Nem egyformán merülő akkupár

Hali!

Az egyik pár akkum (a legújabb, tavaly vettem :D) kicsit furán merül: az egyik akksi a másikhoz képest konkrétan 20%-kal gyorsabban. Sony VTC 3000 mAh-s 18650-es akku a szóban forgó beteg, soha nem használtam egyesével, és sohasem keverem a párokat. A múltkor is felfedeztem, de gondoltam, biztos a töltésnél voltam türelmetlen, viszont három a magyar igazság-jelleggel most már komolyan kezdek aggódni. :smiley: Nincs látható külsérelmi nyom, és az akkun biszbaszok sincsenek elcsúszva.


(41% – 21%, ha a kaputelefon képe nehezen látszódna)
(de pl. most, amikor szenvedtem a fotóval, volt olyan is, hogy a hibás akksi leugrott 5%-ra, a vérnyomásommal fordítottan arányosan :face_with_raised_eyebrow: kivettem, visszaraktam, és utána megint a “”““normális””“” értéket mutatta.)

(itt vannak a retkek, tudtamééén, hogy ki kellett volna várni, amíg megint lesz csoki LG, azokkal sosincs baj, bakker)

A másik két pár csoki LG-mmel egyáltalán nincs ez a probléma (pedig azok öregebbek is), szóval nem a mod (Thelema Quest) vagy a töltő (négyágyas X-tar) a ludas.

Mi legyen a sorsa? Kuka és csere? Egyáltalán mi okozhatja ezt? :smiley:

Előre is köszi a válaszokat!
Barbi

4 kedvelés

Ilyenem nekem is van, Basen, bár azt nem tom hány % a különség, ekkora tán nincs, de ahogy a mod mutatja az egyik konzekvensen hamarabb merül valamivel. Én erre azt csináltam, hogy semmit. Vidáman használom immár legalább 2 éve, se az akksi se a mod nem ment tönkre.
Ekkora különbségnél azért lehet, hogy cserélném.

4 kedvelés

A Lost Vape Thelema Quest nálam is ezt csinálja a samsung 25R-el is.Szerintem inkább a készülék firewire hibája lehet .Láttam már youtub videókon is megemlíteni ezt a jelenséget.
Használom tovább az akkukat,nem foglalkozom vele.

3 kedvelés

Még régebben olvastam valamelyik fórumon (most nem találom), hogy elvileg ezek nem is upgrade-elhetőek (mármint a mod megbontása és forrasztás nélkül :D), úgyhogy nem vagyok kifejezetten boldog attól, hogy csak az állandóan készlethiányos csoki LG-vel működik jól… meló után megnézem másik modban az akkukat, köszi! :slight_smile:

3 kedvelés

Nekem mindegyik modom ezt játssza a Golisi akkukkal. Bár az tény, hogy a Golisivel nagyon mellé fogtam. De mikor anno vettem valami rózsaszín Samsung(?) akkut az is ezt játszotta, sőt, a sárga LG is. Ezért maradtam a barnánál. Nem biztos, hogy mod hiba, de nem zárnám ki azt sem. Ergo nemtom, de a jelenség valós. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Beraktam a hiperbuta modomba, ami annyira buta, hogy százalékot se ír ki :smiley: ott az látszik, hogy az egyik (a rosszalkodós) töltöttsége egy egységnyivel kisebb – ennél többet, ha fejreállok se tudok meg.
Elképzelhető, hogy a mod cseszte el az akkut? Mármint már használtam ezt az akkut ezzel a moddal korábban is (bőven), de csak kb. egy hete csinálja ezt a hülyeséget.

Veszek majd csoki LG-t, ennyi, az mindent kibír, mindent elbír, nyünnyögök én eleget, nem kell, hogy akksijaim is nyünnyögjenek. :smiley:

5 kedvelés

Nyugodj meg, lazítgass egy kis Cannibal Corpsal, igyál egy teát, kuckózz a kályha mellé! Meglásd rendbejön minden :sweat_smile:

6 kedvelés

Ezeknél az elektronikai promlémáknál bármi lehet ,meg annak az ellenkezője is.
Ilyenkor legegyszerűbb átlendülni ezen a problémák felett.
S elkönyvelni hogy ez ilyen!

4 kedvelés

:smiling_face_with_three_hearts: Tökéletes. :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Szia. Elvileg ugyanannyi áram folyik mind a kettőn, ha sorba vannak kötve. Mindig a gyengébbik határozza meg, hogy mennyi ideig használhatod. Elvileg nem a nem megfelelő használat határozza meg az élettartamukat. Elvileg mind a kettőn ugyanannyi áram folyik. Mi kaptunk a volt munkahelyemen egy olyat, hogy akkumulátor regeneráló készülék. Mindössze annyit csinált a berendezés, hogy teljesen lemeríti, és újra feltölti, és ezt ismételgeti minimum egymás után 3 - szor. Ezt a készüléket a most is használatos rendőrségi rádiókhoz adták. Volt, amelyiken segített is valamennyit. A gyártási selejteken azonban semmi sem segít. A készüléket anno nikkel-kadmiumokhoz adták. A jelenlegi lítium akkukról viszont nem sokat tudok. A gyártáskor belekerülő szennyeződés okozhatja hirtelen korai halálukat, ami ellen semmit sem tehetsz. A Sony meg Panasonic jól hangzó japán márkanevek, de ha az akkukat ma már mindenkinek a kis kínai Cseng gyártja, akkor a minőségük is olyan, amilyen. Azt viszont mindenhol írják, hogy a készülékeid egyforma akkukkal használd, mert a gyengébbik miatt tönkre fog menni az erősebbik is.

Veszek majd csoki LG-t,>

-Elképzelhető, hogy a koreaiak még nem gyárttatnak mindent Kínában, de sajnos az a tapasztalat, hogy már mindenki mindent azokkal gyárttat, mert ott olcsó a munkaerő.

4 kedvelés

Szia nem kell akku csere ő konkrétan elmondja hogy mi a gond .

ha tudsz angolul akkor rá jössz hogy nagyon elcseszték de ez van
Ettől függetlenül én is ezt modot vettem

4 kedvelés

Mind a három pár akkut pontosan ugyanúgy használom, szóval valószínű, hogy a probléma gyökere nem itt van… No meg így most már a gyengébb darabot önmagában nem cserélhetem le, hiszen akkor már az új+régi nem lenne egy pár :slight_smile:

Az előfordulhat, hogy jópár hónap használat után bukna ki valamelyikről, hogy (akár szennyeződés miatt) gyári hibás?

3 kedvelés

az ha van okos töltöd akkor kiderül rögtön

Az nincsen. :smiley:

Megnéztem, de bevallom, erről nem találtam infót benne azt leszámítva, hogy nem egyforma töltöttség mellett is működik. :smiley: Ha ez probléma, akkor elfogadom.

2 kedvelés

Régóta nem tudják megoldani a gyártok a dupla akku kezelést van amikor sikerül itt ennél a modnál pont nem sikerült…

4 kedvelés

sajnos igy van :slight_smile:

3 kedvelés

Nekem is ugyan ezt csinálta a smok morph2 modom, csak nem ennyire durván. Max 10-18%difi volt a 2 akksi közt. Feltöltöttem egyenként asszony iStick piko-jával, majd a morph2 ment vissza a boltba. Basen akkuk, most egy régi wismec rx gen3-ba vannak, és nincs velük probléma.

3 kedvelés