítő együtt mattul az ízzel kokszosodás során, nos, a Luna nem ilyen! Ettől az íztől viszonylag későn kokszolódik a tekerés, ami részben a hűsítőnek is köszönhető, részben pedig az alacsony higítási százaléknak, de legfőképp az RDL vagy DL felhasználásnak. A melegedést nem bírja! Elég érdekes jelenség, ami annyit tesz, hogyha felhevül a tankunk, akkor a túl magas hőmérséklet képes elnyomni és eltorzítani az ízeket, ezért ez az íz jobb és élvezhetőbb valami szellősebb eszközből! Utóízként még egy darabig érezhetjük a cserkós-epret, de ezek tűnnek el az ízlelőbimbókról elsőként, majd az édes íz is elillan, végül pedig a hűsítő az, ami még sok percen át frissen tart.

Összességében nem túlságosan hivalkodó íz, mégis mesés! A cserkó és eper egyvelege nem túlzóan édes, a hűsítő bár eléggé heves is tud lenni, nem fagyosan, hanem csak jóleső mértékben. Sajnos szálhuzallal nem a legjobb, viszont nem is annyira szívhatatlan, de azért a Luna-t én RDL-ből MTL Clapton-nal vagy DL-ből, illetve Mesh-el javasolnám. Emellett egyértelműen kikiáltom egésznapos íznek!

Higítás: 8%, Ajánlott arány: 50PG/50VG, Érlelés: 2-3 nap


Spartacus

A gyártó szerint lédús nektarin és citrom egyvelege, egy csipetnyi frissességgel.

Illatra elég erőteljes, majdnem annyira, mint maga a higítatlan aroma. Nagyon kellemes, magávalragadó citromos barack. A citrom hatalmasat dob az illatán, amitől frissnek érezzük a barackot, de a citrom külön is picit kiérződik. A csipetnyi frissesség, ami egy enyhe hűsítőben valósulna meg, illatból nem vehető ki.

Ízre MTL-ből szívva szálhuzallal, nagyjából semennyire nem hasonlít arra ami a leírásban szerepel. Az édeskés, enyhén barackos íz itt-ott benézett, de szintén ahogy a Luna esetében csak a hűsítő dominált, amit az ízek kárára felerősített az MTL vonal. Az idő előrehaladtával pedig az a picit édeskés barackra hasonlító valamiből eltűnik az édes érzés is. Ez sem szívhatatlan azért, csak sajnos szálhuzallal nem kompatibilis.

POD-ból ezzel szemben kitűnő! Van finom, nyálcsorgatóan édes íz bőségesen, a hűsítő sem ment el semerre, ahogy DL-ből sem.

Itt is a legjobb élményemet összegezném ami POD-ból és DL tankból ért.

Ízbomba! Már az illata is árulkodott, hisz erőteljes, ami mellé társul egy olyan édes érzés ami rabul ejt! A barack, avagy nektarin nem mondható lédúsnak, sokkal inkább valami jobb fajta szörp ízére emlékeztet, de egyszerűen annyira intenzív és édes, hogy mikor beleszívsz, azt fogod mondani, ezt kerested! A nektarin, bár nem sokban különbözik a baracktól, de jelen esetben ez egy összetéveszthetetlenül barackos íz, amin a citrom fanyarsága sem tud csorbát ejteni. A citrom, ami jelen esetben beszíváskor nem is igazán érezhető, de kifújáskor azért ott van nagyon szorosan a barack háta mögött. Az édessége mondhatni észveszejtő! Nem húzza el az ízeket az édesítő mellékíze felé, hanem csak dob az élményen egy jókora lapáttal, amitől az összhang édesen mámorító lesz, de a dominancia akkor is a baracké marad. A hűsítő csak csekély mértékben van jelen, mintha hűtött barackot nassolnánk, de véleményem szerint ez pont elég is. Utóízként az édes barack marad a szánkban, a citromot itt már nem véltem felfedezni, az enyhe hűsítő az édes barackkal szinte egyszerre kopik ki, ami a Spartacus esetében újabb slukkra ösztönöz!

Összességében szerintem egy nagyon is szerethető ízről van szó. A barack és a citrom kettőse nagyon passzol egymáshoz, bár a baracké a főszerep, meg természetesen az édes fennhangé. A hűsítő miatt nem tompul az íz, nem válik túlontúl édessé sem. Egyszóval: Tökéletes! Sajnálatos módon ez íz sem lesz megfelelő szálhuzallal, de RDL-ből MTL Clapton-nal, DL-ből és Mesh-el is fantasztikus!

Higítás: 9%, Ajánlott arány: 50PG/50VG, Érlelés: 2-3 nap


Eszközök

  • Aspire Flexus Pro POD, 1 ohm-os AF Meshed Coil
  • Hellvape Dead Rabbit Solo, 3mm-es magon 5 menet Coilogy Ni80 Clapton 26/36g, Vapefly Cotton Cloud’s vatta
  • Innokin Ares Finale, 2.5mm-es magon 6 menet Zivipf Kanthal A1, Vapefly Cotton Cloud’s vatta

És itt lényeges megjegyezni, hogy a Flexus Pro porlasztói mesh porlasztók, tehát ezeknél az aromáknál a fűtőfelület a kulcs!


Végezetül annyit hagynék útravalóul, hogy ezek az ízek szerintem csakis RDL, illetve DL kompatibilisek, ott viszont olyannyira jók, hogy Te azt már rég tudod, csak eddig még én nem tudtam. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy ritkán fogyasztok gyümölcsös aromákat, és amikor véletlenül igen, akkor is inkább valami egyszerűbbet keresek amiben nincs hűsítő. Ezért az A&L Ultimate számomra újdonság volt, és abszolút nem csalódtam. DL tankból szívva totális kábulat! Csakis a szó jó értelmében.

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

24 kedvelés

Köszönjük a részletes beszámolót! :partying_face:

Úgy látom jó szolgálatot tesz a DR Solo. Kapudrog lenne a DL világba? :thinking: Még egy pár hónap és már dual coilos RDA-val készülnek az íztesztek :smiley:

6 kedvelés

Köszönöm, örülök, hogy tetszett. :smiling_face_with_three_hearts:

Egyébként én kb 6 évvel ezelőtt még dual DL-ben (is) nyomtam. Csak azóta lenyugodtam. :sweat_smile: A DR Solo nekem most pont tökéletes, ha DL-ről van szó. Már nem vágyódom a dual coil felé. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ez azt jelenti, hogy MTL-ben kiegyensúlyozatlan? :slight_smile:

Köszi a szuper tesztet​:hugs:

2 kedvelés

Örülök, hogy tetszett! :hugs:

Így is mondhassuk… :thinking: MTL-ben a hűsítő dominál, az ízek meg nagyon haloványak. DL-ből kell ezeket. :smiley:

6 kedvelés