Olcsó kici kínai cuccok

Azért hoztam ezt a témát létre, hogy ide bárki feltehesse azokat a készülékeket, amiknek valamilyen jellemzője kamu, azaz nem igaz. Most egy kicsit újraszerkesztettem, mert az eredeti fogalmazásban nem egészen igaz, ahogy az írást kezdtem. Kicsit sok volt az ellenreklám, a negatív felhang. Nem kell őket eldobni, sőt egészen jól használhatók, ha mindenki tudja, hogy milyen adata kamu a leírásában. Csak ennyiről lenne szó. Bár a józan ész is ellene szól, hogy valaki több száz Wattal vapeljen, mert attól a mod is olyan lenne, mint a vasaló talpa. De soroljuk fel ezeknek a készülékeknek a jó oldalát is, Így korrekt.

Megfogadtam, hogy igyekszem tárgyilagos és őszinte lenni. Olyat nem írok ami nem igaz, és megpróbálom a dolgoknak a jó oldalát is bemutatni. Amiket be fogok mutatni az nem mind használhatatlan, és nem is selejt, de egyértelműen arra alkalmatlan, amire hirdetik, és ha az árakat nézzük, nem is annyira olcsók, mint amennyire használhatatlanok. Kezdjük először is ezekkel a ceruza vékonyságú készletekkel, amivel a fiam is kezdett, majd nekem átpasszolta, a CE4 vape készletek: https://www.vapes.com/products/ego-ce4-vape-pen-starter-kit Idézet: " Ez a legnépszerűbb indítókészlet, amely elérhető. Még soha nem volt ilyen olcsó bejutni a vapingba !. Fogjon néhány e-folyadékot, és jó lesz, ha 20 dollár alatt fizet!" Már a Gőzlérparaszt is megmondta a valamelyik videójában, hogy az ilyen ceruza vékonyságú készletek csak arra jók, ha valaki megveszi, az 1 hónap után abba is hagyja, mert nem jók semmire. Talán inkább eldobósnak nevezném. Sokat gondolkodtam azon, mire jók azok az eldobós dolgok? Hiszen már van telefon, fényképezőgép is ilyen. Ha valaki elutazik valahová, és otthon felejtette. Akkor vesz egy eldobósat, amíg ott van, hogy ne nélkülözze. Na, akkor kezdjük is sorolni az előnyeit. Olcsó? Ha azt nézzük, hogy az AliExpressről lehet rendelni DL készletet, rendes, üvegfalú kazánnal, hogy az se tudja azt, amit írnak róla? Az majd a következő hozzászólásom témája lesz. Teljesítmény: 4 Watt, nem szabályozható. Natúr egy darab akkumulátorról azonnal szétég, csak a saját csőmodjával jó, mert abban van valami áram korlát, ami megvédi. Sem ízre, sem gőzmennyiségre nem elég. Tartalmaz 1 darab 2,2 ohmos coilt, 0,15 mm-es átmérőjű huzalból, el lehet képzelni, mennyire vékony. Az, hogy a kanóc üvegszálból van, megvédi az elégéstől magát a kanócot, de a liquidet nem. Tölteni csak addig szabad, ahol a kanóc bemegy a fűtőbetétbe, onnantól felfele mind ki is folyik. Az az üvegszálas kanóc még arra is kevés, hogy ahhoz a 4 Watthoz elegendő mennyiségű liquidet szállítson, de viszont azt jelzi, hogy melegebb lehet a fűtőbetét a kelleténél, különben miért is nem tesznek bele vattát? A tartálya nálunk a trafikokban is kapható volt, ahhoz képest hogy eldobós, nem felújítható, egy egész csomag cigi ára. A Wish webáruház oldalán ingyen is osztogatták ezeket a visszatérő vásárlóiknak. Azok viszont, amiket onnan küldenek, biztosan még hamisítványok is, hiszen üvegyszálból is jóval kevesebb van bennük, mint az általam belinkelt oldalon levőkben.

Polar Night 150 W és TC mód. : https://cartly.shop/sub-two-150w-box-mod-vape-kit-1500mah-build-in-battery-with-2-0ml-tank-electronic-cigarette-huge-vape-vaporizer-cigarette-vapor/ Sok oldalon találtam, különféle árakkal, az enyém egyenesen Kínából utazott ide 1 hónapig. Majd ha találkozom a fiammal, megkérdezem, honnan is rendelte? A belinkelt oldalon elég szép képek vannak róla. Metál fényű, fém ház, gyakorlatilag szétverhetetlen kivitel. A huzal ellenállását pontosan méri, jól jelzi a tölöttséget, túltöltés, mélykisütés, rövidzár elleni védelem van benne, akkor tulajdonképpen mi is a probléma? 1. A 150 Watt teljesítmény 1 ohmos huzalon gyakorlatilag 12 Watt pontosan. Amikor 10 Watton gőzöltem volna, tulajdonképpen csak 3 Watt jött ki a készülékből. A másik, ami nem igaz, az a TC mód, ami tulajdonképpen 100 fokon 1,5 Watt, 200 fokon 6 Watt, 300 fokon 12 Watt fix teljesítményt jelent nála. Mivel hogy olyan, mint egy félmechanikus mod, a huzal ellenállása szabja meg a maximális kivehető teljesítményt, ami fél ohmon 24 Watt, illetve a hozzá adott 0,3 ohmos tekerésen kb 36 Watt lehetett. Hol van ez még a 150-től? De biztosan ezzel a szöveggel jobban el lehet adni, hogy 150 Watt. Onnan is látszik, hogy a TC mód valójában nem létezik, hogy huzal tipust nem lehet rajta beállítani. Adtak hozzá 1 darab 1,5 Ah-s akkumulátort, ami kisebb, mint a 18650, ami kellene bele. Hogy ne zörögjön, ragasztópisztolyos olvadékkal kinyomták az üres helyet az akku mellett.

Nekem ami egy cellás cucc, max 75 W felett gyanús… Igazából csak az akkumulátor teljesítménye miatt, ott is vannak fizikai korlátok… Ezért sem szeretem ma már ezt az un Wattháborút, de megvannak a sémák, ami alapján lehet szűrni, mi a szemét…

Rendben @szervizes_spityu, de én nem szívesen terhelem egy cellamat sem 23-24 amperrel, nem tartom túlzottan egészségesnek, akkor sem, ha elméletileg bírja… Saját tekerés esetén meg tudok bele építeni egy számomra emberibb tekerést vékony huzalbol, aztán hajrá :grinning:

1 kedvelés

Nem a 150 Watt a bajom, hogy az kamu, hanem az, hogy 10 Watt körül is ugyanannyit csal a kijelzés. Most is 9 Watton használom MTL kazánnal. Csak az említett csalás miatt a 10 Watt kiírt érték is csak 3 Watt körüli. Eddig abban a hiszemben, hogy 15 Wattig biztosan pontos, szívtam az alulmelegített, íztelen löttyöket, és csodálkoztam, hogy nem tudok leszokni a dohányzásról. Viszont “TC” módban nagyjából jók a kiírt feszültségek, ezért úgy használom, 3 Volt körüli érték 1 ohmon kb. 9-10 Wattnak felel meg.

Szerintem nem nagyon lehet elkerülni a kínai effektust. Tömeggyártás. De vegül is.nem.olyan rosz az. A mostani modok, szettek szerintem eleg jók már. Persze csak akkor, ha a tartozekait olyan Lí csinálta, aki nem volt épp rizsbortól másnapos, vagy nem a rizsföldekről érkezett új.munkaerő.

Szétverhetetlen, bombabiztos, tiszta fém ház, nem ázik be, a mai napig is ezt használom. MTL-hez nem is kell, nem is szabad a 150 Watt. DL-en is max. 30 Watt kell, ha csak egyetlen cella van. Kezdő koromban nem tudtam, hogy nem lehet a kazánokat akárhány Wattal égetni, mert szétég a vatta, még akkor is, ha hibátlanul tetted bele. Végül is óccó volt, és 3 év után is olyan, mint új korában. Ez nem mondható el mindről.