Profi vape-sektől kérdezném

Megvettem első 8 órás tapasztalat vagy vélemény : nem lehet tölteni , úgyhogy holnap viszem vissza. Sokkal gyorsabban fogy el belőle a folyadék mint a másikból , sokat fogyaszt , kezdő létemre ez kb annyiba kerül majd mint a cigaretta akkor mi értelme volt megvenni :frowning: Szóval finoman fogalmazva ez egy nagy határ sz… és kidobott pénz az egész .

Szóval anyagilag kivetítve így néz ki : ami elfogyott a 8 óra alatt : 10 ml ami 1600 isk ha 12 órát számlom akkor ez 2400 isk és ugye mint tudjuk a nap nem 12 órás hanem legalább 16 órás, tehát akkor ez az összeg 3200 isk lenne !!! 1 doboz cigaretta 1250 isk amit elszívtam az 2 doboz vagyis 2500 isk , tehát a vape még így is többe kerül mint a 2 doboz cigi mivel plusz 700 isk val többe kerül a vape használata. Tehát akkor nem jártam jól, ennél jóval olcsóbb a cigaretta !!!

Hát… Ha a drag hármat vetted meg, akkor azzal lehetett számolni, hogy fogyni fog a lotyi 60-80 watton.

Ha azt szeretnéd, hogy ne egye ennyire, akkor egy mtl-es gépben kellene gondolkodni inkább.

Illetve az se mindegy mit tettél bele. Ha 10ml kész lotyiket veszel, akkor tényleg drága lehet egy dl gépben(is).

Én 16-20ml(3mg nic) elszívok a vaporesso skrr-s tankommal 60-70watton, de magamnak keverem a dolgokat, így még az sem egy drága dolog.

Egyébként van az oldalon csomó kezdőknek szánt cikk. Érdemes őket elolvasni.
Pl. Ez a cikk sorozat:

3 kedvelés

Érdemes lenne utánajárni hogy izlandon milyen szabályozások vannak az e-cigerettára és a folyadékokra.S ha lehetőség van rá,külföldről megrendelni a folyadék összetevőit.Sokkal olcsóbban is ki lehetne jönni anyagilag.Itt pedig minden információ fellelhető hogyan kell ezeket összekeverni.

2 kedvelés

Szia utána járhatsz , de felesleges , ha külföldről rendelsz akkor adót kell rá fizetni és attól nem lesz olcsóbb semmi , max 1,5 szer drágább .

Max 60 watt addig lehet állítani tovább nem mert kiírja . Ami meg még zavar benne ez az állandó szörtyögés , lassan idegbajt kapok tőle :slight_smile: Meg ráadásul ennek , nem is olyan a vastagsága amit a szádba veszel és az is eléggé zavaró.

1 kedvelés

Ja még ami eszembe jutott , elolvastam a DL és MTN tankok leírását , nos akkor se értem a dolgot , hogy lehet máshogy szívni valamit , mint hogy egyből tüdőre szívod ? Elég erős dohányos voltam kb 2 hete de még mindig nem értem a kettő közt a különbséget . Illetve már értem, Az egyik a pénznyelő kategória a másik nem az . Elolvastam jó pár ilyet , mivel érdemes kezdeni de ami a lényeg lenne egy kezdőnek az sehol nem írják le, így marad a felesleges pénzkidobás. Ami szintén nincs leírva sehol , miért ne vegyél kezdőként ilyet ami zabálja a lötyit . Mint ahogy az sincs leírva sehol kezdőként nem érdemes ilyet venni , mert jönnek majd a problémák amivel szembesülsz és csak szívás az egész , pedig csak cigizni szeretnék. Egy erőteljes dohányzónak mint én is ez kész szenvedés , ott tartok másnap most, hogy falhoz vágom azt jónapot. Pozitívan indultam ennek az egésznek , hogy leteszem a cigarettát és váltok erre a vapere , de mára ott tartok kész csalódás az egész és nem sok értelme van a vapnek , nem pótolja a 2 doboz cigimet amit csak , meg kell gyújtani és elszívni. Találd ki , hogy keverd ki a lötyit , mert van vagy 20 féle ami közül lehet válogatni ja és akkor arról nem is beszélve az úgy nem is jó mert kéne valami nikotin is bele , ja de az mennyi és hogy kel keverni. Ja baccus akkor vegyél bele porlasztót, persze mert annélkül nem működik a kis ravaszdi és persze időnként cserélni se felejtsd el. Egy erős dohányosnak mint én ha ezt tudom előre , nem is fogtam volna bele, sajnos eljutottam oda kidobott pénznek érzem ezt az egészet. Ami közel 50,000 isk , ezen e pénzen ha rendes cigit veszek akkor megkímélem magam a sok problémától ami közben előjött és kiderült, de köszi a lehetőséget asszem maradok a ciginél , sajnos nem győzött meg az amit tapaszltam a vapetől , és nincs kedvem megint pénzt kidobálni az ablakon. A cigi egyszerűbb és azt kapom a pénzemért amit várok , nem pedig túl bonyolított dolgokat és mellé még több problémát mint kéne . A cigit leülök elszívom és kész , A vape , mindenki tudja milyen ja arró nem is beszélve mikor a lötyi épp mellé folyik szóval az is kidodbott pénz .

1 kedvelés

Szervusz !

“nos akkor se értem a dolgot , hogy lehet máshogy szívni valamit , mint hogy egyből tüdőre szívod ?”
Én 30 évig dohányoztam ! Egyik napról a másikra átálltam ! Soha nem szívtam a cigarettát Direct Lung ! Nem is értem hogyan lehetséges ! Eleve a cigarettát is Mouth to Lung (szájból tüdőbe) szívja az ember ! A többit meg meg sem említem , te már elhatároztad , hogy maradsz a ciginél. További szép napot !

4 kedvelés

Hali!2 éve vettem egy aspire nautilus gt kit-et. 0.7 mesh porlasztoval(amit szinte bárhol meg tudsz venni) a mai napig is tökéletesen működik. Akkor kb 80 euro volt a csomag. Egyaránt jó mtl-re (szájból tüdőre), es dl-re is (direkt tüdőre), menüje tök egyszerű…

Bocsanat… Ez látom, Kingának lett címezve…

5 kedvelés

Nincs is ezzel semmi gond, de minden fejben dől el…ez szubjektív…
Viszont az analógot nem fogja 1:1-ben helyettesíteni. Ugyanolyan mint az analóg sohasem lesz. Helyette ad egy, az analóg-hoz hasonló érzetet. Nekem pl november óta nem volt analóg a számban, es nem is lesz többé. Van millió féle e-cigi, amit, amivel at lehet térni az analógról. Ott vannak a pod rendszerek. Feltöltöd (árammal), löttyöt teszel bele es tűz… Mtl-ben simán kihúzza a napot. Emellett veszel egy 40 ml-es shortfill-t (kész liquid), beledobsz, 2, 10ml-es 20mg/ml nikotint, és 2-3 nap után szivhatod. És mtl-ben 1ohm körüli porlasztóval, az addigra össze kevert 60ml liquid, 2 hétig is elég lehet. És ez igy nem több mint 10 000 ft. Ami messze nem éri el az általad irt 50 ezret… Igy havonta 20 000-ből ki is jössz. De ezt ugy is te döntöd el… Sok sikert továbbra is…

6 kedvelés

Azért irtam 20 000-t mert a gepet egyszer veszed meg. Max cserelsz benne porlasztót, ha élénkebben szivod, akkor tobb liquid kell majd. Es a 60 ml liquid, a 2 nikotinnal 6mg-ra jön ki. De igy is benne leszel a 20 000-ben, simán.

Én azért drukkolok, hogy ne add fel. Ha nem lenne ez a KIRÁLY fórum és csapat, sokkal nehezebb lenne.
Sokan már megvették “kezdőszettjüket” mire valahogy idetévedtek. Persze nem könnyű szembesülni vele, hogy valami fosch…

Én is keresem még az ízeimet, ez benne van, sajnos.
Beletettem 105 ezret, de ebből van (lesz) 5 jó mtl tankom, hozzá anyagok, 3 mod, 7 db jó akku, 1200 ml leves. Utána a költség már közel se ennyi, mert gondolom nem fogok venni havonta akkut, modot.

Olcsón dohányoztam, szivarkáztam, havi 20-ba megállt nagyjából…(hja, meg cukorkák, rágók, c-vitamin sok, egyebek…)

18-as ízbajnok alapot keverek, ezzel most bírom.

Amúgy én megértelek, bő 10 éve átnyűglődtem egyszer ugyanezt az akkori, mai szemmel hulladék cuccokkal. 2 év után adtam fel. Ok, talán akaraterő se volt. …De ez most más, minden sokkal minőségibb. Nem vagyok profi. Az a 2 év akkor, az se volt profi.

Az iglo, heats vagymi, meg ilyen félcigi cuccokat ki is kerültem direkt. Nem szimpatikus. Illetve 50x károsabb, mint a Vape. Nekem még mindig ez tűnik a legártatlanabb pótlónak.

46 vagyok, a tüdőm sosem volt ok.
Ha most nem változtatok, nem lesz még 10 évem…

6 kedvelés

Nos, ami a fontos: az ember nem a pénz miatt vált vépelésre, hanem az egészsége miatt. Ha ezt saját keveréssel és/vagy építéssel ki tudja hozni, az már csak a hab a tortán. De fontos, hogy ez egy technikai sport, ha keversz meg tud még bonyibb lenni, szóval foglalkozni kell vele. Igen, a cigi előnye az egyszerűség, de kb itt vége is.

Ha valaki nem kever saját magának és nem épít, akkor nem lesz olcsóbb a buli, főleg, ha erős dohányos volt. Viszont a tapasztalat az, hogy idővel még az erős dohányosok is lejjebb veszik a mennyiségeket, így olcsóbb tud lenni. Az első időkben, amíg megy a próbálgatás meg sajnos sok pénzbe kerülhet.

Ezt neked kell akarni. Ha nem tudod az időt és az idegrendszered belerakni, akkor marad a cigi. Annak minden hátrányával. De valami oka csak volt, hogy belevágtál?

8 kedvelés

Szia .
Nekem csak egy kérdésem lenne hozzád .
Tutira le szeretnél szokni a dohányzásról ?
El kellene döntened hogy az egészséged fontosabb vagy a KIDOBOTT PÉNZED​:stuck_out_tongue_winking_eye:
Azt írod 2hete erős dohányos VOLTÁL.
Gondolom azóta valami változott ha már nem vagy az.
Én nem nevezném kidobott pénznek egyik vásárlásomat sem .Pedig hidd el sok pénzt elköltöttem már !
Ha le akarod tenni a cigarettát,ami nem olcsó manapság ha két doboz​:thinking:az cirka(1800/doboz/ 3600 forint/nap !!!
Mégegyszer ideírom:
Nekem HAVI ADAGOM KB 4000 Magyar konvertibilis forint .
Alaplé,aroma huzal és az összes hóbelevancal minden .
Ezen elgondolkodnék ha számít neked a fenti jó pár sor amit írtam.
További szép napot .

5 kedvelés