Pioneer S tank segitség

Sziasztok.
Vettem egy pioneer s tankot, viszont sajnos béna voltam, es a levegőzőnyilast leveve raktam össze , es most ossze van gyogyulva. (Mutatok kepet ). Tippek ,hogy szedhetnem szet ?

1 kedvelés

Gumikesztyűt próbáltad már?

1 kedvelés

Figyelem, csak saját felelőségre!

Én egy ronggyal betekerném és ráfognék finoman egy csőfogóval, majd a felső részt gumikesztyűben erőszakolnám.

A lényeg, hogy a gyűrű helyét kitöltse a rongy szorosan, hogy rá tudj fogni, illetve legyen rajta annyi plussz, hogy a fogó ne tudjon benne kárt tenni, de rá tudjál fogni. Kézzel nehéz lesz, mert szétcseszi a kezedet (persze ha autószerelő vagy vagy ablakos, akkor nem :sweat_smile: ).

Előtte megpróbálhatod bedobni a fagyóba 10 percre, hátha enged annyit, hogy meginduljon.

Illetve legközelebb a gumi részeket, ahol összeszorulnak kent be vg-vel, hogy ne rohadjon könnyen össze, mert a száraz gumi itt sem jó. :rofl:

Még azt is meglehet próbálni, hogy rongy a résbe szorosan és gumikesztyűben ráfog mind a két felére és hátha tudsz annyi erőt kifejteni, hogy elengedjen.

De a topcapet rakd vissza, nehogy a palástot kinyírjad és csak finoman erőszakoljad.

7 kedvelés

Kimerítő, célravezető megoldáspalettát sorakoztattál fel István! :grin:

Nem ma kezdtem az összerohadt tankok szétszedését :rofl:

2 kedvelés

Piff apukám! Rutin meg az évek! :rofl: :rofl: :rofl:

Mondjuk volt olyan klón, amit out of box 40 perc volt szétszedni. :rofl:

1 kedvelés

Pedig Pionak a legsokoldalúbb kis kazánkája!

Első és utolsó klónom egy Dvarw fél iccakát nyúztuk egymást! Fagyasztó-forró víz! 5-ik forróvizes fürdés után a fagyóban engedett! Nagy küzdelem volt! :joy:

4 kedvelés

Koszi a tippeket, probalkozom​:sweat_smile:

2 kedvelés

Ne add fel! Van remény! :grin:

1 kedvelés

levegőző lyukba bedugsz egy furó szárat…

1 kedvelés

Jó gumikesztyű, vagy szilikon lap fél siker :+1:megéri tartani otthon.

De nem nagyobb levegőt akar csinálni :rofl:

Fúrószáron keresztül nehezebb is lélegezni → szűk MTL ultra :grin:

1 kedvelés

Egyébként eddig egyszer volt olyan tankom, amihez adtak egy kis darab ilyen gumilapot.