Napi szinten ki mennyi puffot lő és miből? Vajon számít?

Teljesen más a habitus vapelésnél mint akusztikusnál, aminek több oka van. Egyrészt a nikotin, (ami nem só), az sokkal lassabban, hosszabb idő alatt szívódik fel, másrészt ugye nincs klasszikusan értelmezett vége, amiatt nem újra gyújtunk rá ha „szükséges”, hanem folytatjuk.

Sokakkal beszélgettem már akik visszatértek dohányégetéshez, és az egyik kritika ami röviden csak annyi, nem adja, az amiatt van, mert hirtelen leszokni akarnának vele, amire ezek az eszközök nem alkalmasak, mivel inkább ártalomcsökkentésről van szó. Kevés nikotinnal kezdik, vagy nullással, ami miatt csak egyre többet szívják, majd végül visszatérnek, esetleg Iquost vesznek.
Pedig ha leszokni akarnának, és valamennyire értenének a vape témához, nagyon könnyű lenne kiszámolni mikor mennyivel kevesebb nikotint kellene adni a léhez, de ez nem pár hetes folyamat, és nem is a standard, napi egy szállal kevesebb.

Nikotinsó jobb felszívódás szempontjából, de ezt még itt sem ismerik sokan.

A puff counter vicces egy ideig, viszont egyre több (külföldi) oldalon terjed, hogy értelmetlen, és tényleg az. Változó mennyi levet használok el, ahogy az is változó volt mennyit gyújtottam rá, pipázáskor pedig sosem mértem hány gramm dohányt tömtem bele, szerintem senki nem így csinálta. Amikor (értelmes, ízesített dohányból, amíg létezett) sodortam a kedvenc, eleve lassabban égő papírba a cigit, annál sem néztem a slukkmennyiséget, de negyed óráig égett.

Amíg nem kapcsoltam ki a nekem teljesen fölös puffcountert a fő képernyőről a modon, kb. ezer/nap volt, és lelkiismeret-furdalásom lett amikor olvastam hogy másoknak ez kevesebb, a léfogyasztás pedig szintén naponként, tankonként, modonként, sőt, ízenként is változó. Inkább DL-es vagyok mint MTL-es, amolyan félDL-es, előfordul, hogy 50 ml megy el egy nap, de van, hogy csak néhány.
De előfordul, hogy órákig pipázom, hogy korábban is az akusztikus pipámmal, meg az is, hogy csak egy-két slukk miatt veszem elő a modot a zsebemből.

Nem érzem, hogy az itteni több puff nagyobb gond lenne, és úgy tudom a vizsgálatok sem azt mondják, hogy ekvivalens a dohányégetés károsságával, max talán akkor, ha kilencvenszer többet használnám, ami lehetetlen.

9 kedvelés