Akkumulátor probléma?

Sziasztok!
A héten,egész pontosan,kedden kaptam meg az alábbi képen látható akkumulátorokat,és a hozzájuk vásárolt töltőt.Gondoltam kipróbálom az aksi töltőt,egyáltalán működik-e?
Az egyik akkumulátort 2-3 órán át töltötte,míg a másikat k.b 10 percig.Eleinte nem gyanakodtam,hogy talán egy rossz akkumulátort kaptam,de csak nem hagyott nyugodni a dolog.Tegnap felettem újra a töltőre az aksikat.A jelenség ugyanaz az egyiknél 10 perc,a másiknál 2-3 óra a töltési idő,az utóbbinál szerintem ez nem normális jelenség,hogy négy nap alatt teljesen lemerül.
Sajnos egyenlőre nincs semmilyen készülékem,amiben kipróbálhatnám. :neutral_face:
Gondoltam megkérdezem Tőletek,hátha valaki már találkozott hasonló problémával.
Még annyit, a képen jelöltem az általam rossznak vélt aksin lévő szám/betű sort.Lehet,valamilyen gyártási időre utal,vagy nem tudom mire. :thinking:
(Talán valami évek óta a kereskedő raktárában “porosodó” cuccot kaptam,ami az “állás” időben tönkre ment).

1 kedvelés

Szia. Az a 2-3 óra az nem normális, egyetértek Veled. Az akku állásában nem kéne, hogy teljesen lemerüljön. Főleg nem 4 nap alatt. A másik, az rendben van szerintem. Az a 10 perc csak annyi, hogy megpróbál a töltő rátölteni. Amint tudsz szabadulj meg a rossz akkutól! Még mielőtt komolyabb gond nem lesz belőle. Hallottam már olyat, hogy ilyenkor amikor “szivárog az akku” egy idő után annyira alámerül, hogy azért kezd el melegedni és a vége az lesz, hogy megreped, rosszabb esetben felrobban!

Csak óvatosan vele! És amint tudsz, szabadulj meg tőle. Jah, és szerintem szólj a boltnak is ahonnan rendelted, hátha kicserélik.

6 kedvelés

Kedves Kinga!
Köszönöm szépen a gyors reagálásod,akkor ezek szerint nem alaptalan a gyanúm.
Megpróbálom kicseréltetni,remélem normálisan állnak hozzá a problémámhoz. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia! Azt megírhatnád a végén, hogy visszavették - e és hogy normálisak voltak veled, vagy nem, meg azt is, ha szabad ilyet ide írni, hogy melyik bolt?

4 kedvelés

Szia Ferenc!
Köszönöm az érdeklődésed,természetesen szándékomban áll megosztani veled-veletek,mire jutottam a csere kapcsán.
Azt gondolom,nem tiltja a szabályzat,hogy megosszam a üzlet nevét,de inkább csak így
Nos,a bolt három telefonszámon is elérhető,(jobban szeretem az ilyen jellegű ügyeket telefonon intézni).
Mondanom sem kell,hogy sokszori próbálkozás után sem sikerült beszélnem senkivel, :neutral_face:így maradt az e mail írása.
Arra azonban néhány órán belül válaszoltak:

"Tisztelt Sárik János!

Elnézését kérjük a hibás termékért. Az akkumulátort futárszolgálattal ( Express One) tudnánk eljuttatni Önhöz, így kérem jelezzen vissza részünkre, hogy milyen cím lenne Önnek megfelelő?

Segítségét előre is köszönöm,"

A válaszomban megadtam a munkahelyi címem,ahová küldhetik a csere akksit.
Eddig :white_check_mark:
Aztán pár óra múlva jön a futárcégtől,az értesítő,hogy 15.-én a lakcímemre kézbesítenék az árút. :thinking:
(valahol elveszhetett az információ) :smiley:
Szerencsémre az Express One honlapján sikerült módosítanom a címet,így ma már meg is kaptam az új,
akkumulátort.
Ami persze nem új! :open_mouth:
Így néz ki:


Tele van mikro karcokkal,a plussz-minusz érintkezők, szintén.
Nem kicsit vagyok csalódott. :neutral_face:
Viszont ami talán egy minimálisan megnyugtat,az az,hogy a töltőre feltéve pár perc alatt,teljes töltést mutat.
Nyilván a gyakorlatban fog kiderülni,használat közben,hogy egyáltalán mennyire lesz tartós.
Ha nem válik be akkor majd megint meg reklamálom.
Okulás képpen:
Tudom,először kérdeznem kellett volna Tőletek a webshop-al kapcsolatban,de higgyétek el,ez volt az első,és egyben utolsó alkalom részemről,hogy az e-cigarettával ,illetve annak bármely kiegészítőjével kapcsolatban,ne tegyek fel kérdést itt az oldalon.

6 kedvelés

Ez nagyon sajnálatos @John :confused: Valahol korrekt, mert gyorsan “korrigálták”, de mit sem ér, ha ilyen bakikat követnek el. Az esetleges kérdéseidet előre is megköszönöm, hisz ez élteti az oldalt. :heart: Ha ajánlhatok, én innen szoktam vásárolni (barna LG-t):

3 kedvelés

Kedves Kinga!
Köszönöm szépen,az oldal mentve a könyvjelzők közé. :slightly_smiling_face:
Tényleg nem szeretnék Columbo hadnagyot játszani,de vajon az általad preferált barna LG vajon megfelelhet-e az én elvárásaimnak? :thinking:

8:33-tól lesz érdekes a sztori. :open_mouth:

2 kedvelés

Megnéztem az általad írt részt a videóból, de attól tartok nem biztos, hogy értem a problémát. :thinking: A barna LG max 25 ampert tol ki, az SL class max 35 ampert enged? Így, ez akkor rendben van. Illetve, ha az adott moddal rendelkezel akkor a mod kialakítása illetve ez a kis “hibája” sem lesz akadály, mert az LG 18650-es akku amit ugye én is használok. Tudom, hogy a 40T 21700-as, viszont az már lehet, hogy az SL class-ba nem fér bele. Elnézést, ha félreérthető voltam, nekem 18650-es modjaim vannak és az SL class-t is a barna LG-vel használtam minden probléma nélkül. :slight_smile:

4 kedvelés

Rendben,semmi gond. :slightly_smiling_face:
Közben átvittem a megfelelő topikba a témát.

3 kedvelés

Köszönöm, szuper vagy. :smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés

Bocsánat, az egy kérdőjel szeretett volna lenni… :confused: Én nem kaptam papírokat a készülékhez. Köszönöm a javítást.

4 kedvelés

Ami pedig engem illet,igyekszem a jövőben pontosabban,èrthetőbben megfogalmazni a kèrdèseimet. :wink:

4 kedvelés

Ha valami nem tiszta, kitárgyaljuk. :heart: Emberből vagyunk, hibázhatunk. :slightly_smiling_face: Rólam amúgyis köztudott, hogyha sietve csinálok valamit akkor hajlamos vagyok rontani. De a videóból sejtettem mi a gondod. :slightly_smiling_face: Anno abban az sl classban ami nálam járt abban volt bőven hely még a 18mm mellett, így valószínűleg nem jellemző mindegyikre. :thinking:

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.