Nikotin és magas vérnyomás

A nikotinnak és koffeinnek, ésszel használva, kedvező élettani hatásai is vannak :slightly_smiling_face:

Sokan pl reggel felébredni sem tudnának nélkülük :grin:

Tehát, simán vetekszik egy jó ággyal :grin:

Este nic, reggel koff :+1:

Egyébként, szerintem, ha valaki leteszi a cigit, számos más probléma is előhozakodhat. Persze ez csak az én elvetemült gondolatmenetem, de tegyük fel, ha a legrosszabb ami történhet a szervezettel az a dohányzás, ami számos dolgot elnyom, megváltoztat a szervezetünkben. Akár egy súlyosabb betegséget is lelassíthat, mert elnyomja azt. Vagy épp az orvosok alig veszik észre, mert mondjuk beszűkülnek az erek, deformálódnak a sejtek, ráfogják, hogy “normális dohányos kórkép”. Mert ugye vannak az egészséges emberre vonatkozó, orvosok által felállított “referenciák”, meg vannak a dohányosokra és a már nem dohányzókra is. Néha nehéz észrevenni a problémát, ha elfedi valami ami eltúlozva hasonlókat produkál.

3 kedvelés

Vigyázni kell a Nikkel, meg a nick-kel​:point_up:
Ok, de valaminek lenni kell…:roll_eyes:

Tuti nincs akkora szívritmus-emelkedésem, mióta vapelek :slightly_smiling_face: de hát nem is egyszerű bevinni annyit.

2 kedvelés

10 napig nem futottam és utána már magasabb HR-el indult a futás. Bármi abbahagyása okoz változást.
Jah és 1 hónapot hagytam ki a plank-al és letapadtak a vállizmaim…fájtak ma
Szóval ha a mozgás hiánya ennyit rombol akkor a nic és koffein sem keveset csak más tünetekkel

2 kedvelés

Ésszel kell ezt is, ahogy mindent. Meg sok befolyásoló tényező van. De való igaz, hogy olyan sokat nem egyszerű bevinni. 2 hete vagyok szabin, hétfőn megyek dolgozni, unalmamban ecigizek. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ma duplaannyit szívtam, meg tegnap is. Sokat lógtam itt :grin:közben megy. Már végre van íze valamennyi…de nem vettem észre semmi rendelleneset.
7-8 ml/15 mg.
Tehát ez is messze van a mérgezéstől (hálistennek).
Amúgy kevesebbet eszem mióta vapelek, mégis felsunnyogott vagy 5+ kg :roll_eyes:

2 kedvelés

Nekem 3,5- 7 között, 12-es NIC.
Viszont azért nehéz erre bármit is mondani mert Ferinek
van hozzám képest +15 éve.
Majd 15 év múlva megmondom :slight_smile:
(Ha megérem)

Tisztelettel

Egyes kutatások szerint a dohányzás csökkentheti a magas vérnyomást. Egy vizsgálat során például az enyhén dohányos nők (akik napi 1-9 szál cigarettát szívtak el) vérnyomását alacsonyabbnak találták, mint erős dohányos és nem dohányzó társaikét.

Ezeknek a nőknek a vérnyomása valószínűleg azért volt alacsonyabb, mert kisebb volt a súlyuk. A nikotin csökkenti az étvágyat és gyorsítja az anyagcserét, így az emberek általában több kalóriát égetnek el, ha nikotin kerül a szervezetükbe, mint egyébként. Emiatt kevesebb zsír van a szervezetükben, mint ha nem dohányoznának. Márpedig minél súlyosabb valaki, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy magas a vérnyomása.

Nos, mint olvasható, van olyan kutatás is, mely szerint a nikotin csökkenti a vérnyomást.
A régi, öreg háziorvosom pedig azt mondta, sok értágító egyik hatóanyaga a nikotin.

Az én vérnyomásom csökkent miután áttértem az e-cigire. Arról nem is beszélve, hogy elkezdtem levegőt kapni, fokozatosan megszűnt a köhögésem, krákogásom, stb.

Feri bátyám, azt kell, hogy mondjam, az általad írtak mögött a gyógyszer- és dohányipari lobbit vélem felsejleni.
Szerintem, szerezz be egy kutyust, aztán azzal menj el sétálni napi kétszer és helyre áll a vérnyomásod. :slight_smile: