Nikotin erősség - 6 napja lettem vaper

Sziasztok!

Friss vaper vagyok, 10 év dohányzás után, az Elfbar megismerésén (majd tiltásán) keresztül vezetett az utam körötökbe :slight_smile:

Próbáltam az első gépem megvásárlása előtt kellően tájékozódni, végül egy Vaporesso GTX One mellett döntöttem, amit nem is bántam meg eddig!

Kis bemutatkozóm után a kérdésem/dilemmám a következő: a gépem vásárlásával egyidejűleg 70pg/30vg 12mg/ml nikotintartalmú alaplevet is vettem, hozzá longfill (15ml aroma 120ml-es flakonban) ízesítést amit el is készítettem. 2 nap után úgy éreztem, hogy ez a nikotinmennyiség számomra kevés, állandóan a számban volt az e-cigi, így újra rendeltem szintén 70pg/30vg alapú, de 18mg/ml erősségű alaplevet(a 12 és 18 között más opció nem volt), hozzá szintén longfill aromákat. Na itt keseredtem el, mert olyan erős lett a cucc, hogy alig bírok 1-2-t szívni belőle, és az íz se olyan mint a 12mg/ml-essel. Na most így van 600ml(5x120 ugye longfillek miatt) bekevert 18mg/ml alapleves liquidem amit nem tudok használni. Kérdés hogyha veszek hozzá ugyanilyen aromákat, meg 12mg/ml alaplevet amit bekeverek, majd összekeverem nagyobb üvegben a már készenlévő 18mg/ml-esekkel akkor kijöhet valami 12-18 közötti átlag? Szóval menthető e így számomra ez a 600ml liquid?

Köszönöm előre is a válaszokat.

2 kedvelés

Én a Vaperinán találtam segítséget :slight_smile:

https://diy.vaperina.cc

Segít a keverésben, megfelelő nikotin adagolásban, stb.

3 kedvelés

Szia. Az is megoldás lehet ha sima nikotin mentes alaplevet veszel és azzal húzod fel. Sokkal könnyebb számolni így.
Longfillenként+30 mili 0-ás alaplé hozzá adással kb 15-es leved lesz​:grin:

Ez egyszerűen is hangzik, de akkor minden + ml-lel gyengül az íz, nem?

Vagy még az is megoldás lehet, hogy veszel ugyanolyan longfill aromákat amiket kevesebb nikotinra keversz, a kettőt összeöntöd, és akkor nincs izvesztés se

3 kedvelés

Én kisérletezéskor pont ezt szoktam tenni. Keverek egy erősebbet meg egy gyengébbet, aztán próbálgatom, hogy MTL-ből vagy DL-ből melyik lesz jó. Időnként az jön ki, hogy összeöntöm és az lesz a tuti.

1 kedvelés

Mivel kb 2% különbség lesz és az alapleved is tartalmaz PG-t szerintem nagyon minimális lesz az ízveszteséged.

2 kedvelés