A kínai, vagy inkább a "hazai"?

Sziasztok.
Most a héten jött meg a kínából rendelt készülékem és pár nap után nem igazán vagyok vele megelégedve. Sok készülék közül válogattam és amikor meg is találtam, amit szerettem volna, be is rendeltem. Kezdő vagyok, most folytam bele ebbe az egészbe, szóval lehet simán az én tudatlanságom is, de 1 - 2 nap után elkezd égett íze lenni a porlasztónak. Gondoltam rá, hogy túl magas teljesítményen nyomatom, de elvileg ez az e-cigi minimum is 50W -os teljesítményen tud gőzölni. (50 - 200W teljesítménytartomány között tud)

Figyelek arra, hogy hogyan szívom, kb. 2 - 3 slukkot szívok és várok vele hogy ne tudjon annyira felmelegedni és ne égesse meg a vattát. De aztán alahogy 1 - 1,5 nap használat után már jelentkezik az ízváltozás és lehet már érezni az égett ízt. Kitisztítottam a porlasztót belülről egy papírtörlővel, kicseréltem benne a liquidet is, így egy darabig jó volt, aztán megint lehet benne érezni ezt a keserű, égett ízt.

Igazából én az e-cigire gyanakszom, bár azért meg van a lehetősége annak is, hogy szimplán én használom rosszul.

Szerintetek, ha beszereznék egy márkásabb készüléket, azzal tartósabbá tehetném az élményeket?
Már nézegettem készüléket és egy , Eleaf iStick Pico melo3 mini " -vel szemezgetek.

(Ezt a készüléket rendeltem: https://www.aliexpress.com/item/1005001962102615.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.67c04c4dfi7DYE )
Liquidben pedig 70VG/30PG -set használok.

Köszönöm, ha tudtok segíteni. :slight_smile:

2 kedvelés

Szia ! Másik gépen meg kellene nézned milyen Ohm tartományt ír ténylegesen a tank :stuck_out_tongue_winking_eye:
A készüléket nem ismerem,nem lehet hogy rosszul méri az ellenállást ?
Ha lehet és módod van rá,én inkább másik készüléket javasolnék e helyett :smiling_face:

2 kedvelés

Szia! :slightly_smiling_face:

Egy kèp sokat segítene,amin a kèszülèk be van kapcsolva,ès az általad használt paramèterek látszódnának a kijelzőjèn.

5 kedvelés

Ennek a kijelzőjén csak a watt -ot lehet látni és állítani.
Sajnos mást nem igen érsz el vele.

4 kedvelés

50 watt alá,nem tudod állítani?

2 kedvelés

Nem… sajnos nem.
50 - 100 - 150 - 200W. Ezek a lehetőségek.

3 kedvelés

Szia!
Ahogy látom a készülék fix teljesítmény kimenetekkel rendelkezik.
Ennél manapság sokkal korszerűbb készülékek vannak.amelyekkel finomabban össze lehet hangolni a porlasztóra kimenő teljesítményt.
Lehet próbálkozni hígabb liquiddel is hátha az segítene meghosszabítani a porlasztó élettartamát.De igazából egy másik készülék jelentené a megoldást.

6 kedvelés

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos akkor úgy néz ki, hogy készülék váltás lesz a megoldás.
Pedig azért választottam ezt, mert könnyű volt a kezelhetősége és relatív nagy gőzt tudott előállítani.

Viszont akkor kérhetek tanácsot, hogy milyen készüléket válasszak?
Amit fentebb írtam Eleaf iStick Pico Melo3 mini készüléket, találtam 20ezerről 6ezerre leárazva.
Ez lehetséges, hogy ennyire leárazzanak egy ilyen készüléket?

2 kedvelés

Picoval sose lehet mellé lőni :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 kedvelés

6 e az gyanusan olcsó…a pico inkább mtl re való nem a nagy felhőkergetésre :blush:

3 kedvelés

VG töblettel nem csoda. :slightly_smiling_face: Mielőtt vásárolnál másik készüléket azért próbáld meg 50/50-es alappal/liquiddel. Vagy a PG többlet sem rossz ilyenkor. Hidegben megdermed a liquid, nem jó a léállátás cidriben. :slightly_smiling_face:

Kis olvasnivaló:

Szerk.: De azért majd vegyél másik ketyerét is, nem jó az a minimum 50w! :flushed:

6 kedvelés

Ezek a kínaiak. El kellene azt is dönteni, hogy dl vagy mtl, bár ezek az olcsó kínai szettek szinte mind dl-ek. Ráadásul 0,3 ohmon eléggé akku gyilkos üzemmód. Le merem fogadni, ha belenéznél, van benne egy fele akkora akku, mint ami beleférne, ragasztóval kiöntve. Az enyém kicsit okosabb volt, 150 Wattot írtak rá, és Polar Night a neve, rákereshetsz. MTL tankkal már csak 12 Wattot tudott, a benne levő egy akkuval. Az még tudott ellenállást is mérni, elég pontosan, védelem is volt benne, de a menet közben lezárlatosodó, újratekert porlasztó tönkretette. A tied viszont csak egy fél-mecha mod lehet, aminél felezni, és negyedelni tudod a teljesítményt. Ki lehet, sőt ki kell próbálni több PG-vel a folyadékot, ha nem vagy PG allergiás. Én például a VG többlettől köhögtem, de nagyon. Egy másik készülék szerintem is csak jobb lehet. Egy normális, jó mod, akár dl, akár mtl használatra jónak kellene lennie, intelligens. A kazánt is külön kellene mellé megválasztani, úgy lehetne belőle kihozni a legjobbat.

7 kedvelés

A készülék ajánlásához ismerni kellene a te igényeidet,anyagi lehetőségedet,mennyire vagy hajlandó kilépni a komforzónádból.Esetleg elgondolkodni az építés lehetőségén.Mert akkor jobban kinyílik előtted a vape világ.Könnyebben is lehetne ajánlani valamit.

Nagyon olcsó készülékbe nem érdemes gondolkodni.

7 kedvelés

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat. :slight_smile: :blush:
Nagyjából ezt a 20 ezres kategóriát lőném be. (?)

Igazából az én igényem a nagy gőz, finom íz párosítás.
Mentes liquidet szívok, szóval csak “felhőkergető” vagyok, ahogy fentebb írták. :smiley:

…ja és persze mindenképpen MTL gépet szeretnék. :slight_smile:

5 kedvelés

Én is utálom az égett ízt. De ha azt érzek, sokszor a helyzet még menthető, ha lejjebb veszem a Wattot. De nálad azt nem lehet. Csak 1-2 Wattal például, amíg jó íze nem lesz. Gond lehet a folyadékellátással is, de porlasztónál csak megpiszkálgathatod a beömlő nyílásban a vattát, újraépíthetősnél meg vattázni kell. Van, amikor 4x vattázok, mire egy bejön, van olyan tankom, ami erre kényes. Én is sok-sok kazánt nézegettem, mire másik jött szembe, de az élet az ilyen. Lényeg, hogy az megfeleljen az igényeidnek. Annyiból már biztosan össze lehet kaparni, sokszor egy másik shopban duplába kerül ugyanaz, de a használtak közt is lehetnek itt jók, ha az nem zavar téged.

3 kedvelés

A nagy gőz az nem feltétlenül mtl felhasználás​:smiling_face:de a klassz íz az kihozható kissebb felhőkkel is :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 kedvelés

Akkor javítanám DL -re. :sweat_smile:
(Viszont így legalább tanulok is közben. :slight_smile: )

2 kedvelés

Szerintem még mindig a Vaporesso Cascade a legjobb DL tank a piacon. Az alá vennék egy Vsticking VK530-at és kész is vagyunk. Kb 20ezer forint. :slight_smile:

6 kedvelés

Nem ilyesztünk el :rofl::rofl::rofl:
Ha belejösssz,lesz az még hosszabb is :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 kedvelés


Ha ilyet szeretnél tudunk ajánlani​:rofl:
A lehetőségek tárháza végtelen​:stuck_out_tongue_winking_eye:

8 kedvelés